خودت بساز

آموزش ساخت طبقه با پالت چوبی در 5 مرحله

با استفاده از پالت چوبی می‌توانید وسایل مختلفی مانند میز، صندلی، تخت خواب، جای لباس و کفش و … بسازید. در مقاله ساخت وسایل چوبی با پالت با انواع سازه‌هایی که می‌توانید با استفاده از پالت بسازید آشنا شدید. سلخت قفسه چوبی برای گلدان، کتاب، ظروف ادویه و … یکی از سازه‌های پرطرفداری اسست که با استفاده از پالت چوبی ساخته می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه ساخت قفسه چوبی با استفاده از پالت آشنا شوید.

پالت چوبی

انتخاب پالت

در قدم اول باید پالت چوبی مناسب برای این کار را تهیه کنید. برای این منظور حتما نیازی نیست آن را خریداری کنید اما باید دقت داشته باشید که چوب پالت سالم باشد و از استحکام کافی برخوردار باشد.

پالت چوبی

پالت را بچرخانید؛ همانطور که در عکس مشخص شده، از قسمت سبز رنگ برای تهیه قفسه استفاده می‌کنند.

خرید سنباده گرد لرزان

سنباده زنی قفسه

سنباده زدن پالت چوبی

سطح ناصاف و زبر پالت باعث می‌شود نتیجه کار شما به خوبی جلوه نکند یا در اثر برخورد با پوست خراش ایجاد کند؛ به همین جهت باید سطح پالت را سنباده بزنید تا کاملا صاف و یکدست شود.

علامت گذاری و برش چوب

پالت چوبی

در قدم بعدی با استفاده از خط کش و مداد ابعاد قفسه خود را مشخص کرده و علامت گذاری کنید. از قسمت پایین طبقه به اندازه 30 سانتی‌متر را اندازه‌گیری کرده و خطی موازی قسمت انتهایی رسم کنید. اگر بسیار دقیق هستید می‌توانید این کار را به صورت چشمی هم انجام دهید.

خرید عمود بر
پالت چوبی

با استفاده از اره، خط علامت گذاری شده را ببرید. برای این کار می‌توانید از اره عمودبر استفاده کنید تا به کارتان سرعت ببخشد.

پالت چوبی

برای قسمت پایین قفسه نیاز به تخته چوب دارید. برای این کار می‌توانید از تخته سه لا هم استفاد کنید.

تخته سه لا

برای این کار باید قسمت انتهایی طبقه را به صورت دقیق اندازه گیری کنید و ابعاد آن را روی تخته سه لا علامت گذاری کنید و ببرید.

پالت چوبی

رنگ آمیزی قفسه

تخته چوب بریده شده را در جای درست خود قرار دهید و با میخ محکم کنید. قفسه چوبی شما آماده است. در این مرحله می‌توانید از رنگ یا روغن پرداخت مناسب برای رنگ آمیزی آن استفاده کنید اما اگر رنگ طبیعی چوب را ترجیح می‌دهید نیازی به رنگ آمیزی نیست.

نصب قفسه

برای نصب قفسه روی دیوار ابتدا محل مورد نظر قفسه را مشخص کنید سپس با استفاده از دریل در سوراخ در دو قسمت دیوار ایجاد کنید. پس از سوراخ کاری دیوار، رول پلاک و پیچی محکم  نصب کنید تا بتواند به خوبی وزن قفسه را تحمل کند.

قفسه چوبی

تنها کاری که نیاز است انجام دهید قرار دادن قفسه در محل مناسب و چیدن کتاب‌ها، گلدان یا ظروف ادویه در آن است.

همچنین بخوانید: لوله آزمایشگاهی برای گل

امیدواریم با انجام مراحل بالا بتوانید به راحتی قفسه چوبی زیبایی بسازید. اگر در هریک از مراحل ساخت سوال یا راهنمایی نیاز دارید در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا