آموزش

راهنمای کامل پاک کردن انواع چسب از لباس و پارچه

چسب یکی از وسایل ضروری هر خانه‌ای است که از آن برای چسباندن مواد به هم یا چسباندن تکه‌های شکسته استفاده می‌شود. چسب ناجی کاشی‌های بیرون زده دستشویی، ناخن مصنوعی‌های کنده شده و حتی لامپ شکسته است. بچه‌ها از چسب برای درست کردن کاردستی‌های مدرسه‌شان استفاده می‌کنند و گاهی با همین وسایل ساده شاهکار هنری درست می‌کنند.

همان‌طور که چسب فواید زیادی دارد، ممکن است آسیب‌هایی هم ایجاد کند؛ برای مثال زمانی که چسب روی لباس یا وسایل خانه می‌ریزد! ریختن چسب روی لباس می‌تواند فاجعه باشد البته نه زمانی که نحوه پاک کردن آن را بلد باشید. بیشتر اوقات چسب و مواد چسبناک با شستن پاک می‌شوند اما اگر چسب روی لباس‌هایی که فقط می‌توانند خشک‌شویی شوند و نمی‌توان آن‌ها را شست، بریزد چه باید کرد؟ بهترین راه حل این است که بدون فوت وقت به خشک‌شویی بروید و لکه را به فرد متخصص نشان دهید تا بهترین راه حل را به شما پیشنهاد دهد. با این حال اگر تمایل دارید پاک کردن چسب از روی لباس را خودتان انجام دهید، راه‌هایی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

خرید چسب

چگونه چسب را از روی لباس پاک کنیم ؟

در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه پاک کردن انواع چسب‌های زیر از روی پارچه، لباس آشنا شوید:

 • چسب‌ صنعتی
 • چسب ناخن مصنوعی
 • چسب اکلیلی
 • چسب پی‌وی‌سی
 • چسب حرارتی یا تفنگی
 • چسب لاستیک
 • جای چسب و برچسب
 • چسب قطره‌ای
 • چسب سفید
چگونه چسب را از روی لباس پاک کنیم ؟

پاک کردن چسب از روی لباس

مهم‌ترین نکته برای پاک کردن چسب از روی لباس این است که بگذارید چسب کاملا خشک شود. این نکته در مورد بسیاری از انواع مختلف چسب صادق است.

در صورتی که چسب هنوز حالت مایع داشته باشد، پاک کردن آن باعث فرو رفتن بیشتر چسب به الیاف لباس می‌شود. پس از خشک شدن، هرگونه چسب اضافه را به وسیله قسمت کند چاقو بتراشید. سپس لباس را به مدت یک ساعت درون فریزر قرار دهید. بخش عمده‌ای از چسب پس از خشک شدن کامل درون فریزر به راحتی جدا می‌شود.

در صورتی که لکه چسب بر روی لباس شما باقی‌مانده است، می‌توانید با استفاده از حلال‌های مختلف مانند استون اقدام به پاک کردن لکه‌های چسب نمایید.

پاک کردن چسب از روی لباس مشکی

ریخته شدن چسب بر روی لباس مشکی دردسرهای بیشتری از لباس‌های دارای زنگ دیگر دارد؛ زیرا لکه‌های چسب بر روی لباس‌های مشکی‌رنگ خود را بسیار بیشتر نشان می‌دهند.

بنابراین علاوه بر راهکارهای ذکر شده برای پاک‌سازی چسب، باید برای از بین بردن لکه‌های آن نیز اقدام کنید. لکه‌های باقی‌مانده را همانطور که اشاره شد می‌توانید با استفاده از حلال‌هایی مانند استون از روی لباس پاک کنید.

پاک کردن چسب مایع از روی لباس

روش پاک کردن چسب مایع از روی لباس نیز مانند انواع دیگر چسب است. باید توجه داشته باشید که بهتر است ابتدا بگذارید چسب روی سطح لباس خشک شود سپس اقدام به پاک‌سازی آن نمایید.

روند پاک‌سازی چسب مایع با نوع چسب نیز در ارتباط است. برای مثال چسب‌های قوی مانند قطره‌ای به مراتب سخت‌تر جدا شده و گاهی نیاز به حلال‌های قوی برای جداسازی دارند؛ اما چسب‌های مایع معمولی تا حدودی آسان‌تر پاک می‌شوند.

پاک کردن چسب‌ صنعتی

چسب‌ صنعتی که ممکن است آن را با نام چسب‌ ساختمان بشناسید، بسیار سخت از روی لباس و پارچه پاک می‌شوند؛ به همین جهت توصیه می‌شود که حین کار حتماً از لباس کار مخصوص استفاده کنید و فرش و کف زمین را قبل از شروع هرگونه عملیات ساختمانی کاملاً بپوشانید.

پاک کردن چسب‌ صنعتی

اگر فردی نامرتب هستید یا زیاد برایتان حادثه اتفاق می‌افتد، حتماً زمانی که اقدام به خرید چسب کردید حلال یا پاک کننده چسب را هم بخرید!

پاک کردن چسب‌ صنعتی از روی پارچه

اگر چسب روی پارچه ریخت، قبل از هر اقدامی برای پاک کردن چسب از روی لباس، اجازه دهید تا چسب روی پارچه خشک شود. تلاش برای پاک کردن چسب خیس تنها باعث پخش شدن آن و نفوذ به درون الیاف پارچه می‌شود. پس بهتر است اول با استفاده از جسمی کند مانند قسمت پشت چاقو یا کاردک پلاستیکی سعی کنید قطره‌های اضافی چسب را جدا کنید و اجازه دهید تا چسب خشک شود.

اگر چسب روی لباس ریخت، آن را در فریزر قرار دهید. وقتی چسب در فریزر کاملاً منجمد شد می‌توانید به‌راحتی بخش زیادی از آن را بشکنید، سپس بقیه چسب را با حلال یا پاک کننده چسب پاک کنید و در آخر آن را طبق راهنمای شستشوی لباس بشویید.

پاک کردن چسب رازی از روی لباس

چسب رازی یکی از انواع پرطرفدار چسب است که در هر خانه‌ای یافت می‌شود. ماده اصلی این چسب سیانواکریلات بوده که سریعا خشک و مقاوم می‌شود اما با دانستن حلال چسب رازی به راحتی می‌توان آن را جدا و پاک کرد. انواع حلال چسب رازی شامل موارد زیر است:

 • آب و مواد شوینده
 • استون
 • روغن
 • ژل پترولیوم
 • نمک
 • خمیر دندان
 • الکل و آب لیمو

پاک کردن چسب ناخن مصنوعی

فرمولاسیون چسب ناخن مصنوعی مانند چسب قطره‌ای است. ترکیب اصلی چسب ناخن مصنوعی، سیانواکریلات و چسب آکریلیک است. تنها راه پاک کردن چسب ناخن مصنوعی، تدریجی عمل کردن است. اقدام برای پاک کردن چسب خیس تا زمانی که خشک نشده است تنها منجر به پخش شدن آن و نفوذ به داخل الیاف می‌شود؛ پس وحشت زده نشوید و شتاب‌زده عمل نکنید و اجازه دهید تا چسب کاملاً خشک شود.

پاک کردن چسب ناخن مصنوعی از لباس

نکته: قبل از هر اقدامی ابتدا برچسب ترکیبات چیزی که چسب روی آن ریخته شده است را بخوانید زیرا استات، تری استات و الیاف مد آکریلیک در حلال ناخن مصنوعی، استون و تینر رنگ حل می‌شوند. استفاده از این محصولات باعث ایجاد حفره‌هایی می‌شود که قابل ترمیم نیستند. اگر چسب ناخن مصنوعی روی لباسی که ترکیبات بالا را داشت، ریخت حتماً با خشک شوی حرفه‌ای مشورت کنید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کند.

پاک کردن چسب ناخن مصنوعی از روی پارچه

 با فرض این‌که پارچه شما ترکیبات بالا را ندارد و امکان استفاده از این روش را روی پارچه دارید، مراحل زیر را برای پاک کردن چسب ناخن مصنوعی استفاده کنید.

 1. پارچه‌ای نخی را به استون آغشته کنید سپس آن را روی قسمتی از پارچه که دیده نمی‌شود امتحان کنید تا مطمئن شوید استون به پارچه آسیب نمی‌رساند و رنگ آن را تغییر نمی‌دهد.
 2. برای پاک کردن قطره چسب آن را از بیرون به سمت داخل تمیز کنید. به این صورت که از قسمت بیرونی چسب با اسفنج روی قطره به‌صورت ضربه‌ای بزنید و در آخر اجازه دهید تا اسفنج به مدت یک یا دو دقیقه روی قطره بماند.
 3. با استفاده از جسمی کند یا قسمت پشت چاقو سعی کنید تکه‌های شل شده و سست چسب را بکنید. ممکن است این مرحله نیاز به تکرار داشته باشد.
 4. پس از کنده شدن چسب با توجه به راهنمای شستشوی پارچه، آن را بشویید.
 5. قبل از قرار دادن پارچه در خشک‌کن دوباره پارچه را بررسی کنید تا مطمئن شوید چسبی روی لباس باقی نمانده است. اگر مقداری چسب روی لباس باقی مانده باشد، باید پاک شود؛ زیرا دمای خشک‌کن باعث سفت شدن و چسبیدن چسب شده و کندن آن را تقریباً غیرممکن می‌کند.

پاک کردن چسب اکلیلی

پاک کردن چسب اکلیلی

چسب اکلیلی ترکیبی از چسب سفید، رنگ و اکلیل است که می‌تواند لکه‌ای ایجاد کند که پاک کردن آن به مراتب بسیار سخت باشد.

پاک کردن چسب اکلیلی از روی پارچه

روش پاک کردن چسب اکلیلی به این بستگی دارد که چسب خیس است یا خشک شده است.

اگر چسب خشک شده است: با استفاده از جسمی کند مانند پشت چاقو یا کاردک پلاستیکی تا آنجا که امکان دارد، چسب خشک شده را جدا کنید. پس از کندن قسمت‌های خشک شده چسب بقیه مراحل مانند پاک کردن چسب اکلیلی خیس به روش زیر است.

 1. ابتدا با آب سرد لکه را کاملاً خیس کنید. (دقت کنید که استفاده از آب گرم موجب پختن پروتئین چسب می‌شود، پس از آب گرم استفاده نکنید)
 2. محلولی از آب سرد و سفید کننده با ترکیب اکسیژن‌دار تهیه کنید و لباس را درون محلول قرار دهید و بگذارید 8 ساعت خیس بخورد. با این کار رنگ چسب پاک خواهد شد.
 3. اگر با این کار چسب پاک شد، آن را به روش همیشه بشویید در غیر این صورت دوباره محلول را درست کرده و مراحل بالا را تکرار کنید.

پاک کردن چسب PVC

برای پاک کردن چسب پی وی سی از روی پارچه و لباس ۴ روش کلی زیر می‌تواند به شما کمک کند:
۱- لباس را به مدت یک ساعت در فریزر قرار داده و بعد با چاقو یا کاردک چسب را بکنید.
۲- گرم کردن چسب با اتوی داغ؛ برای این منظور دمای اتو را تا جایی که به بافت لباس آسیب نمی‌زند بالا ببرید سپس یک تکه حوله کاغذی یا کاغذ جاذب را روی لکه گذاشته و با اتو به آن حرارت دهید تا شل شده و به کاغذ بچسبد. این کار را با کاغذ تمیز تا از بین بردن چسب روی لباس تکرار کنید.
۳-روی لکه چسب پودر لکه بر ریخته و اجازه دهید برای چند دقیقه روی آن باقی بماند. سپس با استفاده از ماشین لباسشویی آن را بشویید.
۴- اسپری WD-40 را روی چسب زده و پس از یکساعت لکه را جدا کرده و لباس را با ماشین لباسشویی بشویید. (دقت داشته باشید که فرمول این اسپری بهه بافت لباس یا رنگ آن آسیبی نرساند)

پاک کردن چسب حرارتی یا تفنگی

پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس و پارچه

چسب حرارتی و چوب بستنی دوست‌های آشنایی هستند و از آن سازه‌های زیبایی درست می‌کنند. چسب حرارتی معمولاً با پارچه مخلوط و ترکیب نمی‌شود، اما روش کلی پاک کردن آن به‌صورت زیر است.

پاک کردن چسب حرارتی از روی پارچه

چندین روش برای پاک کردن چسب از روی لباس و پارچه وجود دارد:

اگر زمان کافی دارید، پارچه چسبی را برای یک شب درون فریزر قرار دهید تا چسب شکننده شود؛ به‌این‌ترتیب با استفاده از جسم کند مانند پشت چاقو می‌توانید آن را جدا کنید و سپس می‌توانید با استفاده از پاک‌کننده‌های موجود در بازار چسب روی پارچه را پاک کنید.

اگر زمان کافی ندارید، استون می‌تواند پاک کننده مناسبی باشد. استون یا پاک کننده چسب ناخن مصنوعی نمی‌توانند روی پارچه‌هایی با ترکیب استات، تری استات و الیاف مد آکریلیک استفاده شوند. همیشه ابتدا برچسب ترکیبات پارچه را بخوانید زیرا اگر پارچه ترکیب استات، تری استات و الیاف مد آکریلیک داشته باشد، حفره‌هایی ایجاد می‌کند که قابل ترمیم نیستند. در صورت نیاز برای پاک کردن چسب حرارتی با خشک شوی حرفه‌ای مشورت کنید.

اگر پارچه قابل شستشو است، یک حوله زیر آن قرار دهید و با پارچه‌ای آغشته به استون چسب را پاک کنید. برای پاک کردن قطره آن را از بیرون به سمت داخل تمیز کنید. سپس با اسفنج به‌صورت ضربه‌ای روی لکه بزنید. بعد از پاک کردن چسب آن را به روش‌های معمول بشویید.

پاک کردن چسب لاستیک

پاک کردن چسب لاستیک

چسب‌ لاستیک بسیار کارآمد هستند اما ممکن است لکه‌هایی روی لباس به‌جا بگذارند.

پاک کردن چسب لاستیک از روی پارچه

با استفاده از قسمت پشت چاقو که کند است تا جایی که امکان دارد چسب را از روی پارچه جدا کنید. چسب را روی پارچه نمالید زیرا باعث پخش شدن چسب می‌شود. قسمت چسبی را با لکه بر پاک کنید سپس آن را با بیشترین دمایی که طبق راهنمای پارچه امکان پذیر است بشویید یا پارچه را خشک‌شویی کنید.

پاک کردن جای چسب و برچسب

پاک کردن جای چسب و برچسب از لباس

باقی ماندن برچسب بازی کودکان روی پیراهن و شستن آن با ماشین لباس شویی یا بدتر از آن استفاده از خشک‌کن اتفاقی است که برای همه ما پیش آمده است. در این مواقع معمولاً قسمت کاغذی برچسب شسته و از بین می‌رود و شما می‌مانید و باقی مانده ماده چسبنده روی لباس! و این ماده چسبنده معمولاً گرد و خاک یا پرز را جذب می‌کند و لکه‌ای سیاه ایجاد می‌کند.

پاک کردن جای برچسب از لباس

پاک کردن مانده چسب از روی لباس زمان‌بر است اما باید بتوانید جای لکه را پاک کنید. برای این کار طبق روش زیر عمل کنید:

 1. سرکه سفید غلیظ را در مایکروفر حرارت دهید تا کمی گرم شود.
 2. با کمک اسفنج ناحیه چسبی را کاملاً آغشته به سرکه گرم کنید و اجازه دهید تا چسب کاملاً نرم شود.
 3. لکه را با آب سرد آب کشی کنید، سپس آن قسمت را با لکه بر تمیز کنید و مطابق معمول با آب سرد بشویید. (آب خنک با دمای کمتر از 40 درجه برای شستن لباس مناسب است.)
 4. قبل از قرار دادن لباس در خشک‌کن ابتدا آن را کاملاً بررسی کنید و اگر چیزی از چسب روی لباس باقی مانده بود، مراحل را تکرار کنید.
 5. اگر چسبی روی لباس باقی مانده باشد و آن را در خشک‌کن بیندازید باید چندین بار آن را با سرکه گرم پاک کنید تا به‌خوبی پاک شود.

راه دیگر این است که قبل از شست‌وشو روی لکه کمی الکل بمالید؛ اما توجه داشته باشید که باید این کار را ابتدا روی قسمتی که دیده نمی‌شود امتحان کنید و مطمئن شوید الکل رنگ پارچه را از بین نمی‌برد.

پاک کردن چسب قطره ای

پارچه‌هایی که از استات، تری استات و الیاف مد آکریلیک تهیه شده‌اند در لاک پاک کن، استون و تینر رنگ حل می‌شوند.

چسب قطره ای روی لباس با چی پاک میشه

حتماً همیشه ابتدا برچسب ترکیبات الیاف را بخوانید. استفاده از این محصولات حفره‌هایی ایجاد می‌کند که قابل ترمیم نیستند، به همین جهت در این مواقع همیشه با یک خشک شوی حرفه‌ای مشورت کنید.

پاک کردن چسب قطره ای از روی لباس و پارچه

روشی که برای پاک کردن چسب قطره‌ای از روی اکثر پارچه‌ها استفاده می‌شود، به‌صورت زیر است:

 1. قبل از هر اقدامی برای پاک کردن چسب، اجازه دهید تا چسب کاملاً خشک شود.
 2. پارچه نخی آغشته به لاک پاک کن استون دار را روی قسمتی از پارچه که دیده نمی‌شود امتحان کنید تا مطمئن شوید رنگ پارچه را تغییر نمی‌دهد.
 3. برای پاک کردن قطره باید آن را از بیرون به سمت داخل تمیز کنید. با اسفنج به‌صورت ضربه‌ای روی لکه بزنید وقتی چسب جابجا شد از اسفنج تمیز استفاده کنید. شاید لازم شود این کار را از دو طرف پارچه انجام دهید.
 4. وقتی چسب کاملاً پاک شد کمی محلول شوینده قوی روی لکه بمالید و طبق معمول بشویید.
 5. قبل از استفاده از خشک‌کن لباس را بررسی کنید تا مطمئن شوید چسب به‌طور کامل پاک شده است. اگر چسبی باقی مانده بود لازم است مراحل را دوباره تکرار کنید. گرمای زیاد خشک‌کن لکه را پایدار و پاک کردن آن را سخت و گاهی غیرممکن می‌کند.

پاک کردن چسب سفید

پاک کردن چسب سفید

چسب سفید یکی از لوازم تحریرهای اساسی برای ساختن کاردستی بچه‌ها است. خوشبختانه پاک کردن این چسب نسبتاً آسان است. ترکیب چسب سفید حاوی پروتئین است که با خیس کردن و چنگ زدن آن در آب سرد قبل از شست‌وشو پاک می‌شود. این لکه‌ها وقتی تازه هستند خیلی راحت‌تر پاک می‌شوند.

از بین بردن جای چسب نگین از روی لباس

در برخی از مواقع نگین لباس کنده شده و جای چسب آن بر روی لباس شما باقی می‌ماند. برای از بین بردن جای چسب نگین از روی لباس راه‌های مختلفی وجود دارد. یکی از این راه‌ها این است که جای چسب را تا حد امکان با پست چاقو یا جسم مشابه تراشیده و از لباس جدا کنید. مواظب باشید تا به الیاف لباس آسیبی وارد نشود. سپس مقداری پنبه را به استون یا لاک پاک‌کن آغشته کرده و بر روی لکه چسب بمالید. بگذارید ماده حالا برای چند دقیقه بر روی لکه چسب باقی بماند. سپس مجددا باقی‌مانده لکه چسب را با پشت چاقو جدا کنید. پس از این مرحله، قسمت لکه‌دار لباس را به مدت حداقل ۳۰ ثانیه داخل سرکه بگذارید. در نهایت لباس را در ماشین لباسشویی بشویید.

پاک کردن چسب سفید از روی پارچه

 1. با استفاده از پشت چاقو یا لبه پلاستیکی جسمی دیگر که کند است تا جایی که می‌توانید چسب را پاک کنید.
 2. دقت کنید که هنگام پاک کردن چسب نباید تیغه را روی آن بمالید زیرا باعث پخش شدن چسب و نفوذ آن به داخل الیاف می‌شود.
 3. با گرفتن پارچه زیر آب سرد، چسب را پاک کنید و سپس به‌خوبی بشویید.
همچنین بخوانید: نحوه پاک کردن چسب موش

سوالات متداول

چگونه لکه چسب حرارتی را از روی لباس پاک کنیم؟

پارچه چسبی را برای یک شب درون فریزر قرار دهید تا چسب شکننده شود؛ به‌این‌ترتیب با استفاده از جسم کند مانند پشت چاقو می‌توانید آن را جدا کنید و سپس می‌توانید با استفاده از پاک‌کننده‌های موجود در بازار چسب روی پارچه را پاک کنید

چگونه چسب ناخن را از روی لباس پاک کنیم؟

با پارچه نخی آغشته به استون از قسمت بیرونی چسب با اسفنج روی قطره به‌صورت ضربه‌ای بزنید و در آخر اجازه دهید تا اسفنج به مدت یک یا دو دقیقه روی قطره بماند. با استفاده از جسمی کند یا قسمت پشت چاقو سعی کنید تکه‌های شل شده و سست چسب را بکنید. ممکن است این مرحله نیاز به تکرار داشته باشد. پس از کنده شدن چسب با توجه به راهنمای شستشوی پارچه، آن را بشویید

چگونه چسب قطره ای را از روی لباس پاک کنیم؟

قبل از هر اقدامی برای پاک کردن چسب، اجازه دهید تا چسب کاملاً خشک شود. سپس پارچه نخی آغشته به لاک پاک کن استون دار را روی قسمتی از پارچه که دیده نمی‌شود امتحان کنید تا مطمئن شوید رنگ پارچه را تغییر نمی‌دهد. برای پاک کردن قطره باید آن را از بیرون به سمت داخل تمیز کنید. با اسفنج به‌صورت ضربه‌ای روی لکه بزنید وقتی چسب جابجا شد از اسفنج تمیز استفاده کنید. شاید لازم شود این کار را از دو طرف پارچه انجام دهید. وقتی چسب کاملاً پاک شد کمی محلول شوینده قوی روی لکه بمالید و طبق معمول بشویید. قبل از استفاده از خشک‌کن لباس را بررسی کنید تا مطمئن شوید چسب به‌طور کامل پاک شده است.

اگر شما هم تجربه‌ مشابه این کار را دارید در بخش نظرات تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید. فروشگاه اینترنتی سازوکار مجموعه‌ای از انواع چسب را گردآوری کرده است. لیست انواع چسب های موجود در وبسایت شامل: چسب‌های مصرفی در صنعت چسب گرانول ، چسب سیلیکون ، چسب حرارتی ، چسب چوب ، چسب وکیوم و چسب‌های مصرف خانگی چسب نواری ، چسب قطره ای ، چسب 123 ، چسب دوطرفه است. برای خرید اینترنتی این محصولات می‌توانید به وبسایت سازوکار مراجعه کنید.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

۱۳۸ نظر ثبت شده

 1. سلام
  یه لباس دارم با بافت درشت که چسب pvc روش ریخته. هر کاری کردم پاک نشد یخ گذاشتم روش، سرکه بنزینو هرچی که چسبو میبره ریختم نشد. با چاقو هم نرفت. تو بافت لباس رفته چیکار کنم؟

  1. برای پاک کردن چسب پی وی سی از روی لباس ۴ روش کلی زیر می‌تواند به شما کمک کند:
   ۱- لباس را به مدت یک ساعت در فریزر قرار داده و بعد با چاقو یا کاردک چسب را بکنید.
   ۲- گرم کردن چسب با اتوی داغ؛ برای این منظور دمای اتو را تا جایی که به بافت لباس آسیب نمی‌زند بالا ببرید سپس یک تکه حوله کاغذی یا کاغذ جاذب را روی لکه گذاشته و با اتو به آن حرارت دهید تا شل شده و به کاغذ بچسبد. این کار را با کاغذ تمیز آنقدر تکرار کنید تا چسب کاملا از بین برود.
   ۳-روی لکه چسب پودر لکه بر ریخته و اجازه دهید برای چند دقیقه روی آن باقی بماند. سپس با استفاده از ماشین لباسشویی آن را بشویید.
   ۴- اسپری WD-40 را روی چسب زده و پس از یکساعت لکه را جدا کرده و لباس را با ماشین لباسشویی بشویید. (دقت داشته باشید که فرمول این اسپری بهه بافت لباس یا رنگ آن آسیبی نرساند)
   می‌توانید مقاله اسپری WD-40 چیست و چه کاربردهایی دارد؟| به همراه ویدئو را که در ادامه لینک آن قرار داده شده بخوانید تا با اسپری WD-40 آشنا شوید.
   https://mag.sazokar.com/wd-40/

 2. سلام من یه لباس خریدم خیلی طرح برچسب داشت بعد اون طرح ها کنده شد اما چسب زیری هنوز روی لباس مونده با اتو امتحان کردم کنده نشد چه پیشنهادی دارید

  1. سلام
   در همین مقاله در قسمت پاک کردن جای برچسب از لباس روش آن را با استفاده از سرکه سفید توضیح داده ایم. لطفا آن را امتحان کنید.

  2. سلام
   من چسب حرارتی ریخته روی شلوارم خیلی عمیقه با استون هم ازبین نمیره الآن چی کار کنم؟

   1. چندین روش برای پاک کردن چسب از روی پارچه وجود دارد:

    اگر زمان کافی دارید، پارچه چسبی را برای یک شب درون فریزر قرار دهید تا چسب شکننده شود؛ به‌این‌ترتیب با استفاده از جسم کند مانند پشت چاقو می‌توانید آن را جدا کنید و سپس می‌توانید با استفاده از پاک‌کننده‌های موجود در بازار چسب روی پارچه را پاک کنید.

    اگر زمان کافی ندارید، استون می‌تواند پاک کننده مناسبی باشد. استون یا پاک کننده چسب ناخن مصنوعی نمی‌توانند روی پارچه‌هایی با ترکیب استات، تری استات و الیاف مد آکریلیک استفاده شوند. همیشه ابتدا برچسب ترکیبات پارچه را بخوانید زیرا اگر پارچه ترکیب استات، تری استات و الیاف مد آکریلیک داشته باشد، حفره‌هایی ایجاد می‌کند که قابل ترمیم نیستند. در صورت نیاز برای پاک کردن چسب حرارتی با خشک شوی حرفه‌ای مشورت کنید.

    اگر پارچه قابل شستشو است، یک حوله زیر آن قرار دهید و با پارچه‌ای آغشته به استون چسب را پاک کنید. برای پاک کردن قطره آن را از بیرون به سمت داخل تمیز کنید. سپس با اسفنج به‌صورت ضربه‌ای روی لکه بزنید. بعد از پاک کردن چسب آن را به روش‌های معمول بشویید.

 3. سلام خسته نباشید من دور پاور بانکم چسب کتاب زدم و الان کندم کثیف و چسبندست چیکار کنم که چسبندگی خود را از دست بدهد
  ممنون میشم

  1. سلام
   تینر ۱۰۰۰۰ و اسپری WD-40 بهترین وسیله برای پاک کردن چسب هستند اما حتما ابتدا آن را در قسمت کوچکی تست کنید.

  1. سلام
   ابتدا با پنبه آغشته به استون یا سرکه سفید لکه را خیس و تا حد امکان پاک کنید سپس با استفاده از کاردک یا چاقو مقدار باقی مانده را جدا کنید.
   فقط دقت داشته باشید که استون یا سرکه به بافت پتو آسیب نرساند.

  1. سلام
   روشی که برای پاک کردن پاک کردن چسب قطره ای از روی پارچه یا پاک کردن چسب حرارتی از روی پارچه در مقاله نوشته شده را امتحان کنید.
   فقط قبل از استفاده از استون مطمئن شوید به بافت یا رنگ لباستان آسیبی نمی‌رساند.

 4. سلام وقت بخیر
  من یه کیف خرید که رنگش روشنه کنار زیپ کیف چسبش پخش شده موقع ساخت کیف رنگشم نارنجیه رنگ چسبه و چون رنگ کیف روشنه این نارنجی بودنش خیلی تو چش میاد چیکار کنم ؟؟

  1. سلام
   اگر نوع چسب را بگید و جنس کیف را بهتر می‎‌توانیم راهنمایی تان کنیم.

  1. آسان‌ترین روش برای پاک کردن چسب از روی پتو، قرار دادن یک بسته یخ روی چسب و منجمد کردن آن است. به‌این‌ترتیب چسب سفت و شکننده می‌شود. هم‌چنین می‌توانید قطره چسب را با استون پاک کنید. یادتان باشد تا زمانی که چسب خشک نشده است برای پاک کردن آن اقدامی نکنید؛ زیرا تنها چسب را روی پتو و بین الیاف پتو پخش می‌کنید.

 5. سلام، آیا راهی وجود دارد که چسب میل پوکس را از جایی پاک کرد؟
  آیا حلالی وجود دارد؟
  (مورد استفاده شده، پشت ظرف چینی جهت آویز به دیوار.)
  خواهش میکنم اگه راهی هست، منو راهنمایی کنید

 6. سلام من داشتم لایه به پارچه ریون با اتو میچسبوندم ولی وقتی برداشتم نخ های قالی به پارچه ریون چسبیده بود و قالی هم سوخته بود هرچی میکنم تمیز نمیشه چیکار کنم

  1. سلام
   اگر روش‌های بالا موثر نبوده باید از خشکشویی کمک بگیرید.
   حلال چسب سنگ در بازار موجود است اما ممکن است به بافت پارچه آسیب بزند.

  1. روش یخ زدن و کندن آن با چاقوی کند هم امتحان کنید. لباس را در فریزر قرار دهید تا لکه چسب یخ بزند و سعی کنید با کاردک یا چاقوی کند آن را بتراشید.

  1. قبل از هر اقدامی برای پاک کردن چسب، اجازه دهید تا چسب کاملاً خشک شود.
   پارچه نخی آغشته به لاک پاک کن استون دار را روی قسمتی از پارچه که دیده نمی‌شود امتحان کنید تا مطمئن شوید رنگ پارچه را تغییر نمی‌دهد.
   برای پاک کردن قطره باید آن را از بیرون به سمت داخل تمیز کنید. با اسفنج به‌صورت ضربه‌ای روی لکه بزنید وقتی چسب جابجا شد از اسفنج تمیز استفاده کنید. شاید لازم شود این کار را از دو طرف پارچه انجام دهید.
   وقتی چسب کاملاً پاک شد کمی محلول شوینده قوی روی لکه بمالید و طبق معمول بشویید.
   قبل از استفاده از خشک‌کن لباس را بررسی کنید تا مطمئن شوید چسب به‌طور کامل پاک شده است. اگر چسبی باقی مانده بود لازم است مراحل را دوباره تکرار کنید. گرمای زیاد خشک‌کن لکه را پایدار و پاک کردن آن را سخت و گاهی غیرممکن می‌کند.

  1. سلام
   برای پاک کردن چسب آهن از روی دست یا حتی پارچه می توانید از حلال های بنزین، نفت سفید و گازوئیل استفاده کنید فقط پیش از استفاده حتما آن را روی قسمتی از رو تختی که دیده نمی شود تست کنید تا به پارچه آسیب نرسد.

 7. چسب ناخن مصنوعی ریخته روی میز از جنس ام دی اف و همراه باهاش قیچی ابرومو چسبونده به میز چجوری جداشون کنم😑

  1. سعی کنید با حلال آن یعنی تینر یا استون آن را خیس و با چاقوی کند آن را بکنید. فقط مواظب باشید حلال یا چاقو آسیبی به میز نزند.

 8. سلام.من داشتم کف صندلم رو چسب آهن میزدم یه مقداری از چسب ریخت کف صندل…پاکش کردم ولی جاش موند.الان چجوری لکش از بین میره؟؟کف صندل هم مخمل هست

 9. سلام روز بخیر
  لطفاً راهنمایی کنید
  یه پارچه ریون با لایه حریر دادم خیاط برای لباس،لباس کامل بهم تحویل داد اما جلو لباس دو خط عمودی به موازات هم دیده میشه،بنده خدا خودش خیلی ناراحت بود به خاطر این مسئله،رد چسب اضافه لایه حریر هست که روی پارچه ظاهر شده،راهی برای پاک شدنش هست.
  ممنون از وبسایت اموزندتون

  1. از استون یا تینر استفاده کنید.
   فقط دقت داشته باشید که حتما در فضای باز این کار را انجام دهید.

 10. سلام وقت عالی بخیر.ببخشید چسبی که برای لوله فاضلاب استفاده میشه، شده روی لباس ریخته متاسفانه اسم چسب فراموشم شده،چه پیشنهادی برای پاک شدنش دارید؟!ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 11. سلام، رورتون بخیر
  من تعدادی چسب ماتیکی دارم که از هرکدوم تا حدودی استفاده کردم الان که درشونو باز کردم دیدم همسون سفت شدن جوری که دیگه روی کاغذ کشیده نمیشن
  برای حل این مشکل چه راه حلی پیشنهاد میکنید؟؟
  ممنونواز پاسخگوییتون

  1. سلام
   قسمت رویی آن را با چاقو ببرید اگر کاملا مغز آن هم خشک شده راهی برای استفاده مجدد وجود ندارد.

  1. قبل از هر اقدامی ابتدا برچسب ترکیبات چیزی که چسب روی آن ریخته شده است را بخوانید زیرا استات، تری استات و الیاف مد آکریلیک در حلال ناخن مصنوعی، استون و تینر رنگ حل می‌شوند. استفاده از این محصولات باعث ایجاد حفره‌هایی می‌شود که قابل ترمیم نیستند. اگر چسب ناخن مصنوعی روی فرش یا لباسی که ترکیبات بالا را داشت، ریخت حتماً با خشک شوی حرفه‌ای مشورت کنید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کند.

   پارچه‌ای نخی را به استون آغشته کنید سپس آن را روی قسمتی از پارچه که دیده نمی‌شود امتحان کنید تا مطمئن شوید استون به پارچه آسیب نمی‌رساند و رنگ آن را تغییر نمی‌دهد.
   برای پاک کردن قطره چسب آن را از بیرون به سمت داخل تمیز کنید. به این صورت که از قسمت بیرونی چسب با اسفنج روی قطره به‌صورت ضربه‌ای بزنید و در آخر اجازه دهید تا اسفنج به مدت یک یا دو دقیقه روی قطره بماند.
   با استفاده از جسمی کند یا قسمت پشت چاقو سعی کنید تکه‌های شل شده و سست چسب را بکنید. ممکن است این مرحله نیاز به تکرار داشته باشد.
   پس از کنده شدن چسب با توجه به راهنمای شستشوی پارچه، آن را بشویید.
   قبل از قرار دادن پارچه در خشک‌کن دوباره پارچه را بررسی کنید تا مطمئن شوید چسبی روی لباس باقی نمانده است. اگر مقداری چسب روی لباس باقی مانده باشد، باید پاک شود؛ زیرا دمای خشک‌کن باعث سفت شدن و چسبیدن چسب شده و کندن آن را تقریباً غیرممکن می‌کند.

 12. سلام من چسب رازی ریخته روی شلوارم هرچقدر هم لباسشویی میشوره یا من سیم میکشم نمیره لطفا راهنمایی کنید

 13. پاک کردن چسب از روی چادر و لباس مشکی هم به همین صورته؟ قصدم پاک کردن چسب دوقلو از روی لباس هست.
  ممنون میشم درباره پاک کردن چسب مژه از روی لباس هم راهنماییم کنین.

  1. سلام
   بله به همون صورت هست فقط محض احتیاط ابتدا آن را روی قسمتی که کمتر در معرض دید است امتحان کنید.
   چسب مژه معمولا با شستن با آب گرم از بین می رود و خیلی قوی نیست که احتیاج به ماده یا حلال خاصی داشته باشد.

 14. سلام خسته نباشید
  ببخشید من چطور میتونم نگین های روی چادر رو بکنم که هیچ اثری ازشون نمونه؟
  نصف نگین هاش ریختن بقیه شون از رو چادر کنده نمیشن
  میشه راهنماییم کنین؟

  1. سلام
   باید از حلالی چسبی که نگین ها را با آن چسبانده اند استفاده کنید برای مثال استون استفاده کنید فقط پیش از استفاده حتما آن را روی قسمتی از چادر که دیده نمی شود تست کنید تا به پارچه آسیب نرسد.
   اگر نوع چسب را بدانید دقیق تر می توانیم راهنماییتان کنیم.

 15. سلام
  وقتتون بخیر
  من یه لباس مشکی خریدم که روش سنگ کار شده چون دوست نداشتم سنگ ها روش باشن یه سریاشونو از روش کندم ولی جای چسبه سفیده و مونده روی لباس متاسفانه نمیدونم از چه چسبی استفاده شده که بتونم از روشهایی که توی مقاله ذکر کردین استفاده کنم
  از این برند چند بار لباس خریدم چسبی که استفاده میکنن خیلی محکمه نمیدونم چطوری پاکش کنم
  ممنون میشم اگه اطلاعی دارین که باید چیکار کنم باهام به اشتراک بذارین

  1. روش انجماد، استون یا روش زیر را امتحان کنید اگر جواب نداد بهتر است از خشکشویی کمک بگیرید.
   سرکه سفید غلیظ را در مایکروفر حرارت دهید تا کمی گرم شود.
   با کمک اسفنج ناحیه چسبی را کاملاً آغشته به سرکه گرم کنید و اجازه دهید تا چسب کاملاً نرم شود.
   لکه را با آب سرد آب کشی کنید، سپس آن قسمت را با لکه بر تمیز کنید و مطابق معمول با آب سرد بشویید. (آب خنک با دمای کمتر از ۴۰ درجه برای شستن لباس مناسب است.)
   قبل از قرار دادن لباس در خشک‌کن ابتدا آن را کاملاً بررسی کنید و اگر چیزی از چسب روی لباس باقی مانده بود، مراحل را تکرار کنید.
   اگر چسبی روی لباس باقی مانده باشد و آن را در خشک‌کن بیندازید باید چندین بار آن را با سرکه گرم پاک کنید تا به‌خوبی پاک شود.
   راه دیگر این است که قبل از شست‌وشو روی لکه کمی الکل بمالید؛ اما توجه داشته باشید که باید این کار را ابتدا روی قسمتی که دیده نمی‌شود امتحان کنید و مطمئن شوید الکل رنگ پارچه را از بین نمی‌برد.

  1. سلام
   برای چسباندن اعلامیه معمولا از سیریشم استفاده می کنند.
   برای از بین بردن چسب و سریشم در صورتی که نخی و کتانی باشد آن را در آب سرد خیس کرده و با اسفنج شسته و روی آن کاغذ خشک کن گذاشته واتو بکشید.

 16. ممنون میشم کمکم کنید،برای من چسب رازی همه کاره ریخته روی

  شلوار لیم راهی برای پاک کردنش هست؟

  1. سلام
   آب و مواد شوینده، استون، روغن، ژل پترولیوم، نمک، خمیر دندان، الکل و آب لیمو از انواع حلال چسب رازی هستند که می توانید از آن برای پاک کردن چسب استفاده کنید.

  2. سلام روی فرشم چسب ۱۲۳ ریخت حلال خریدم ریختم روش ولی چسب حل شد پخش شد توی فرش و بدتر شد اندازه یه دایره پرز فرش سفت شده سرکه و استون هم ریختم پاک نشد دیگه چی میتونه پاکش کنه؟

   1. سلام
    مقاله پاک کردن چسب از روی فرش و نکات آن می‌تواند به شما کمک کند. در غیر این صورت باید از یک قالیشویی حرفه ای کمک بگیرید.

 17. سلام خسته نباشید من یک بافتنی دارم که روش طرح های مختلفی وجود داره بعضی هاش علاوه بر دوخت چسب هم داره میخواستم بدونم چجوری بدون اینکه به لباس آسیب وارد شه اونارو بردارم.

  1. سلام
   اگر می‌دانید چه نوع چسبی است بهتر می‌توانیم راهنمایی تان کنیم، چسب لباس، لیبل یا …؟

 18. سلام وقت به خیر
  روی پارچه چادر من کمی چسب ریخته باچی پاک کنم . فک کنم چسب قطره ای باشه

  1. سلام
   مقاله پاک کردن چسب قطره ای از روی دست و سطوح مختلف می تواند به شما کمک کند:
   https://mag.sazokar.com/removing-glue-from-surfaces/
   ولی به طور کلی روشی که برای پاک کردن چسب قطره‌ای از روی اکثر پارچه‌ها استفاده می‌شود، به‌صورت زیر است:
   قبل از هر اقدامی برای پاک کردن چسب، اجازه دهید تا چسب کاملاً خشک شود.
   پارچه نخی آغشته به لاک پاک کن استون دار را روی قسمتی از پارچه که دیده نمی‌شود امتحان کنید تا مطمئن شوید رنگ پارچه را تغییر نمی‌دهد.
   برای پاک کردن قطره باید آن را از بیرون به سمت داخل تمیز کنید. با اسفنج به‌صورت ضربه‌ای روی لکه بزنید وقتی چسب جابجا شد از اسفنج تمیز استفاده کنید. شاید لازم شود این کار را از دو طرف پارچه انجام دهید.
   وقتی چسب کاملاً پاک شد کمی محلول شوینده قوی روی لکه بمالید و طبق معمول بشویید.
   قبل از استفاده از خشک‌کن لباس را بررسی کنید تا مطمئن شوید چسب به‌طور کامل پاک شده است. اگر چسبی باقی مانده بود لازم است مراحل را دوباره تکرار کنید. گرمای زیاد خشک‌کن لکه را پایدار و پاک کردن آن را سخت و گاهی غیرممکن می‌کند.

 19. سلام، چسب خمیری میل پوکس ریخته روی شلوار جین، خود چسبو برداشتم اما جاش یکم مونده باید چیکار کنم؟

  1. سلام
   ممکن است الیاف لباس آسیب دیده باشد. بهتر است از یک خشکشوی حرفه ای کمک بگیرید.

  1. سلام
   چسب مژه معمولا با شستن با آب گرم از بین می رود و خیلی قوی نیست که احتیاج به ماده یا حلال خاصی داشته باشد.

 20. سلام . ۲ تا سوال داشتم . شلوارم چسب آلواریوم ریخته روش و داخل بافت لباس شده میشه چیکار کرد ؟ هندزفری دارم شکست با چسب ۱۲۳ چسب زدم حالا با چی میتونم هر ۲ تارو پاک کنم

 21. من روی لباسم چسب رازی ریخته بود از داخل مطالب که خوندم لاک پاک کن رو امتحان کردم راحت پاک شد یک دنیا ممنون

  1. ابتدا تا جایی که ممکن است چسب خشک شده را از سطح لباس بکنید. سپس چسب باقی مانده را به حلال مناسب مانند استون، لاک پاک کن یا تینر آغشته کنید. سپس با استفاده از گوش پاک کن چسب را از سطح پارچه جدا کنید.

  1. سلام. روش پاک کردن پارچه ریون هم دقیقا مشابه موارد ذکر شده در مقاله است.

 22. سلام . رو مانتوم یراق ایینه کاری داشت طی چنبار پوشیدن یراقاش ریخته و جای چسب تفنگی و برچسب ایینه رو لباسم مونده جنسش لنین هست چجوری پاکش کنم ؟

  1. سلام. روش پاک کردن چسب از روی پارچه لنین هم مشابه مراحل ذکر شده در مقاله است.

  1. همانطور که اشاره شد از حالال های خانگی مانند استون، لاک پاک کن و .. می توانید استفاده کنید.

 23. سلام چسب ۱۲۳ریخته روی شلوارم رنگ مشکی هس ،پاک شده یکمی ولی هنوز لکه های سفیدی روش مونده چیکار باید بکنم که پاک بشه؟! ممنون🙏🌹

  1. سلام. برای پاک کردن لکه های باقی مانده می توانید از حلال هایی مانند استون استفاده کنید تا تا حد ممکن لکه ها را پاک کنید. در نهایت از حالت هایی از ماشین لباسشویی که آب را گرم می کنند استفاده کنید تا همه لکه های باقی مانده را پاک کنید.

 24. سلام من یه پارچه دارم روش مارک اش هس و اون مارک رو کندم ولی جای چسب هنوز هست چیکار کنم پاک بشه ؟
  مرسی

  1. سلام. این نوع چسب ساختار مشابهی با سایر انواع چسب دارد بنابراین می توانید مانند مراحل ذکر شده در مقاله پیش بروید.

 25. بک شلوار تیره دارم که روش چسب آهن ریخته
  میخواستم ببینم ایا میشه چسب رو پاک کرد از رو لباس یا خیر؟!
  ممنون از پاسخگوییتون

  1. تا حدودی می توان چسب و لکه های ناشی از آن را پاک کرد. به نوع چسب و جنس شلوار شما هم بستگی دارد. استفاده از حلال های موجود در خانه توصیه می شود. مطابق روش های ذکر شده در مقاله عمل کنید.

 26. سلام خسته نباشید من کفشمو لباسمو باهم شستم چسب کفشم باز شده خورده بود به لباسم با چی پاکش کنم

  1. سلام. اگر مطابق با مراحل مقاله پیش بروید، تا حد زیادی می توانید لکه های چسب را پاک کنید.

  1. سلام. همانطور که در کامنت های گذشته پاسخ داده شد، یک پارچه نم دار را روی قسمت چاپ شده لباس قرار داده و روی آن را اتو کنید. با این روش گرما به لباس منتقل شده اما باعث سوختن آن نمی شود. سپس با استفاده از یک جسم تیز مانند چاقو یا تیغ شروع به کندن بخش های چاپ شده روی لباس کنید. استفاده از سشوار بر روی بخش های چاپ شده هم می تواند یکی دیگر از گزینه های شما باشد.

 27. چاپ رنگ مشکی هست- با اتو خواستم پاک کنم پخش میشه به بقیه قسمتهای لباس
  حالت رنگی هست
  نمی دونم نوع چاپ چی هست

  1. حلال بیشتر چسب هایی که برای اعلامیه استفاده می‌شوند آب است. بنابراین می توانید با استفاده از آب چسب روی کاپشن خود را پاک کنید.

 28. سلام من دمپاچه شلوارم پیش یه خیاط با این

  چسب هایی که برای چسبوندن دمپاچه شلوار

  استفاده میکنن بعد از حرارت اتو خشک شده و

  انگار سوخته و چسبیده به شلوار چکار باید بکنم

  برای از بین بردنش ممنون

  1. سلام. در برخی موارد نمی توان چسب را ۱۰۰ درصد از روری لباس پاک کرد. با این حال اگر روش های ذکر شده در مقاله را انجام دهید ممکن است بتوانید تا حد زیادی این لکه ها را پاک کنید.

  1. سلام. همانطور که در مقاله گفتیم، می‌تونید چسب رازی رو با استون پاک کنید.

  1. سلام. مراحل دقیقا مشابه موارد ذکر شده در مقاله است. موفق باشید.

  1. برای پاک کردن چاپ روی لباس، یک پارچه نم دار را روی قسمت چاپ شده لباس قرار داده و روی آن را اتو کنید. با این روش گرما به لباس منتقل شده اما باعث سوختن آن نمی شود. سپس با استفاده از یک جسم تیز مانند چاقو یا تیغ شروع به کندن بخش های چاپ شده روی لباس کنید. استفاده از سشوار بر روی بخش های چاپ شده هم می تواند یکی دیگر از گزینه های شما باشد.

 29. سلام‌من روی پارچه مخمل گلدوزی کردم کاغذی که به عنوان طرح گذاشته بودم روی کار و روش گلدوزی کردم به هیچ عنوان تمیز نمیشه و بین دوختم مشخصه روشی هست بشه کاغذا رو تمیزکرد؟
  با فرچه هم کار رو شستم ولی تمیز نشد

  1. سلام،
   در بیشتر موارد از چسب سریشم برای چسباندن اعلامیه ها استفاده می کنند. اگر پارچه لباس شما از جنس کتان و نخ باشد، می توانید آن را در آب سرد خیس کنید و با اسفنج بشویید. سپس کاغذ خشک کن یا پارچه روی آن بگذارید و اتو بکشید.

 30. با سلام .
  ببخشید منم به سوال داشتم خیلی ممنون میشم جواب بدین .من یه ماشین دارم که تو دری هاشو تودوزی کردند و من میخوام همون فابریکی خودش باشه ماشینم ماکسیما هست میخواستم بدونم چطور میتونم جای چسب رو روی روکشهای داخلی درب ها پاک کنم .
  ممنون میشم جوتب بدید

 31. سلام میخوام بپرسم که طرح روی شلوار لی رو چطوری

  پاک کنم

  رنگش کردم ولی همچنان طرحاش ک برچسبیه حرارتیه

  روش مونده و پاک نمیشه

  خیاط بردم و هر کی پرسیدم میگه با اتو حرارت بدی

  ولی نمیشه اخر جاش میمونه

  در کل خلاصه که ی راهنمایی کنید کدوم گزینه پاک

  کردن رو باید امتحان کنم

  1. سلام
   در این مقاله در بخش «پاک کردن جای برچسب از لباس» روش این کار را با استفاده از سرکه سفید توضیح داده ایم که می تواند راه حل مناسبی برای شما باشد

 32. سلام خسته نباشید، مهره حرارتی رو روی لباس دادم خیاطی زدن متاسفانه خیلی طرح رو بد زدن میخوام بکنم چطوری بکنم ک جاش هم از بین بره و پارچه سوراخ نشه

  1. سلام، می توانید روی محل چسب و اطراف آن الکل بزنید. الکل حلال مناسبی برای این نوع چسب است و کندن مهره را آسان تر می کند. سپس اگر چسبی بر روی لباس باقی مانده با یک شئ تیز مثل پشت چاقو چسب را بکنید.

 33. سلام من چسب لیفت ابرو ریخته رو لباسم باید چیکار کنم حالته لاتکس چسبش ولی کنده نمیشه

  1. سلام، چسب لیفت ابرو بر پایه آب است. بنابراین، برای پاک کردن آن به هیچ گونه حلال شیمیایی نیاز ندارید و با استفاده از آب و مواد شوینده باید پاک شود.

  1. سلام،
   در واقع شما باید روند پاکسازی لباس را در دو مرحله انجام دهید. در مرحله اول با استفاده از روش های توضیح داده شد در بالا چسب را پاک کنید. سپس در صورتی که رنگ همچنان بر روی لباس شما باقی مانده، با استفاده از حلال مناسب مانند تینر،‌رنگ را پاک کنید.

 34. سلام من یه دورس دارم که بیرون به دیوار تکیه دادم جای چسبی که برای نصب اعلامیه ها میزنن روش مونده چجوری پاکش کنم

  1. سلام. معمولا اعلامیه ها با سریش به دیوار چسبانده می شوند. اگر پارچه لباس شما از جنس کتان و نخ باشد، می توانید آن را در آب سرد خیس کنید و با اسفنج بشویید. سپس کاغذ خشک کن یا پارچه روی آن بگذارید و اتو بکشید.

 35. چسب رازی ریخته رو چادرمشکی که یبار هم استفاده نکردم چیکارکنم خیلی ناراحتم چون مشکیه میترسم چیزی بزنم

 36. سلام وقتون بخیر چسپ رازی بر روی کیفم ریخته شده که جنس کیفم پارچه مخمل هستش باچی پاکش کنم

 37. سلام من پارچه ی مشکی کرپ خریدم که متاسفانه

  جای چسب مارکش روش مونده با الکلم امتحان کردم

  پاک نشد و لکه کاملا به خورد پارچه رفته ازونجاییم که

  پارچه مشکیه میترسم از استون استفاده کنم رنگشو

  خراب کنه

  1. برای این که مطممئن شوید استون به پارچه ما آسیبی نمی زند ابتدا آن را روی قسمتی که کمتر در معرض دید است یا یک تکه از آن امتحان کنید.

 38. سلام ممنون میشم جوابمو بدید من رو لباسم چسپ کویک استار ریخته پارچه حریر کریپه مشکیه چیکار کنم از بین بره؟

  1. می توانید با توجه به مطلب ذکر شده در بخش «پاک کردن چسب از روی لباس مشکی» اقدام کنید. نوع چسبی که عنوان کردید تفاوتی ایجاد نمی کند.

 39. سلام روی لباس مدرسه دخترم چسب قطره ای ریخته از تینر و لاک پاک کن سعی کردم ببرم نشد چند سریم با ابلیمو خمیر دندونو…. سعی کردم پاکش کنم باز نشد میشه راهنماییم کنین چطوری پاکش کنم

  1. با سلام. استون را هم امتحان کنید. اگر هیچ یک از این موارد موثر نبود بهتر است لباس خود را برای لکه گیری به خشک شویی ببرید. معمولا خشک شویی ها به مواد شیمیایی خاصی دسترسی دارند که قدرت پاک کنندگی آنها بسیار بیشتر از مواد موجود در منازل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا