ابزار و یراق

معرفی بهترین نقاله های اره میزی

یکی از سخت‌ترین مراحل سازه‌های چوبی مرحله اندازه‌گیری است که بدون استفاده از ابزارهای موردنیاز، این کار تقریبا غیرممکن است. یکی از ابزارهای جانبی که به نجار در اندازه‌گیری و برش چوب در زوایای مختلف کمک زیادی می‌کند نقاله است. این ابزار دارای راهنمای بلند و باریکی است که کاربرد آن هدایت نقاله روی میز اره است. در قسمت بالای راهنما قطعه‌ای به شکل نیم دایره وجود دارد که به آن متصل شده است. با استفاده از مکانیزم قفل نقاله می‌توان قطعه نیم‌دایره را در هر زاویه دلخواه (از 45- درجه تا 45+ درجه) قفل کرده و برش زاویه‌دار را انجام داد. شناخت این ابزار به تنهایی کافی نیست بلکه باید روش کار با آن را نیز بدانید که پیشتر در مقاله‌ای آموزش کامل استفاده از نقاله اره میزی را آورده‌ایم.

ممکن است هنگام خرید نقاله اره میزی با مشکل مواجه شوید و ندانید از میان انواع نقاله کدام‌یک را باید انتخاب کنید. متاسفانه بیشتر این دستگاه ها کیفیت چندان خوبی ندارند و این واقعیتی است که نه تنها در مورد نقاله بلکه در کل صنعت ابزارآلات صدق می‌کند. برخی از نقاله‌ها از مواد بسیار بی‌کیفیتی ساخته شده‌اند و در نتیجه هیچ تاثیری در بهبود و پیشرفت کار نخواهند داشت.

اگر می‌خواهید با بهترین نقاله ها آشنا شوید، این مقاله که به معرفی بهترین نقاله های پرداخته است را بخوانید. امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید هنگام خرید نقاله بهترین تصمیم را بگیرید.

بهترین نقاله ها برای اره میزی

INCRA Miter1000/HD

نقاله اره میزی

بهترین نقاله ای که می‌توانید در سال 2020 برای اره میزی خود انتخاب کنید مدل INCRA Miter1000/HD است. اما چرا این محصول بهترین شناخته شده است؟ این نقاله دارای یک راهنمای قابل تنظیم و انعطاف‌پذیر، یک خط کش استیل که امکان اندازه‌گیری‌های دقیق و ظریف را فراهم می‌کند و از همه مهم‌تر طراحی زیبا و چشمگیری دارد. ناگفته نماند که استفاده از این نقاله بسیار آسان بوده و از ویژگی‌های بارز آن سهولت حمل است.

نقاله اینکرا 1000/HD اندازه‌گیری بسیار دقیق و صحیح را برای کاربر فراهم کرده و می‌توان گفت برای یک نجار حرفه‌ای بهترین انتخاب است.

مزایا:

 • ساخته شده از مواد سخت و بادوام
 • خوش دست
 • تنظیم و استفاده آسان
 • عملکرد بدون نقص
 • طراحی منحصربه‌فرد

معایب:

 • ابزاری پیچیده برای تازه کارها

نقاله اره میزی Kreg KMS7102

نقاله اره میزی

دومین نقاله در این لیست مدل Kreg KMS7102 است که از متریال بادوام ساخته شده و طراحی منحصربه‌فردی دارد. صادقانه بگوییم انتخاب بین مدل Kreg KMS7102 و INCRA Miter1000/HD کمی سخت است. زیرا هر دو از متریال بادوام ساخته شده و تولیدکنندگان توجه خاصی به آن‌ها دارند. اما دلیل این که این مدل مقام دوم ار در لیست ما دارد، مشکل بزرگی است که این نقاله دارد. طراحی این نقاله کمی پیچیده است و کمی زمان می‌برد تا کاربر به استفاده از آن عادت کند. این نقاله دفترچه راهنمایی ندارد و به همین دلیل باید برای استفاده از قبل آشنایی کافی با این ابزار را داشته باشید.

نمی‌توان گفت نقاله Kreg محصول بدی است؛ زیرا تنها نقص آن پیچیدگی طراحی آن است.

مزایا:

 • ساخته شده از متریال سخت و بادوام
 • عملکرد دقیق و بدون نقص
 • ابزاری بادوام

معایب:

 • طراحی بسیار پیچیده

نقاله اره میزی Incra MITERV27

نقاله اره میزی

در این لیست نقاله Incra MITERV27 از نظر قیمت بهترین محصول است. این نقاله کاربرد بسیار آسانی داشته و به علت طراحی منحصربه‌فردی که دارد استفاده از آن بسیار آسان است.

این نقاله به دو دلیل در رده اول یا دوم لیست قرار نگرفته است. نخست این که ویژگی چندان خاصی نسبت به نقاله های دیگر ندارد و در بازار به راحتی یافت می‌شود. اما نسبت به دو محصول نخست که معرفی شد مقرون به صرفه‌تر است. به همین دلیل از نظر قیمت در لیست بهترین‌ها قرار گرفته است. دلیل دیگری که باعث شده این محصول را در رده‌های اول قرار ندهیم، کیفیت متریال و طول عمر آن است که بر خلاف طراحی منحصربه‌فردش تعریف چندانی ندارد. حتما به عنوان یک نجار حرفه‌ای انتظار دارید محصولی که می‌خرید طول عمر بالایی داشته باشد و بتوانید آن را در هر پروژه‌ای استفاده کنید؛ اما از این نقاله چنین انتظاراتی را نمی‎‎‌توان داشت.

مزایا:

 • مقرون به صرفه
 • طراحب خوب
 • کاربرد ساده

معایب:

 • دوام پایین و طول عمر کم

نقاله INCRA MiterV120

نقاله اره میزی

چهارمین محصول در لیست بهترین نقاله ها مدل INCRA MiterV120 است که بسیار خوش‌دست بوده و استفاده از آن نیز آسان است. این نقاله به دو دلیل در رده‌های اول تا سوم قرار نگرفته است: نخست این که برای استفاده نیاز به سرهم بندی دارد و قطعات خاص آن باید تنظیم شود. بنابراین استفاده از این نقاله کمی زمان‌بر است و این خود نقص بزرگی است. ثانیا از این برند نقاله های بهتری نیز ارائه شده است که کاربر تجربه بهتری هنگام استفاده از آن‌ها خواهد داشت. اگر یک نقاله بسیار باکیفیت می‌خواهید مدل INCRA Miter1000/HD توصیه می‌شود.

مزایا:

 • عملکرد خوب
 • کاربرد آسان

معایب:

 • طراحی نامناسب

نقاله اره میزی POWERTEC 71005 Deluxe

نقاله اره میزی

این نقاله از آنجا که محصول چندان خوب و باکیفیتی نیست، خرید آن نیز توصیه نمی‌شود. صادقانه بگوییم محصولات کمپانی پاورتک کیفیت چندان بالایی نسبت به رقبای خود در بازار ندارد.

اجزاء و مواد تشکیل دهنده این نقاله ارزان و سست بوده و دوام بالایی ندارد. در میان محصولات باکیفیت و بادوام تولیدشده توسط کارخانجات دیگری که تعدادی از آن‌ها در این لیست معرفی شده است، انتخاب‌های بهتری می‌توان داشت.

معایب:

 • ساخته شده از متریال ارزان و سست
 • کم دوام

راهنمای خرید نقاله اره میزی

هنگام خرید یک نقاله باید 3 فاکتور مهم در نظر گرفته شود که شامل موارد زیر است:

کیفیت اجزاء تشکیل دهنده

این فاکتور به میزان دوام نقاله مرتبط است.همانطور که می‌دانید نقاله باید از اجزاء باکیفیتی تشکیل شده باشد که هم دوام بیشتری داشته باشد و هم کاربرد آسان و دقیق. اگر اجزاء تشکیل دهنده نقص داشته باشد یا کیفیت بالایی نداشته باشد، کاربرد و عملکرد آن نیز با مشکل مواجه خواهد شد.

کاربرد آسان

کاربرد آسان نقاله با نوع طراحی آن در ارتباط است. طراحی نقاله به گونه‌ای است که اگر در نگاه اول متوجه چگونگی استفاده از آن نشوید، کاربرد آن کمی سخت و وقت‌گیر می‌شود و سرعت کار را پایین می‌آورد. از آنجا که استادکاران وقت کافی برای تشخیص نحوه استفاده از ابزار ندارند، محصولی را انتخاب می‌کنند که نحوه کاربرد آن آسان باشد. اگر نقاله کاربرد سخت و پیچیده‌ای داشته باشد و دفترچه راهنما نداشته باشد، روی کیفیت و سرعت پروژه تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل کاربرد آسان از ویژگی‌های مهم یک نقاله خوب و باکیفیت است.

عملکرد

اگر نقاله یا هر ابزار دیگری آن عملکردی که انتظار می‌رود را نداشته باشد، تمام موارد بالا مثل طراحی خوب یا کاربرد آسان بیهوده خواهد بود. هر ابزاری کاربرد خاصی دارد و باید توانایی اجرای عملکرد را داشته باشد. در غیراینصورت ابزار خوبی نیست.

نتیجه‌گیری

در این مقاله با چند نمونه از بهترین نقاله‌های اره میزی آشنا شدید که می‌توانید در سال 2020 یکی از آن‌ها را به دلخواه انتخاب کرده و در کارگاه خود داشته باشید. به لحاظ کیفیت بهترین نقاله مدل INCRA Miter1000/HD است که جایگاه اول را در این لیست دارد و به لحاظ قیمت نیز مدل Incra MITERV27 برای کسانی که به دنبال ابزاری با قیمت مناسب هستند توصیه می‌شود. امیدواریم با توضیحات ارائه شده در این مقاله اطلاعات کافی را به دست آورده و بتوانید ابزار متناسب با کار خود را انتخاب کنید.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

۴ نظر ثبت شده

 1. سلام. تشکر بابت مقاله. شما این نقاله ها رو موجود نمیکنید؟ ممنون میشم در مورد موجود شدن و حدود قیمتشون راهنمایی کنید. با تشکر

 2. با تشکر از مطالب مفید فایده، لطفا راهنمایی بفرمایید که باید از کجا بخریم این نقاله ها رو

  1. سلام
   در حال حاضر این کالا رو موجود نداریم. از سایت‌های فروش لوازم نجاری می‌توانید آن را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا