چسب و رنگ

بهترین روش های پاک کردن جای چسب و کندن برچسب از شیشه ماشین و پنجره

پاک کردن چسب و مواد چسبنده از روی شیشه ماشین یا پنجره خصوصا بعد از گذشت مدت زمانی طولانی دشوار است. در برخی از موارد لکه‌های باقی‌مانده چسب با استفاده از روش‌ها و ترفندهای رایج و شوینده‌های معمولی از بین نمی‌روند. در چنین مواردی باید از ترفندهای به خصوصی استقاده کنید تا جای چسب و لکه‌های باقی‌مانده از آن به کلی پاک شوند. در این مطلب با ما همراه باشید تا با نحوه پاک کردن چسب از شیشه ماشین، پنجره و … آشنا شوید.

پاک کردن چسب از شیشه

چسبیدن لکه‌های چسب و رنگ روی شیشه پنجره، ماشین یا … علاوه بر آن که روی زیبایی تاثیر دارد مانع از عبور نور هم می‌شود. یکی از دلایلی که کندن چسب از روی شیشه را سخت کرده است نور آفتاب است. قرارگرفتن در معرض نور و گرمای خورشید و پس از آن هوای خنک شب باعث می‌شود قدرت چسبندگی چسب بیشتر شده و کندن آن سخت‌تر شود. اگر کندن چسب از شیشه را درست انجام ندهید، این کار سخت‌تر خواهد شد. در ادامه چندین راه مختلف برای پاک کردن چسب از روی شیشه را به شما آموزش خواهیم داد.

روان کننده

چسب روی شیشه با چه چیزی پاک می‌شود؟

بهترین روش های پاک کردن جای چسب و کندن برچسب از شیشه ماشین

1.نحوه پاک کردن چسب از روی شیشه با استفاده از شیشه‌ پاک کن

شیشه‌ پاک کن علاوه بر گردوغبار و آلودگی‌های روی شیشه برای پاک کردن برچسب‌ها و چسب زیر آن هم به کار برده می‌شود. در ادامه با روش پاک کردن چسب روی شیشه با استفاده از شیشه‌ پاک کن آشنا شوید.

وسایل موردنیاز:

 • شیشه‌شوی
 • تیغ
 • دستمال کاغذی

مقداری شیشه‌ پاک کن روی چسب بریزید و اجازه دهید مدتی بدون این که خشک شود روی چسب بماند. سپس تیغ را در زاویه‌ای نگه‌دارید که به شیشه خراش نیندازد و به آرامی چسب را از شیشه جدا کنید. این کار را چندین مرتبه تکرار کنید تا چسب کاملا از شیشه جدا شود.

2. پاک کردن چسب از شیشه با استفاده از اسپری حلال چسب

اسپری حلال چسب و رنگ، محلول پاک کننده‌ای است که قادر است چسب و برچسب را از روی هر نوع سطحی پاک کند. مقداری از محلول را روی چسب اسپری کرده و کمی منتظر بمانید. از یک لیسه پلاستیکی برای تراشیدن چسب استفاده کنید. اگر لیسه دردسترس ندارید می‌توانید به جای آن از کارت اعتباری استفاده کنید. زمانی که چسب کنده شد، با آب داغ، صابون و پارچه تمیز شیشه را پاک کنید. برای خرید اسپری حلال چسب و رنگ می‌توانید به فروشگاه‌های چسب و رنگ مراجعه کنید.

روش کندن برچسب از روی بدنه ماشین

3.پاک کردن چسب از شیشه با استفاده از الکل

یکی از بهترین ابزارها برای پاک کردن چسب از روی شیشه ماشین و پنجره، الکل است.

وسایل موردنیاز:

 • الکل
 • پنبه
 • تیغ
 • دستمال کاغذی

پنبه را به الکل آغشته کرده و روی چسب فشار دهید. الکل را روی چسب نگه‌ دارید تا لکه چسب را ضعیف کند. سپس با استفاده از تیغ در زاویه‌ای که به شیشه خراش نیندازد، لبه‌های قطره چسب را به آرامی بلند کنید و با استفاده از ناخن یا همان تیغ چسب‌های باقیمانده را بتراشید و در آخر با دستمال کاغذی شیشه را کاملا تمیز کنید.

پاک کردن جای برچسب

4.پاک کردن چسب از شیشه با استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین را می‌توان جایگزین غیرشیمیایی اسپری WD-40 به حساب آورد. مقداری جوش شیرین داخل نصف پیمانه روغن خوراکی بریزید و با دستمال کاغذی روی چسب بمالید. چند دقیقه منتظر بمانید و با ناخن چسب را بتراشید.

5.پاک کردن چسب از شیشه با استفاده از اسپری روان کننده WD-40

اسپری روان کننده WD-40 نوعی ابزار همه کاره خانگی است که کاربردهای زیادی دارد و پاک کردن چسب یکی از کاربردهای اساسی آن است.

وسایل موردنیاز:

 • اسپری روان کننده WD-40
 • لیسه پلاستیکی
 • پارچه
 • آب گرم

تا جایی که می‌توانید چسب را با لیسه پلاستیکی یا ناخن بتراشید. مقداری روان کننده WD-40 اسپری کرده و چند دقیقه اجازه دهید روی چسب بماند تا ضعیف شود. دستمال تمیزی را به آب گرم آغشته کرده و چسب را پاک کنید.

پاک کردن چسب از روی شیشه ماشین

6.پاک کردن چسب از شیشه با استفاده از حرارت

اگر نمی‌خواهید از شوینده روی شیشه استفاده کنید، می‌توانید با حرارت چسب را پاک کنید. سشوار مو یا سشوار صنعتی را با درجه حرارت بالا به مدت 1 الی 2 دقیقه روی چسب قرار دهید. سپس گوشه چسب را گرفته و به آرامی از روی شیشه بلند کنید. قبل از این که چسب سرد شود این کار را انجام دهید. در آخر با دستمال کاغذی و آب گرم باقیمانده چسب را پاک کنید.

کندن برچسب از روی شیشه سکوریت

7.پاک کردن چسب از شیشه به روش انجماد

روش پاک کردن چسب با سرما بسیار آسان است. فقط کافی است مقداری یخ و کمی صبر داشته باشید. مقداری یخ داخل پلاستیک ریخته و روی چسب قرار دهید تا چسب آن سفت شود. این کار چسب را ضعیف می‌کند. یخ را برداشته و با استفاده از تیغ در زاویه‌ای که به شیشه خراش نیندازد چسب را بتراشید.

8.پاک کردن چسب از شیشه با استفاده از مایع ظرفشویی

گاهی اوقات نیاز نیست برای پاک کردن چسب حتما از ترفند خاصی استفاده کنید. تنها کافی است مقداری آب و مایع ظرفشویی داشته باشید. چند قطره مایع ظرفشویی داخل آب بریزید. سپس دستمالی را به آن آغشته کرده و روی چسب قرار دهید. اجازه دهید چند دقیقه دستمال روی چسب بماند تا چسب کاملا نرم و حل شود.

با ناخن چسب را از روی شیشه بتراشید و با دستمال چسب‌های باقیمانده را پاک کنید.

پاک کردن جای چسب از روی شیشه

باقی‌مانده چسب روی شیشه حس ناخوشایندی به جا می‌گذارد و پاک کردن جای چسب از روی شیشه هم ممکن است خیلی‌ سخت و دردسرساز باشد. در چنین شرایطی می‌توانید از لاک پاک‌کن استفاده کنید.

دستمال کاغذی را به لاک پاک‌کن آغشته کرده و روی باقیمانده چسب بمالید. سپس با استفاده از تیغه در زاویه‌ای که شیشه را خراش ندهد باقیمانده چسب را از روی شیشه بتراشید.

در صورت نیاز این کار را چند مرتبه تکرار کنید تا چسب کاملا تمیز شود. سپس با دستمال تمیزی روی شیشه را پاک کنید.

کندن برچسب از روی شیشه

بر روی شیشه بسیاری از ماشین‌ها، برچسب و آرم‌های مختلفی چسبانده شده است. اگر تابه حال تصمیم گرفته باشید این برچسب‌ها را بکنید، احتمالا متوجه شده‌اید که میزان چسبندگی آنها زیاد بوده و به راحتی با دست کنده نمی‌شوند. راه‌های زیادی برای کندن چسب شیشه پنجره وجود دارد. روش کندن برچسب از روی شیشه ماشین تا حدود زیادی مانند مراحل ذکر شده در بالا است. می‌توانید برای شل‌تر شدن مواد چسبنده در برچسب، روی آن سشوار بگیرید. همچنین می‌توانید محلول آب و مایع ظرفشویی درست کرده و بر روی برچسب و اطراف آن بزنید تا چسبندگی آن کاهش یابد. سپس می‌توانید با استفاده از لیسه پلاستیکی، تیغ یا هر گونه وسیله مشابه، آن را بتراشید.

از بین بردن جای چسب نواری روی شیشه

چگونه برچسب روی شیشه پنجره را پاک کنیم ؟ ( پاک کردن جای برچسب )

گاهی اوقات پس از کندن چسب شیشه پنجره، مواد چسبنده آن بر روی شیشه باقی می‌مانند. برای پاک کردن جای برچسب از روی شیشه می‌توانید از حلال‌هایی مانند استون یا لاک پاک کن استفاده کنید. کافی است دستمالی را به این مواد آغشته کرد و بر محکم روی جای چسب بکشید. گاهی اوقات جای برچسب به راحتی پاک نشده و باید این کار را چند بار تکرار کنید.

پاک کردن چسب از روی شیشه اگر به روش صحیح انجام شود و کمی هم صبور باشید کار چندان سختی نیست. فروشگاه اینترنتی سازوکار مجموعه‌ای از انواع چسب را گردآوری کرده است. لیست انواع چسب های موجود در وبسایت شامل: چسب‌های مصرفی در صنعت چسب گرانول ، چسب سیلیکون ، چسب حرارتی ، چسب چوب ، چسب وکیوم و چسب‌های مصرف خانگی چسب نواری ، چسب قطره ای ، چسب 123 ، چسب دوطرفه است. برای خرید اینترنتی این محصولات می‌توانید به وبسایت سازوکار مراجعه کنید.

امیدواریم با به کارگیری روش‌های بالا بتوانید به راحتی چسب و جای چسب را از روی شیشه پاک کنید. هم چنین اگر سوال یا نکته‌ای در این باره داشتید در بخش نظرات آن را با ما درمیان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم.

سوالات متداول

نحوه پاک کردن چسب با استفاده از اسپری WD-40
تا جایی که می‌توانید چسب را با لیسه پلاستیکی یا ناخن بتراشید. مقداری محلول WD-40 اسپری کرده و چند دقیقه اجازه دهید روی چسب بماند و چسب را ضعیف کند. دستمال تمیزی را به آب گرم آغشته کرده و چسب را پاک کنید.


نحوه پاک کردن چسب با استفاده از جوش شیرین
جوش شیرین را می‌توان جایگزین غیرشیمیایی اسپری WD-40 به حساب آورد. مقداری جوش شیرین داخل نصف پیمانه روغن خوراکی بریزید و با دستمال کاغذی روی چسب بمالید. چند دقیقه منتظر بمانید و با ناخن چسب را بتراشید.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا