خودت بساز

چگونه استند چوبی موبایل و تبلت بسازیم؟ (آموزش صفر تا صد)

آموزش ساخت استند چوبی موبایل و تبلت

شاید استند تبلت و موبایل زیادی را در سایت‌های اینترنتی دیده باشید اما آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که می‌توانید خودتان آن را بسازید؟ ساخت استند موبایل چوبی ساده‌تر از آن است که فکر می‌کنید. با استفاده از ساده‌ترین ابزار و صرف هزینه‌ای بسیار کم شما هم می‌توانید به جای خرید استند چوبی موبایل، آن را خودتان بسازید. ما در این آموزش به شما کمک می کنیم با صرف کم‌ترین هزینه، استند چوبی برای موبایل یا تبلت خود بسازید. 

آموزش ویدیویی ساخت استند چوبی موبایل

در ویدیوی زیر، می توانید با نحوه ساخت استند چوبی برای موبایل و تبلت با استفاده از ابزارآلات حرفه‌ای آشنا شوید. طبیعتا برای ساخت استند موبایل بر اساس این ویدیو باید توانایی و تجربه کافی در زمینه استفاده از این ابزارآلات را داشته باشید. اگر به دنبال روشی برای ساخت استند با استفاده از ابزار ساده‌تر را دارید، توصیه می‌کنیم ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

ابزار موردنیاز

این آموزش با حداقل تعداد ابزار انجام می‌شود. با این حال، استفاده از ابزار حرفه‌ای تر باعث افزایش کیفیت کار شما می‌شود. برای ساخت این استند چوبی به ابزار زیر نیاز دارید:

  • قطعه چوب 130 × 80 × 24 میلی‌متری
  • اره
  • دریل
  • مته 19 میلی‌متری
  • سنباده
خرید دریل

مراحل ساخت استند موبایل چوبی

برای ساخت جا موبایلی با چوب، طبق مراحل زیر پیش بروید.

مرحله اول

در ابتدا یک بلوک چوبی با ابعاد 130 × 80 × 24 میلی‌متری بسازید.

مرحله دوم

استند موبایل

با استفاده از دریل، سوراخی به عمق10 میلی‌متری روی قطعه چوب ایجاد کنید. این حفره برای دسترسی راحت به دکمه هوم بسیار کاربرد دارد.

سپس وسط قسمت کوتاه بلوک را پیدا کرده و به اندازه 17 میلی‌متر به سمت داخل علامت گذاری کنید. این علامت در واقع نقطه مرکزی گودی است.

مرحله سوم

از قسمت کناره بلوک یعنی جایی که سوراخ 10 میلی‌متری را دریل کرده‌اید، دو خط به اندازه 17 میلی‌متر و 30 میلی‌متر را علامت گذاری کنید. در این قسمت باید برشی 27 درجه‌ای ایجاد کنید؛ یعنی جایی که قرار است موبایل یا تبلت در آن قرار بگیرد را به عمق 15 میلی‌متر ببرید.

  • نکته: برای این کار می‌توانید از اره دستی یا اره میزی استفاده کنید.
همچنین بخوانید: آموزش ساخت قاب عکس چوبی

مرحله چهارم

استند چوبی

در مرحله آخر با استفاده از سنباده تا جایی که امکان دارد سطح کار را سنباده بزنید تا صاف شود. توجه داشته باشید که هنگام سنباده‌زنی باید لبه حفره را خوب سنباده بزنید تا به دکمه هوم گوشی آسیبی وارد نشود.

خرید سنباده گرد لرزان

استند شما آماده است. اگر می‌خواهید می‌توانید روی کار را با روغن جلا پرداخت کنید یا با استفاده از رنگ آن را رنگ‌آمیزی کنید.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا