آموزش

روش‌های پاک کردن چسب از شیشه ماشین

دلایل زیادی برای چسباندن برچسب روی شیشه ماشین وجود دارد. اما همانطور که می‌دانید چسباندن برچسب روی شیشه ماشین خیلی راحت‌تر از کندن آن است. اگر تصمیم دارید چسب روی اتومبیل خود را بردارید، می‌توانید از روش‌هایی که در این مقاله شرح داده‌ایم استفاده کنید.

یکی از دلایلی که کندن برچسب‌ها را سخت کرده است نور آفتاب است. قرارگرفتن در معرض گرمای خورشید و پس از آن هوای خنک شب باعث می‌شود قدرت چسبندگی برچسب بیشتر شده و کندن آن سخت‌تر شود. اگر کندن برچسب از شیشه را درست انجام ندهید، فرآیند سخت‌تر خواهد شد.

خرید چسب از سازوکار

در این مقاله به شما می‌آموزیم که چگونه برچسب‌ها و و باقیمانده‌های چسب را از روی ماشین خود بدون هیچ آسیبی پاک کنید.

بعد از پاک کردن برچسب‌ها بهتر است اتومبیل را کامل شستشو داده و با دستکش پوست بره به آن برق بیندازید.

چسب ماشین

پاک کردن چسب با استفاده از شیشه‌شوی

شیشه‌شوی علاوه بر گردوغبار و آلودگی‌های روی شیشه برای پاک کردن برچسب‌ها و چسب زیر آن نیز به کار برده می‌شود. در ادامه روش پاک کردن چسب روی شیشه با استفاده از شیشه‌شوی شرح داده شده است.

وسایل موردنیاز:

 • شیشه‌شوی
 • تیغ
 • دستمال کاغذی

مقداری شیشه‌شوی روی برچسب بریزید و اجازه دهید مدتی بدون این که خشک شود روی برچسب بماند.

تیغ را در زاویه‌ای نگه‌دارید که به شیشه خراش نیندازد و برچسب را به آرامی از شیشه جداکنید. این کار را چندین مرتبه تکرار کنید تا برچسب کاملا از شیشه جدا شود.

پاک کردن چسب با استفاده از ریموور Goo Gone

Goo Gone محلول پاک کننده‌ای است که قادر است چسب و برچسب را از روی هر نوع سطحی پاک کند. مقداری از محلول را روی برچسب اسپری کرده و کمی منتظر بمانید. از یک لیسه پلاستیکی برای تراشیدن برچسب استفاده کنید. اگر لیسه دردسترس ندارید می‌توانید به جای آن از کارت اعتباری استفاده کنید. زمانی که پوست برچسب کنده شد، با آب و صابون داغ و پارچه تمیزی چسب‌های باقیمانده را تمیز کنید.

پاک کردن چسب با استفاده از الکل مالشی

یکی از بهترین ابزارها برای پاک کردن چسب از روی شیشه الکل مالشی است. حتما در جعبه کمک‌های اولیه خود مقداری الکل موجود دارید.

وسایل موردنیاز:

 • الکل مالشی
 • پنبه
 • تیغ
 • دستمال کاغذی

پنبه را به الکل مالشی آغشته کرده و روی برچسب فشار دهید. الکل را روی برچسب نگه‌دارید تا چسب را ضعیف کند. سپس با استفاده از تیغ در زاویه‌ای که به شیشه خراش نیندازد، لبه‌های برچسب را بلند کنید. به آرامی برچسب را بلند کنید و با استفاده از ناخن یا همان تیغ چسب‌های باقیمانده را بتراشید. سپس با دستمال کاغذی شیشه را کاملا خشک کنید.

از الکل می‌توان به همان شیوه‌ای که توضیح داده شد برای پاک کردن شیره درخت از روی ماشین نیز استفاده کرد.

پاک کردن چسب با استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین را می‌توان جایگزین غیرشیمیایی اسپری WD-40 به حساب آورد. مقداری جوش شیرین داخل نصف پیمانه روغن خوراکی بریزید و با دستمال کاغذی روی برچسب بمالید. چند دقیقه منتظر بمانید و با ناخن برچسب را بتراشید.

پاک کردن چسب با استفاده از اسپری WD-40

WD-40 نوعی ابزار همه کاره خانگی است که کاربردهای زیادی دارد و پاک کردن چسب یکی از کاربردهای اساسی آن است.

وسایل موردنیاز:

 • WD-40
 • لیسه پلاستیکی
 • پارچه
 • آب گرم

تا جایی که می‌توانید برچسب را با لیسه پلاستیکی یا ناخن بتراشید. مقداری محلول WD-40 اسپری کرده و چند دقیقه اجازه دهید روی برچسب بماند و چسب را ضعیف کند. دستمال تمیزی را به آب گرم آغشته کرده و چسب را پاک کنید.

روش‌های ساده برای پاک کردن چسب

گاهی اوقات نیاز نیست برای پاک کردن چسب حتما از ترفند خاصی استفاده کنید. تنها کافی است مقداری آب و مایع ظرفشویی داشته باشید.

چند قطره مایع ظرفشویی داخل آب بریزید. سپس دستمالی را به آن آغشته کرده و روی برچسب قرار دهید. اجازه دهید چند دقیقه دستمال روی برچسب بماند تا چسب کاملا نرم و حل شود.

با ناخن لیبل را از روی شیشه بتراشید و با دستمال چسب‌های باقیمانده را پاک کنید. می‌توانید بعد از پاک کردن چسب ماشین را شستشوی کامل دهید.

پاک کردن باقیمانده برچسب از روی شیشه

بعضی از برچسب‌ها باقی‌مانده برچسب روی شیشه حس ناخوشایندی را به جای می‌گذارد و پاک کردن آن نیز ممکن است برای خیلی‌ها سخت و دردسرساز باشد. در چنین شرایطی می‌توانید از لاک پاک‌کن استفاده کنید.

دستمال کاغذی را به لاک پاک‌کن آغشته کرده و روی باقیمانده چسب بمالید. سپس با استفاده از تیغه در زاویه‌ای که شیشه را خراش ندهد باقیمانده چسب را از روی شیشه بتراشید.

در صورت نیاز این کار را چند مرتبه تکرار کنید تا چسب کاملا تمیز شود. سپس با دستمال تمیزی روی شیشه را پاک کنید.

پاک کردن چسب با استفاده از حرارت

اگر نمی‌خواهید از شوینده روی شیشه اتومبیل‌تان استفاده کنید، می‌توانید با حرارت چسب را پاک کنید.

سشوار مو یا سشوار صنعتی را با درجه حرارت بالا به مدت 1 الی 2 دقیقه روی چسب قرار دهید. سپس گوشه برچسب را گرفته و به آرامی از روی شیشه بلند کنید. قبل از این که برچسب سرد شود این کار را انجام دهید. در آخر با دستمال کاغذی و آب گرم باقیمانده برچسب را پاک کنید.

پاک کردن چسب با استفاده از سرما

روش پاک کردن چسب با سرما بسیار آسان است. فقط کافی است مقداری یخ و کمی صبر داشته باشید.

مقداری یخ داخل پلاستیک ریخته و روی برچسب قرار دهید تا چسب آن سفت شود. این کار چسب را ضعیف می‌کند. یخ را برداشته و با استفاده از تیغ در زاویه‌ای که به شیشه خراش نیندازد چسب را بتراشید.

پاک کردن چسب از روی شیشه ماشین اگر به روش صحیح انجام شود و کمی هم صبور باشید کار چندان سختی نیست. برای خرید چسب با کیفیت مناسب با شیشه به وبسایت سازو کار مراجعه کنید.

امیدواریم با به کارگیری روش‌های بالا بتوانید به راحتی چسب و جای چسب را از روی شیشه پاک کنید. هم چنین اگر سوال یا نکته‌ای در این باره داشتید در بخش نظرات آن را با ما درمیان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم.

به اشتراک بگذارید
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا