آموزشابزار و یراق

راهنمای جامع آموزش نصب ریل کشو

روش نصب ریل بلبرینگی

ریل بلبرینگی که از نوع ریل‌های جانبی به حساب می‌آید یکی از پرکاربردترین ریل‌ها بوده و نصب بسیار آسانی دارد. در ادامه با مراحل نصب این نوع ریل بیشتر آشنا شوید.

وسایل موردنیاز برای نصب ریل کشو

 • مترنواری
 • خط‌کش
 • مداد
 • دریل پیچ‌گوشتی

مرحله اول: علامت‌گذاری و تعیین جای ریل

ریل کشو

اندازه‌گیری را از داخل کابینت انجام دهید. به اندازه 21 سانتی‌متر از دیواره‌ها هم در قسمت جلو و هم در قسمت پشت اندازه بگیرید و با استفاده از مداد و خط‌ کش به موازات دیواره‌ها خط بکشید. به اندازه 2 سانتی‌متر از لبه جلوی کابینت اندازه گرفته و علامت‌گذاری کنید. این کار به منظور ایجاد فضای کافی برای ضخامت قسمت جلوی کشو

مرحله دوم: جای‌گذاری ریل

ریل کشو

ریل را طوری روی خط قرار دهید که لبه پایین آن بالای خط و لبه جلویی پشت علامت تنظیم شود.

مرحله سوم: نصب ریل

ریل کشو

ریل را در جای خود محکم نگه دارید و قسمت داخلی آن را به سمت بیرون بکشید تا سوراخ‌های محل نصب قابل دید باشد. با استفاده از دریل یک عدد سوراخ پیچ در قسمت جلو و عقب ریل ایجاد کنید. با استفاده از پیچ، ریل را در جای خود محکم کنید. مراحل دوم و سوم را برای نصب ریل سمت دیگر کابینت تکرار کنید.

مرحله چهارم: علامت گذاری ریل کشو

ریل کشو

با استفاده از متر نواری مرکز ارتفاع باکس کشو را روی قسمت بیرونی دیواره علامت بزنید. (نکته: همانطور که در تصویر می‌بینید، در این راهنما کشو صفحه جلویی ندارد و در مرحله آخر نصب می‌شود.) با استفاده از خط کش در امتداد قسمت بیرونی باکس کشو یک خط افقی بکشید.

مرحله پنجم: جای‌گذاری ریل روی کشو

ریل کشو

بخش جداشدنی هر دو ریل را جدا کرده و روی قسمت دیواره بیرونی کشو قرار دهید. ریل را درست روی مرکز خطی که کشیده‌اید قرار دهید؛ به طوری که با ریل روی باکس هم‌تراز باشد.

مرحله ششم: نصب ریل روی کشو

ریل کشو

با استفاده از دریل پیچ‌گوشتی، پیچ‌های ریل را روی سوراخ‌های تعیین شده پیچ کنید.

مرحله هفتم: قرار دادن کشو داخل باکس

ریل کشو

کشو را روبروی کابینت قرار دهید. انتهای ریل‌هایی که به کشو نصب کرده‌اید را داخل ریل‌هایی که داخل باکس نصب کرده‌اید قرار داده و به سمت جلو هل دهید. ممکن است اولین بار کشو کمی سخت داخل باکس حرکت کند؛ اما هنگامی که ریل کاملا جا بیفتد به نرمی حرکت خواهد کرد.

مرحله هشتم: جای‌گذاری صفحه کشوی کابینت

ریل کشو

ابتدا مقداری چسب چوب به دیواره جلوی کشو بزنید. سپس در حالی که درب کشو بسته است صفحه را با فواصل مساوی از قسمت بالا و طرفین قرار دهید. برای جلوگیری از تکان خوردن صفحه با استفاده از کلمپ آن را روی کشو محکم کنید.

مرحله نهم: نصب صفحه کشو

ریل کشو

به آرامی کشو را باز کرده و پیچ‌های 1 اینچی (2.5 سانتی‌متری) را با استفاده از دریل پیچ گوشتی از قسمت داخل کشو به صفحه پیچ کنید تا صفحه کاملا به کشو متصل شود.

امیدواریم با استفاده از راهنمای بالا بتوانید به راحتی ریل بلبرینگی را نصب کنید. اگر سوال یا تجربه‌ای در این زمینه دارید، در بخش دیدگاه، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

۴ نظر ثبت شده

 1. با تشکر از راهنمایی مسئولین سایت ساز وکار
  مشکل کشوی کابینت آشپزخانه ما این بود که به سختی باز و بسته میشد که با راهنمایی این سایت کشو را خارج نمودم و ریل های چپ و راست را بدون کشو باز و بسته نمودم ریل راست راحت باز و بسته میشد ولی ریل چپ مشکل داشت
  و با بررسی بیشتر و چند بار باز و بستن ریل چپ متوجه شدم که یک پلاستیک مابین ریل داخلی گیر کرده و باعث میشه که ریل به سختی حرکت نماید که با خارج کردن آن جسم خارجی ریل بصورت روان حرکت کرد.

  1. با سلام به همراه عزیز مجله سازوکار

   ممنون از اینکه دیدگاه و تجربه خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.

 2. این توضیحات جزو واصحات است. میزان گردن اندازه و فواصل را هرکسی میدونه . گاش توضیح میدادی چجوری ریل سه تیکه از هم جدا بسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا