اخبارداخلی

برگزاری مرحله کشوری بیست و یکمین مسابقات ملی مهارت در رشته سازه‌های چوبی

مرحله کشوری بیست و یکمین مسابقات ملی مهارت در رشته سازه‌های چوبی از ۹ تا ۱۴ آبان ۱۴۰۲ در شهر اصفهان برگزار خواهد شد. مسابقه ملی مهارت یکی از قدیمی‌ترین رویدادهای استعدادیابی در سطح کشور است که سابقه اولین دوره آن به بیش از ۵۰ سال پیش می‌رسد. این مسابقات به صورت سالیانه از طرف سازمان فنی حرفه‌ای برگزار می‌شود.

هدف این نمایشگاه کشف استعدادها و نخبگان زیر ۲۲ ساله رشته‌های مختلف و شناسایی نسل آینده نیروی کار کشور است. این مسابقات در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می‌شود که نفرات برتر هر مرحله به دور بعد راه می‌یابند. از نفرات برتر هر رشته با اعطای مدال‌های طلا، نقره و برنز و جوایز مالی تقدیر می‌شود. همچنین نفرات برگزیده به اردوهای تیم ملی دعوت می‌شوند تا برای مسابقات جهانی آماده گردند. لازم به ذکر است که برندگان این مسابقات می‌توانند از مزایایی مانند تحصیل در دانشگاه‌های برتر و عضویت در بنیاد ملی نخبگان بهره‌مند شوند.

در دوره‌های اخیر این مسابقات نزدیک به ۵۰۰ شرکت‌کننده در قالب بیش از ۳۰ رشته به رقابت با یکدیگر پرداخته‌اند. تنوع زیادی در رشته‌های رقابتی این مسابقات وجود دارد. در زمینه صنعت چوب، رشته‌هایی مانند کابینت سازی چوبی، سازه‌های چوبی و اتصالات چوبی در قالب این مسابقات برگزار می‌شوند. شهر اصفهان در حالی میزبان مرحله کشوری مسابقات سازه‌های چوبی است که مرحله استانی آن در مرداد ماه با معرفی نفرات برتر برگزار شده بود.

در مسابقات رشته سازه‌های چوبی، شرکت‌کنندگان باید شناخت کاملی در مورد چوب و مواد اولیه صنعت چوب داشته باشند. همچنین رقابت‌کنندگان باید توانایی‌های لازم در مورد نقشه‌کشی و نقشه‌خوانی سه‌بعدی را داشته باشند. آشنایی کافی با ماشین‌آلات و ابزار دستی و برق صنایع چوب یکی دیگر از پیش‌نیازهای شرکت در این مسابقه است. همچنین شرکت‌کنندگان باید به خوبی با اتصالات چوبی و نحوه ساخت آنها به وسیله ابزار و روش‌های مناسب آشنایی داشته باشند.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا