آموزش

مزایای داشتن کارگاه خانگی و نیازمندی های ایجاد آن

چرا باید کارگاه خانگی داشته باشیم؟

دکوراسیون، چیدمان و رنگ‏‌های اطراف ما در روحیه و شادابی ما تأثیر به‏‌سزایی دارد. فنگ شویی نیز که یک فلسفه و فن باستانی چینی است با هدف ایجاد چیدمان درست شکل گرفته است. به‏‌طوری‏که بهترین اثر را بر سلامتی، شادی و موفقیت محیط اطراف داشته باشد. معنای لغوی «فنگ» باد و «شویی» نیز به معنی آب است. به طور کلی هدف فنگ شویی هماهنگ کردن محیط و افراد با یکدیگر است. برای ایجاد این هماهنگی شما می‌توانید خودتان دست به کار شوید و محیط اطرافتان را آن‏طور که دوست دارید، طراحی و دکور کنید.

مهم آن است که شما بتوانید محیطی که بیشتر ساعات روز خود را در آنجا می‌گذرانید به‏‌گونه‏‌ای طراحی کنید که بیشترین تأثیر را در آرامش روحی شما داشته باشد و به ‏نوعی نشان‌گر علاقه‏‌مندی‌‏های شما باشد. درواقع شما باید محیط را برای خودتان شخصی‏‌سازی کنید. ممکن است که شما به ساخت و رنگ‏ آمیزی وسایل مختلف علاقه‌‏مند باشید. شاید تنها دوست دارید که وسایل منزل خودتان را طراحی و رنگ کنید یا اینکه به این کار در حد یک شغل علاقه‌‏مند هستید.

خرید دریل

شاید از وسایل قدیمی‏‌تان خسته شده‌اید و دوست دارید رنگ آن‌ها را تغییر بدهید یا اینکه رنگ دلخواهتان را در میان اسباب و لوازم مختلفی که در بازار موجود هست پیدا نمی‌کنید؛ برای دست‏یابی به همه‌‏ی این‌ها شما می‌توانید یک کارگاه خانگی برای خودتان درست کنید. همچنین اگر شما بخواهید دراین کارگاه خانگی‏ کارهایی برای فروش عرضه کنید به‏‌راحتی می‏‌توانید با انجام پروژه‏‌ها در خانه و تحویل آن‌ها به مشتری این کار را انجام دهید. برای این کار ابتدا از طریق شبکه‏‌های اجتماعی برای کارتان تبلیغ کنید. عکس‏‌های پروژه‏‌هایتان را در صفحه‌‏ی شخصی‏ قرار دهید و از این طریق با مخاطبین خود درباره‏‌ی سلایق و علاقه‏‌مندی‌هایشان گفتگو کنید.

سازوکار ساخت یک کارگاه خانگی

کارگاه خانگی

ما در این مقاله برای شما توضیح می‌دهیم که برای ایجاد یک کارگاه خانگی به چه چیزهایی نیاز دارید:

اتاق کار

برای نقاشی اسباب و وسایلتان شما به یک اتاق کار احتیاج دارید که وسایل زیادی در آن نباشد و از تهویه‏‌ی مناسب برخوردار باشد؛ یعنی حتماً پنجره یا هواکش داشته باشد تا بوی رنگ اذیتتان نکند. چون هنگام نقاشی ممکن است رنگ به اطراف بپاشد باید اتاق حتی‏‌الامکان خالی باشد. همچنین هنگام خشک شدن وسایل نباید کسی در اتاق تردد کند تا رد یا خشی روی وسیله‌‏ی در حال خشک  شدن ایجاد نشود.

ایده اولیه

ممکن است که شما ایده‏‌های ذهنی خودتان را برای طرح و رنگ  وسایلتان داشته باشی در این صورت فقط کافی است که ابزار و وسایل لازم را تهیه کنید و دست به کار شوید. اما اگر دوست دارید که از آخرین طراحی‏‌های به روز دنیا با خبر شوید یا اینکه طرح های مختلف را ببیند و آن‌ها را با ایده‏‌های خودتان ترکیب کنید،  می‌توانید از سایت‏‌هایی مانند پینترست یا اینستاگرام کمک بگیرید.

همچنین برای دکور منزلتان می‌توانید از تم‏‌های مختلفی استفاده کنید و به همه‏‌ی وسایلتان یک تم به‌‏خصوص بدهید. امروزه بسیاری به تم‌‏های سنتی ایرانی علاقه‌‏مند هستند؛ درعین‏‌حال تم‏‌های کلاسیک انگلیسی یا طرح‏‌های مدرن و آوانگارد نیز علاقه‏‌مندان مخصوص به خودش را دارد. کارگاه خانگی به شما این امکان را می‌دهد که تم مخصوص به خودتان را بیافرینید و از آن لذت ببرید.

قفسه‏‌ ابزار و میز کار

قفسه ابزار

یکی از ملزومات کارگاه خانگی شما قفسه‌‏ی ابزار، رنگ‌‏ها و یک میز کار است. شما برای کار بر روی اجسام کوچک مانند سینی، آینه، جا کلیدی، قاب‏‌های تزیینی و غیره نیازمند یک میز هستید تا به‏‌راحتی کار خود را پیش ببرید. همچنین وجود یک قفسه‌‏ی ابزار و رنگ به نظم و پیشبرد کار شما کمک می‌کند. بسته به اینکه شما درصدد انجام چه کاری در این کارگاه هستید به ابزار و وسایل مختلفی نیاز خواهید داشت.

خرید سنباده گرد لرزان

چنانچه بخواهید صفر تا صد یک وسیله را در کارگاه خانگی خودتان تهیه کنید نیازمند ماده‏‌ی خام اولیه، ابزار برش (اعم از برقی و دستی)، ابزار و وسایل اندازه‏‌گیری و ابزار رنگ‏‌آمیزی هستید؛ اما چنانچه فقط درصدد رنگ کردن وسایل باشید به قلم‌مو، غلطک، پیستوله‌‏ی رنگ، رنگ و پرداخت‏‌های مختلف (فینیشینگ) نیاز دارید. 

وسایل ایمنی

برای انجام این کارها شما مانند هر کار فنی دیگری به وسایل ایمنی نیاز دارید. این وسایل شامل لباس کار مناسب، دستکش ضخیم و گاهی عینک است.

1- لباس کار

لباس کار شما باید ‏طوری‏ باشد که تمام پوست شما را بپوشاند تا چنانچه به رنگ حساسیت دارید، پوستتان آسیب نبیند. شما می‌توانید یک روپوش سفید و مخصوص برای کارگاهتان قرار دهید.

2- دستکش ضخیم

دستکش هنگام برش، سوار کردن کار، زنگ‌آمیزی وسنباده کاری محافظ دست شما خواهد بود.

3- عینک

در صورت استفاده از ابزارهای مخصوص برش یا پیستوله‏‌ی رنگ شما به یک عینک محافظ نیازمندید.

شما می‌توانید با دنبال کردن این سلسله مقالات از چگونگی و جزئیات صفر تا صد هر یک از مراحل کار، در یک کارگاه خانگی آگاه شوید. ما در این مقالات برای شما از پروراندن ایده‏‌های مختلف برای طراحی و دکوراسیون، طراحی وسایل و لوازم، آشنایی با ابزار مختلف برش، ریزه‏‌کاری های رنگ‏‌آمیزی سطوح مختلف و حتی چگونگی استفاده‏‌ی مجدد از ابزار و وسایل قدیمی ‌و نو کردن آن‌ها خواهیم گفت.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا