خارجی

برگزاری نمایشگاه صنعت چوب و مبلمان استانبول (Intermob 2023)

صنعت چوب و مبلمان ترکیه خود را برای برگزاری بیست و پنجمین دوره از نمایشگاه Intermob آماده می‌کند. این نمایشگاه از تاریخ ۳۰ سپتامبر تا ۳ اکتبر ۲۰۲۳ (۸ تا ۱۲ مهر ماه) در مرکز نمایشگاهی تویاپ استانبول برگزار خواهد. این مرکز هر ساله میزبان دو نمایشگاه مهم صنعت مبلمان و چوب کشور ترکیه یعنی Intermob و WoodTech است. تا سال ۲۰۲۲ این دو نمایشگاه به صورت همزمان و در یک مکان برگزار می‌شدند. با توجه به گسترش یافتن ابعاد این نمایشگاه‌ها و به منظور مدیریت بهتر روند برگزاری، از سال ۲۰۲۳ این دو نمایشگاه در دو تاریخ مجزا برگزار می‌شوند.

صنعت چوب و مبلمان ترکیه در سال‌های اخیر رونق و پیشرفت‌های قابل توجهی را تجربه کرده است. نمایشگاه Intermob فرصت مناسبی است تا این صنعت دستاوردها و توانایی‌های خود را به رخ جهانیان بکشد. علاوه بر این شرکت‌های مستقر در سایر کشورها نیز می‌توانند از طریق این نمایشگاه محصولات و توانمندی‌های خود را در معرض دید مراجعه‌کنندگان از نقاط مختلف جهان قرار دهند. غرفه‌های این نمایشگاه از لحاظ نوع محصول و فناوری‌های عرضه شده به ۴ دسته تقسیم‌بندی می‌شوند. در دسته اول محصولات جنگلداری، فرآورده‌ها و پانل‌های چوبی، روکش‌ها و… قرار دارند. در دسته دوم فناوری‌ها و اکسسوری‌های صنعت مبلمان به چشم می‌خورند. سومین دسته از غرفه‌های این نمایشگاه نیز مربوط به مواد شیمیایی، رنگ، چسب و همچنین مواد و تجهیزات خطوط تولید است. همچنین دسته چهارم به مواد و تجهیزات روکش مبل، پارچه و … اختصاص دارد.

دوره پیشین این نمایشگاه در سال ۲۰۲۲ برگزار شد. در این دوره ۶۸۱ شرکت از ۳۰ کشور جهان حضور داشتند. همچنین ۱۱۸۵۴ نفر از ۱۲۸ کشور از نمایشگاه Intermob 2022 بازدید کردند. بیشترین سهم از بازدید این نمایشگاه متعلق به فعالان صنعت مبلمان بود. در رده‌های بعدی فعالان صنعت ساخت و ساز، طراحی داخلی، پرورش و تولید چوب، درب و پنجره‌سازی، نجاری و… قرار داشتند. همچنین بیشترین میزان استقبال به ترتیب از قطعات، تجهیزات و متعلقات تولید مبلمان، ماشین‌آلات نجاری و صفحه‌ای، محصولات صنعت چوب و جنگلداری، ابزار برقی، برشی و دستی و همچنین مواد اولیه شیمیایی بود. با توجه به برگزاری نمایشگاه Intermob به صورت مجزا، پیش‌بینی می‌شود این نمایشگاه به صورت تخصصی‌تر و با ابعادی بزرگتر از دوره‌های پیشین برگزار شود. بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه صنعت مبلمان منطقه و سایر نقاط جهان برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند. نام چند شرکت از ایران نیز در فهرست شرکت‌کنندگان این نمایشگاه به چشم می‌خورد.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا