ابزار و یراق

راهنمای خرید جعبه ابزار: نکات مهمی که باید هنگام خرید به آنها توجه کنید

اگر تعداد ابزارآلات شما به حدی رسیده که نگهداری و نظم بخشیدن به آنها برای شما دشوار شده است، باید به فکر خرید یک جعبه ابزار باشید. اگرچه ممکن است از لحاظ ظاهری جعبه ابزار پیچیدگی‌های خاصی نداشته باشد، اما با توجه به نوع مصرف شما و تعداد و نوع ابزارآلاتی که در جعبه قرار می‌دهید باید انواع خاصی از این محصول را خریداری کنید. اگر شما هم قصد خرید جعبه ابزار را دارید توصیه می‌کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. در این راهنمای خرید جعبه ابزار به بررسی نکات لازم هنگام خرید این محصول می‌پردازیم.

بنرعمومی

موارد استفاده از جعبه ابزار

جعبه ابزار وسیله‌ای است که برای نظم بخشیدن، حمل و نگهداری از ابزار مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا اصلی‌ترین کاربرد جعبه ابزار نگهداری از وسایل و ابزارآلات شماست. صرف نظر از تعداد ابزاری که در اختیار دارید، برای نگهداری و پیشگیری از آسیب‌های احتمالی به وسایل و ابزار خود باید محلی را به نگهداری از آنها اختصاص دهید یکی از مهم‌ترین مزیت‌های جعبه ابزار این است که تمامی ابزارآلات شما را در یک محل نگهداری می‌کند. به همین دلیل نیازی نیست برای دسترسی به وسایل و ابزار خود زمان زیادی را صرف کنید.

راهنمای خرید جعبه ابزار

از سوی دیگر، مدل‌های مختلف جعبه ابزار معمولا دارای طبقه‌بندی و فضاهای متنوع برای قرار دادن ابزار و یراق‌آلات مدنظر شماست. به همین دلیل می‌توانید به سرعت به ابزار مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید. یکی دیگر از موارد استفاده از این محصول، حمل و جابجایی ابزارآلات شماست. اگر در زمینه کارهای فنی و تعمیراتی فعالیت می‌کنید، بهترین راه برای جابجایی ابزار شما استفاده از جعبه ابزار است.

نکاتی که باید هنگام خرید جعبه ابزار به آنها توجه کنید

تنوع بسیار زیادی در جنس، مدل، اندازه و ویژگی های جعبه ابزار برندهای مختلف وجود دارد. هر یک از این مدل‌ها برای مصارف و نیازهای خاصی مناسب هستند. در ادامه این راهنمای خرید جعبه ابزار، تمامی نکات لازم هنگام انتخاب و خرید این محصول را به شما معرفی می‌کنیم.

نوع جعبه ابزار

اولین نکته‌ای که هنگام خرید جعبه ابزار به آن توجه کنید نوع مصرف شماست. جعبه ابزارها به طور کلی در دو نوع خانگی/ نیمه صنعتی و صنعتی/کارگاهی تولید می‌شوند. در صورتی که تعداد ابزار شما محدود است یا قصد جابجایی آنها در محیط‌های مختلف را دارید باید از جعبه ابزارهای کوچک و قابل حمل استفاده کنید. این نوع جعبه ابزار معمولا وزن بیش از حد زیادی نداشته و به راحتی قابلیت جابجایی در محیط‌های کاری را دارند.

راهنمای خرید جعبه ابزار

از سوی دیگر جعبه ابزارهای صنعتی معمولا در دو نوع چرخ‌دار قابل حمل و چرخ‌دار ترولی تولید می‌شوند. جعبه ابزارهای صنعتی و حرفه‌ای در مقایسه با نوع خانگی و معمولی حجم و اندازه بیشتری داشته و ابزار و محتویات به مراتب بیشتری را در خود جای می‌دهند؛ اما وزن به مراتب بیشتری هم دارند. به همین دلیل معمولا قسمت زیرین آنها مجهز به چرخ است تا جابجایی و حمل و نقل جعبه با سهولت بیشتری انجام شود.

جعبه ابزارهای ترولی چرخ‌دار که با نام میز ابزار نیز شناخته می‌شوند برای استفاده در کارگاه‌ها و محیط‌های صنعتی مناسب بوده و صرفا در محیط کار قابل جابجایی هستند. این نوع جعبه ابزار دارای چندین طبقه کشو و طبقه مختلف برای دسته‌بندی ابزارآلات است. همچنین فضایی مانند یک میز بر روی آن قرار گرفته که می‌تواند به عنوان میز کار مورد استفاده قرار بگیرد.

راهنمای خرید جعبه ابزار

جنس جعبه ابزار

نکته دیگری که در این راهنمای خرید جعبه ابزار باید به آن توجه داشته باشیم جنس این وسیله است. معمولا مدل‌های مختلف جعبه ابزار با دو جنس فلزی و پلاستیکی ساخته می‌شوند. هر یک از این مواد مزایا و معایب خاص خود را دارند. جعبه ابزار پلاستیکی از وزن مناسبی برخوردار است. به همین دلیل می‌توان آن را به راحتی با خود حمل کرده و در محیط‌های مختلف استفاده کرد. از سوی دیگر به طور کلی وسایل پلاستیکی نسبت به نوع فلزی قیمت مناسب‌تری دارند. به همین دلیل برای مصارف خانگی و سبک مناسب هستند. با این حال پلاستیک‌های دارای درجه کیفی پایین از لحاظ مقاومت در برابر ضربه‌های شدید آسیب‌پذیر هستند و میزان محافظت آنها از وسایل شما به اندازه فلز نیست.

جعبه ابزار فلزی از فلزات مقاوم مانند آلومینیوم ساخته شده و مقاومت مناسبی در برابر ضربه و شرایط محیطی مختلف دارد. جعبه ابزارهای صنعتی معمولا از این جنس ساخته می‌شوند. مهم‌ترین عیب نوع فلزی،‌ وزن به مراتب بیشتر آن است که جابجایی جعبه در محیط کار را دشوارتر می‌کند. همچنین جعبه ابزارهای فلزی با کیفیت از قیمت بیشتری برخوردار هستند.

راهنمای خرید جعبه ابزار

ویژگی های یک جعبه ابزار خوب

همانطور که اشاره شد جنس جعبه ابزار یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول است. یک بدنه فلزی با پلاستیکی مقاوم از ابزار شما در برابر هر گونه آسیب احتمالی محافظت می‌کند. همچنین وزن این محصول ویژگی مهم دیگری است که باید به آن توجه کنید. اگر از جعبه ابزار صرفا برای نگهداری از ابزار خود استفاده می‌کنید، این ویژگی اهمیت چندانی ندارد؛ اما اگر قصد جابجایی جعبه در محیط‌های مختلف را دارید باید وزن آن تا حد ممکن کم باشد تا بتوانید به راحتی آن را با خود حمل کنید.
دیگر ویژگی مهم جعبه ابزار محافظت از ابزار شما در برابر رطوبت و عوامل محیطی است. اگر قصد استفاده از جعبه ابزار در محیط‌های بیرونی و شرایط سخت را دارید باید توجه داشته باشید که ممکن است با گذشت زمان آب و رطوبت به ابزار شما آسیب وارد کند. به همین دلیل بهتر است جعبه ابزار شما پوشش کافی را برای محافظت از ابزار در برابر شرایط محیطی ایجاد کند.

بسیاری از مدل‌های جعبه ابزار دارای فضای داخلی طبقه‌بندی شده و مجزا برای ابزار و یراق‌آلات شما هستند. این ویژگی بسیار مهم بوده و باعث می‌شود ابزار مورد نیاز خود را سریع‌تر پیدا کرده و بتوانید تعداد وسایل بیشتری را در جعبه قرار دهید.

راهنمای خرید جعبه ابزار

وسایل جعبه ابزار خانگی

یک جعبه ابزار خانگی باید شامل ابزارهایی باشد که برای انجام کارهای روزمره در خانه ضروری هستند. این ابزارها می‌توانند برای کارهایی مانند نصب و تعمیر لوازم خانگی، تعمیرات ساختمانی و نجاری نیز مورد استفاده قرار گیرند.

از جمله برخی ابزارهای ضروری در یک جعبه ابزار خانگی می‌توان به پیچ گوشتی، آچار، انبردست، چکش، متر نواری یا لیزری، تراز، اره، دریل، سیم‌چین، فازمتر، کاتر و… اشاره کرد. همچنین به همراه داشتن یراق‌آلات و مواد اولیه مختلف مانند میخ، پیچ، چسب، سنباده و قلم‌مو در جعبه ابزار باعث می‌شود کارایی مجموعه جعبه ابزار شما بیشتر شود.

راهنمای خرید جعبه ابزار

بهترین جعبه ابزار را از کجا بخریم؟

در این راهنمای خرید جعبه ابزار تمامی موارد و نکات لازم در مورد خرید جعبه ابزار را به شما معرفی کردیم. پس از انتخاب نوع جعبه ابزار مورد نیاز خود باید به فکر انتخاب برند و فروشگاه مناسب برای خرید این محصول باشید. فروشگاه‌های مختلفی در سطح کشور به دو صورت آنلاین و حضوری انواع مختلف این محصول را عرضه کرده‌اند. با توجه به سهولت خرید آنلاین و اعتمادی که نسبت به این نوع خرید به وجود آمده، امروزه بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند خرید خود را از فروشگاه‌های اینترنتی انجام دهند. یکی از معدود فروشگاه‌هایی که به صورت تخصصی در زمینه ابزار و یراق‌آلات فعالیت می‌کند فروشگاه اینترنتی سازوکار است.

این فروشگاه طیف کاملی از انواع جعبه ابزار را در اختیار خریداران قرار داده است. علاوه بر این شرکت سازوکار به عنوان یکی از واردکنندگان ابزارآلات در سطح کشور، محصولات برندهای مطرح را به صورت رسمی و انحصاری در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. تمامی محصولات عرضه شده در این فروشگاه دارای ضمانت اصالت کالا هستند. یکی دیگر از مزایای خرید از این فروشگاه دسترسی به اطلاعات فنی دقیق، تصاویر، نقد و بررسی و کاتالوگ محصولات است.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا