ابزار و یراق

معرفی انواع نظم دهنده کابینت

یک آشپزخانه مرتب و منظم تجربه آشپزی و کار در منزل را بسیار لذت‌بخش می‌کند. استفاده از کابینت‌های جادار یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای نظم بخشیدن به فضای آشپزخانه شماست. با این حال در بسیاری از موارد از حداکثر فضای داخلی کابینت‌ها استفاده نشده و بخش قابل توجهی از این فضا خالی می‌ماند. ترفندهای زیادی برای استفاده بهینه از این فضا وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آنها استفاده از وسایل و اکسسوری‌هایی مانند نظم‌دهنده کابینت است. نظم‌دهنده کابینت در انواع و شکل‌های مختلفی موجود است که هر یک از آنها کاربردهای خاص خود را دارند. در این مقاله به معرفی انواع نظم دهنده کابینت پرداخته و مهم‌ترین نکته‌های هنگام خرید این اکسسوری را به شما معرفی خواهیم کرد.

کاربرد نظم دهنده کابینت چیست؟

نظم‌دهنده کابینت وسیله‌ای است که درون فضای کشو و کابینت آشپزخانه قرار گرفته و امکان استفاده بهینه از تمام این فضا را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین استفاده از این وسیله باعث می‌شود فضای داخلی کابینت‌های شما منظم‌تر شده و دسترسی به ظروف، وسایل و مواد داخل این کابینت‌ها آسان‌تر شود. با توجه به نوع و مدل نظم‌دهنده می‌توان به وسیله آن به بهترین شکل ممکن از فضای عمودی و افقی کابینت‌ها استفاده کرد.

معرفی انواع نظم دهنده کابینت و آشپزخانه

نظم‌دهنده کابینت در چندین نوع مختلف و برای مصارف متنوع تولید می‌شود که در ادامه به بررسی برخی از آنها می‌پردازیم.

نظم دهنده کابینت حبوبات

نظم‌دهنده حبوبات برای ذخیره‌سازی و نظم بخشیدن به انواع حبوبات و غلات طراحی شده است. نظم‌دهنده حبوبات در دو نوع مختلف برای فضای داخلی کابینت یا کشو طراحی شده است. این نظم‌دهنده‌ها با توجه به نوع و نحوه کاربرد، به فضای افقی و عمودی کابینت نظم می‌بخشند. طبقه‌های قرار گرفته در نظم‌دهنده کابینت حبوبات باعث می‌شود بتوانید ظروف حبوبات خود را به صورت منظم دسته‌بندی کنید تا در مواقع لزوم به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید. این کار باعث می‌شود از فضای داخلی کابینت شما به بهترین شکل استفاده شده و در موقع نیاز به راحتی و سریعا به حبوبات موردنظر خود دسترسی داشته باشید.

انواع نظم دهنده کابینت

نظم دهنده کابینت زیر سینک

در بسیاری از آشپزخانه‌ها فضای زیر سینک مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. برخی از افراد نیز از این فضا برای قرار دادن اقلامی مانند مواد شوینده و سطل زباله استفاده می‌کنند. با این حال برای استفاده بهینه از این فضا می‌توان از نظم‌دهنده کابینت زیر سینک استفاده کرد. این اکسسوری از فضای کابینت زیر سینک حداکثر استفاده را برده و آن را برای قرار دادن اقلام و وسایل مختلف به چند طبقه و بخش مختلف تقسیم‌بندی می‌کند. در این فضا می‌توان انواع مواد و وسایل بهداشتی، شوینده‌ها و حتی اقلامی مانند روغن را نگهداری کرد.

نظم دهنده کابینت قاشق و چنگال

برخی از وسایل و لوازم آشپزخانه مانند کارد، ‌قاشق و چنگال بسیار پرکاربرد هستند و باید همواره در دسترس شما باشند. برای سهولت دسترسی به این وسایل معمولا آنها در کشوهای بالایی کابینت‌های آشپزخانه قرار می‌دهند. با این حال، مرتب کردن و نظم بخشیدن به کشوهای قاشق و چنگال بدون استفاده از اکسسوری‌ها و لوازم مخصوص دشوار است. استفاده از نظم‌دهنده کابینت قاشق و چنگال بهترین راه برای مرتب کردن و دسته‌بندی این وسایل است. معمولا نظم‌دهنده کابینت قاشق و چنگال دارای چندین پارتیشن و بخش مجزا هستند که می‌توان هر یک از وسایلی مانند کارد،‌قاشق، چنگال، کفگیر و… را در فضایی مجزا نگهداری کرد.

نظم دهنده کابینت

شلف نظم دهنده کابینت

شلف نظم‌دهنده وسیله‌ای است که از چند طبقه تشکیل شده و امکان استفاده از حداکثر فضای موجود در کابینت را در اختیار شما قرار می‌دهد. شلف نظم‌دهنده را می‌توان درون فضای کابینت قرار داد یا آن را داخل آن نصب کرد. با استفاده از شلف نظم‌دهنده می‌توانید از فضای عمودی کابینت نهایت استفاده را داشته باشید. می‌توان انواع ظروف، قاشق و چنگال، غذاهای خشک، مواد اولیه و … را در این شلف‌ها قرار داد.

نظم دهنده ادویه

دسترسی سریع و آسان به ادویه‌ها کار شما هنگام آشپزی را بسیار آسان خواهد کرد. از طرفی بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند در آشپزخانه خود سبک طراحی مینیمال باشند و بسیاری از وسایل از معرض دید پنهان کنند. نظم‌دهنده ادویه چنین امکانی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این اکسسوری آشپزخانه در انواع و مدل‌های مختلفی از جمله جا ادویه پست در کابینت، جا ادویه کابینتی و نظم‌دهنده کشویی ادویه تولید می‌شود. هر یک از این نظم‌دهنده‌ها برای فضاها و کابینت‌های به خصوصی مناسب هستند. بسیاری از مدل‌های نظم‌دهنده ادویه دارای چندین طبقه هستند تا از فضای کابینت حداکثر استفاده را برده و بتوانید ادویه‌های پرکاربردتر را در طبقات مجزا بگذارید.

نظم دهنده کابینت

ضرورت خرید نظم دهنده‌ کابینت

فضای کابینت برخی از آشپزخانه‌ها به اندازه‌ای بزرگ است که ممکن است نیازی به استفاده از وسایل نظم‌دهنده احساس نشود. با این حال باید در نظر داشته باشید که اکسسوری‌های نظم‌دهنده صرفا برای استفاده بهینه از فضای کابینت‌ها طراحی نشده‌اند. اصلی‌ترین ویژگی این وسایل مرتب کردن و مدیریت بهتر فضای داخلی کابینت‌هاست. در نتیجه می‌توان در کمترین زمان ممکن و به راحتی به تمامی وسایل دسترسی داشت. از سوی دیگر بسیاری از خانه‌های آپارتمانی کوچک، امکان بهره‌مندی از تعداد زیادی از کابینت را ندارند. به همین دلیل بهتر است از فضای از فضای کابینت این خانه‌ها نهایت استفاده را ببرید. به همین دلیل خرید نظم‌دهنده کابینت برای چنین منازلی ضروری به نظر می‌رسد.

نکات خرید نظم دهنده‌ کابینت

پیش از خرید نظم دهنده کابینت باید تحقیق و بررسی‌های لازم را برای انتخاب بهترین گزینه انجام دهید. نوع مصرف و نیازهای شما نقش مهمی در انتخاب بهترین نظم دهنده‌ کابینت دارد. در ادامه همه نکات لازم برای خرید انواع نظم دهنده کابینت بررسی خواهیم کرد.

جنس نظم دهنده

با توجه به نوع و محل استفاده از نظم‌دهنده،‌ جنس مناسبی را برای آن انتخاب کنید. بهتر است نظم‌دهنده از مواد مقاوم و ضد زنگ مانند فولاد ضد زنگ ساخته شده باشد تا در اثر استفاده‌های مداوم و همچنین قرار گرفتن در معرض مایعات مختلف به آن آسیبی وارد نشود. این نکته خصوصا در مورد نظم‌دهنده‌های کابینت‌هایی مانند زیر سینک بسیار مهم است. همچنین باید جنس نظم‌دهنده به گونه‌ای باشد که بتوانید به راحتی آن را تمیز کنید.

برند نظم دهنده آشپزخانه

هنگام خرید نظم‌دهنده باید به برند سازنده آن نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید. محصولات برندهای معتبر استانداردهای کیفی متعددی را کسب کرده و طول عمر و ماندگاری بیشتری دارند. برندهایی مانند هایگلد و هفله (Hafele) جزو بهترین گزینه‌های موجود در بازار هستند.

نظم دهنده کابینت

نوع کاربرد نظم دهنده

پیش از خرید نظم دهنده کابینت باید نیازهای خود را مشخص کرده و براساس آنها اقدام به خرید این اکسسوری کنید. همچنین محل کابینتی که قصد استفاده از نظم‌دهنده در آن را دارید بسیار مهم است. سپس براساس نوع کاربرد خود می‌توانید نوع نظم‌دهنده را انتخاب کنید.

معرفی مراکز فروش نظم دهنده کابینت و آشپزخانه

مراکز فروش یراق‌آلات و اکسسوری‌های آشپزخانه در سراسر کشور مدل‌های مختلف نظم‌دهنده کابینت را عرضه می‌کنند. پیش از خرید نظم‌دهنده کابینت باید در نظر داشته باشید که یراق‌آلات و اکسسوری‌های خانه و آشپزخانه به دلیل استفاده زیاد در طول روز بیشتر دچار استهلاک خواهند شد. به همین دلیل سعی کنید محصول مورد نظر خود را از برندهای معتبر و از طریق فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. یکی از مراجع مطرح در زمینه فروش انواع یراق‌آلات از جمله نظم‌دهنده کابینت فروشگاه سازوکار است. شما می‌توانید در این فروشگاه به مجموعه کاملی از انواع متعلقات و اکسسوری‌های خانه و آشپزخانه دسترسی داشته و از اصالت کالای عرضه شده اطمینان داشته باشید. علاوه بر این فروشگاه سازوکار به عنوان نماینده رسمی و انحصاری برند هایگلد، مجموعه متنوعی از محصولات این تولیدکننده مطرح اکسسوری و لوازم خانه و آشپزخانه را در ایران عرضه می‌کند.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

۲ نظر ثبت شده

  1. سلام و وقت بخیر. خیلی جذابن اینا. کجا می فروشه آدرس میدین؟ چه مارکیش خوبه؟ من اصلا آشنایی ندارم. متشکرم

    1. وقت شما بخیر. برند هایگلد (Higold) یکی از بهترین برندهای بازار در این زمینه است. شرکت سازوکار نمایندگی این برند در ایران را در اختیار دارد. می‌توانید برای خرید این محصول و اکسسوری های آشپرخانه به صفحه این محصول در سایت سازوکار مراجعه کنید:

      https://sazokar.com/kitchen-accessories

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا