دکوراسیون و معماری

فنگ شویی ثروت و نکات مهم آن | عناصر مختلف فنگ شویی

صرف نظر از عقیده فردی ما در مورد فنگ شویی و قوانین آن، نمی‌توانیم این حقیقت را انکار کنیم که هدف فنگ شویی ارتقای سطح کیفی زندگی ما است. حتی ممکن است برخی از افراد بدون آن که بدانند، اصول اولیه فنگ شویی را به صورت ناخودآگاه رعایت کنند؛ زیرا فنگ شویی ریشه در طبیعت و عناصر اصلی جهان داشته و عمل کردن به آن می‌تواند به بهبود شیوه زندگی ما کمک کند. فنگ شویی را می‌توان برای اهداف مختلفی به کار گرفت. برای مثال امروزه بسیاری از افراد به دنبال قوانین فنگ شویی برای پولدار شدن می‌گردند. با رعایت اصول فنگ شویی ثروت می‌توانیم انرژی مثبت لازم برای رسیدن به موفقیت کاری و ثروت را در محل کار و سکونت خود ایجاد کنیم. در ادامه این مطلب یاد می‌گیرید کنج ثروت خانه کجاست و از چه عناصر، رنگ‌ها، شکل‌ها و وسایلی می‌توانید برای فنگ شویی ثروت منزل و محیط کار خود استفاده کنید.

بنرعمومی

فنگ شویی ثروت در اتاق خواب

فنگ شویی ثروت

فنگ شویی اتاق، هارمونی و نظم بیشتری به زندگی می‌بخشد. رعایت اصول اولیه فنگ شویی در اتاق علاوه بر بهبود زندگی روزمره شما می‌تواند اثرات قابل توجهی بر روی ثروت و وضعیت مالی شما داشته باشد. قبل از ایجاد تغییر در طراحی اتاق خواب باید با قوانین فنگ شویی برای پولدار شدن آشنا داشته باشید. اولین مرحله فنگ شویی اتاق خواب برای جذب ثروت، قرار دادن تخت خواب در جای مناسب است. تخت خواب باید در محلی قرار بگیرد که بر همه بخش‌های اتاق مسلط باشد. تخت باید از درب اتاق دور بوده و در راستای آن قرار نگیرد؛ اما باید بتوانیم از محل تخت بر روی درب تسلط داشته باشیم. جایگیری تخت در محل مناسب باعث می‌شود انرژی «چی» در اتاق جریان پیدا کند. چنینی محیطی آرامش و انگیزه شما را افزایش داده و باعث می‌شود در کار و کسب درآمد موفق باشید.

رعایت نورپردازی مناسب یکی از اصول اولیه فنگ شویی اتاق است. اتاق خواب باید با استفاده از پنجره‌های مناسب،‌ دسترسی کافی به نور طبیعی داشته باشد. تابش نور طبیعی درون اتاق باعث می‌شود علاوه بر ایجاد انرژی مثبت، میزان هورمون سروتونین خون شما را نیز افزایش یابد. باید توجه کنید که قرار دادن وسایل مختلف زیر تخت مخالف اصول فنگ شویی است. بی‌نظمی فضای زیر تخت، انرژی مثبت اتاق را از بین می‌برد. همچنین تا حد ممکن از میز کار یا مطالعه در اتاق خود استفاده نکنید. محیط کار و مطالعه باید کاملا از محیط خواب و استراحت جدا باشد تا تداخلی در انرژی اتاق ایجاد نشود. اگر هم چاره دیگری ندارید، روی میز را با کاغذ و وسایل مختلف شلوغ نکنید و با استفاده از پارتیشن یا پارچه، محیط کاری را از محیط خواب خود جدا کنید. آینه نیز یکی از اجزای مهم فنگ شویی ثروت در اتاق خواب است؛ اما آینه را نباید مستقیما روبری تخت خواب قرار دهید؛ چون باعث تخلیه انرژی اتاق می‌شود.

فنگ شویی ثروت در محل کار

فنگ شویی محل کار

فنگ شویی محل کار تا حدودی با فنگ شویی ثروت در خانه متفاوت است. مهم‌ترین نکته فنگ شویی ثروت در محل کار، محل و نحوه قرارگیری میز کار است. میز کار، اصلی‌ترین بخش دفتر کار شما است. بر اساس اصول فنگ شویی، میز کار باید به صورت مورب و در مقابل ورودی دفتر کار بوده و دیوار اتاق پشت آن قرار بگیرد. هنگام نشستن پشت میز باید دید خوبی به درب ورودی و پنجره‌های اتاق داشته باشید. همچنین نور طبیعی می‌تواند فنگ شویی هر محیطی را ارتقا دهد. کار کردن در محیط‌های تاریک نه تنها چشمان شما را دچار خستگی می‌کند، بلکه انرژی شما را هم از بین می‌برد. نور طبیعی می‌تواند انرژی شما را در طول روز تامین کرده و راندمان کاری شما را افزایش دهد.

استفاده از گیاهان مناسب فنگ شویی نیز می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر تولید انرژی مثبت در محل کار شما داشته باشد. اگرچه می‌توانید از هر گونه گیاهی در فضای کار خود استفاده کنید،‌ گیاهانی مانند فیکوس، بامبوی نواری، کراسولا نقره‌ای یا گیاه یشم و گل چمچه‌ای یا برگ ‌قاشقی بیشترین میزان تأثیر را در فنگ شویی محیط دارند. همچنین باید به یاد داشته باشید که از هرگونه به هم ریختگی وسایل بر روی میزکار خودداری کنید. آشفتگی محیط کار باعث جذب انرژی منفی شده و مانع موفقیت شما می‌شود؛ بنابراین تا حد امکان وسایل ضروری را بر روی میز کار خود نگه‌داری کنید. دکوراسیون محل کار نیز باید بر روی روحیه شما تأثیرگذار باشد و به شما انگیزه کافی برای کار بدهد. لازم به ذکر است که فنگ شویی ثروت در مغازه نیز از همین قوانین تبعیت می‌کند.

عنصر چوب در فنگ شویی ثروت

فنگ شویی عنصر چوب

عنصر چوب در کنار چهار عنصر خاک، آهن، آب و آتش یکی از عناصر پنج گانه فنگ شویی محسوب می‌شود. عنصر چوب در فنگ شویی، نماد ثروت، سخاوت، رونق و پیشرفت است. عنصر چوب هنگامی مورد استفاده قرار می‌گیرد که تعادل انرژی محیط از بین رفته و نیاز است که تعادل را به آن برگردانیم. چوب و وسایل چوبی علاوه بر به جریان انداختن انرژی در محیط، انرژی «چی» را نیز جذب می‌کنند. اولین بخش محیط کار که می‌توانید در آن از عنصر چوب استفاده کنید دیوار اتاق است. استفاده از رنگ‌های عنصر چوب مانند سبز، آبی و سبزآبی در دیوار اتاق، انرژی عنصر چوب را در محل کار به جریان می‌اندازند؛ علاوه بر این، چنین رنگ‌هایی حس آرامش را به شما القا می‌کنند.

 گیاهان مخصوص فنگ شویی نیز می‌توانند به عنوان عنصر چوبی به انرژی مثبت اتاق شما بیفزایند. به طور کلی هرگونه عنصر گیاهی می‌تواند به فنگ شویی اتاق شما کمک کند. برای مثال فنگ شویی ثروت با دارچین نیز یکی از دیگر از راه‌های افزایش انرژی محل کار و خانه است. قرن‌ها است که دارچین به عنوان یکی از منابع جذب انرژی به کار می‌رود. می‌توانید چوب دارچین را در محیط زندگی و کار خود قرار دهید یا آن را در آب خیس کرده و رایحه آن را با استفاده از افشانه در محیط پخش کنید. همچنین فنگ شویی ثروت با گندم نیز یکی دیگر از راه‌های رایج افزایش انرژی محیط است. گندم در فنگ شویی ثروت نماد فروانی و رزق و روزی است. توصیه می‌شود خوشه‌های گندم را داخل گلدانی در محیط سکونت و کار خود قرار دهید.

استفاده از انواع وسایل تزئینی و دکوری چوبی نیز تأثیر فوق‌العاده‌ای بر فنگ شویی محیط می‌گذارد. توصیه می‌شود وسایل دکوری چوبی ظاهری کشیده و عمودی شکل داشته باشند تا شکل ظاهری یک درخت را القا کنند. با توجه به نقشه انرژی باگوا بهتر است وسایل چوبی را در قسمت شرق یا جنوب شرقی اتاق قرار دهید تا بیشترین میزان تأثیر در انرژی محیط را داشته باشند.

فنگ شویی ثروت با عنصر خاک

فنگ شویی عنصر خاک

با کمک عنصر خاک می‌توان جریان انرژی «چی» در اتاق را افزایش داده و به عناصر دیگر استفاده شده در محیط تعادل و هماهنگی بخشید. برای بهره بردن از عنصر خاک در فنگ شویی ثروت می‌توانید انواع لوازم دکوری و تزئینی مربوط به این عنصر را در گوشه ثروت محیط یعنی بخش جنوب شرقی آن قرار دهید. می‌توانید از وسایلی از جمله انواع سنگ و کریستال، لامپ‌های نمکی، لوازم دکوری و ظروف سفالی و … برای تقویت عنصر خاک در محیط زندگی یا کار خود استفاده کنید. وسایل و دیوارهای به رنگ عنصر خاک یعنی زرد و قهوه‌ای نیز تأثیر به سزایی در فنگ شویی ثروت با عنصر خاک دارند.

عنصر خاک نیز مانند سایر عناصر اصلی فنگ شویی، دارای قطب‌های یین و یانگ است. این دو قطب صرفا به معنای مثبت و منفی نیستند؛ بلکه قطب‌های متضادی هستند که باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا تعادل و ثبات برقرار شود؛ بنابراین برای متعادل کردن تأثیر این عنصر می‌توانید از عنصر چوب استفاده کنید. برای افزایش تأثیر عنصر خاک نیز می‌توانید رنگ‌ها و وسایل دکوری مرتبط با عنصر آتش را به کار بگیرید.

فنگ شویی ثروت با عنصر فلز

فنگ شویی عنصر فلز

عنصر فلز نماد دقت، سادگی، شفافیت و شادابی است. برای اینکه چنین ویژگی‌هایی را به زندگی خود بیفزایید باید در فضای داخلی از عنصر فلز استفاده کنید. استفاده از وسایل و انواع دکوراسیون فلزی و آینه باعث می‌شود عنصر فلز به فنگ شویی اتاق شما وارد شود. اجسام دایره‌ای شکل و انواع زنگ و زنگوله بادی فلزی نیز تأثیر زیادی در القای انرژی عنصر فلز دارند. سفید، خاکستری و متالیک رنگ‌های اصلی عنصر فلز هستند. می‌توانید از این رنگ‌ها در دیوارها و وسایل دکوراسیون خود استفاده کنید

رنگ ثروت در فنگ شویی

نقشه فنگ شویی

پنج رنگ بنفش،‌قرمز، سبز، سیاه و آبی به عنوان رنگ‌های مؤثر در فنگ شویی ثروت شناخته می‌شوند. هر یک از رنگ‌ها معنا و مفهوم خاصی در فنگ شویی دارند که با ترکیب آنها می‌توانید فرصت‌های مالی و انرژی مثبت را برای خود به ارمغان بیاورید. گوشه جنوب شرقی نقشه انرژی باگوا با رنگ بنفش مشخص شده به ثروت اختصاص دارد؛ به همین دلیل گاهی به آن گوشه ثروت در فنگ شویی می‌گویند. رنگ قرمز نشان دهنده شهرت و اعتبار بوده و باید در قسمت جنوب نقشه باگوای محیط استفاده شود. رنگ سبز در قسمت شرق قرار گرفته و نماد سلامتی و تندرستی است. رنگ سیاه به مسیر زندگی و شغل مربوط است و شمال نقشه باگوا را به خود اختصاص داده. همچنین رنگ آبی در قیمت شمال شرقی نقشه فنگ شویی قرار گرفته و نماد خرد و دانش است. شما می‌توانید با استفاده مناسب و صحیح از تمامی این رنگ‌ها فنگ شویی محیط را به بهترین شکل انجام دهید.

سوالات متداول

گیاهان فنگ شویی ثروت کدامند؟

گیاهانی مانند فیکوس، بامبوی نواری، کراسولا نقره‌ای یا گیاه یشم و گل چمچه‌ای یا برگ ‌قاشقی بیشترین میزان تأثیر را در فنگ شویی محیط دارند.

فنگ شویی ثروت اتاق خواب چگونه است؟

مهم ترین نکته در فنگ شویی اتاق خواب، قرار دادن تخت خواب در مکان مناسب و تابش نور طبیعی کافی به فضای اتاق است.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا