آموزش

نصب سینک آشپزخانه | راهنمای گام به گام، تصویری و کامل

نصب سینک ظرفشویی بدون این که آسیبی به پیشخوان برسد کار چندان راحتی نیست اما اگر مهارت‌های ابتدایی در این زمینه داشته باشید می‌توانید در عرض چند ساعت این کار را انجام دهید. پیشنهاد می‌شود قبل از اقدام به نصب سینک آشپزخانه این مقاله را مطالعه بفرمایید.

خرید چسب

بسیاری از عناصر سالیان سال است که در طراحی آشپزخانه رایج بوده و هستند. به عنوان مثال کابینت‌ها هنوز هم پنل‌های برجسته دارند، پیشخوان‌ها از جنس لمینت پلاستیکی هستند و برای آب بندی پشت سینک و کف آشپزخانه بیشتر کاشی به کار می‌رود. اما نظرتان در مورد نوار استیل زشت دور سینک‌ظرفشویی سبز رنگ چیست؟ آیا هنوز هم در تجهیزات آشپزخانه به کار می‌رود؟

سینک

متاسفانه تعویض سینک کار راحتی نیست اما در این مقاله به شما یاد خواهیم داد این کار را چگونه انجام دهید. این کار را مثل تمام کارهای لوله کشی اول صبح شروع کنید که اگر مشکلی پیش آمد بتوانید آن را تا شب به انجام برسانید.

مراحل تعویض سینک آشپزخانه 

ابتدا یک عدد سینک به اندازه محفظه ای که دارید بخرید (می‌توانید سینک بزرگ تری بخرید اما بزرگ کردن محفظه کار سختی است). تمام وسایل مورد نیاز را تهیه کنید و آماده به کار شوید. اگر می‌خواهید سینک چدنی را تعویض کنید باید برای بلند کردن آن کمک داشته باشید. 

کابینت را تمیز کنید و با یک عدد چراغ قوه به سمت داخل کابینت بروید. گیره هایی که سینک و نوار لبه را نگه می‌دارد باز کنید و لوله‌های فاضلاب و تامین کننده آب را هم جدا کنید. 

سینک

از دستیارتان بخواهید سینک را از بالا نگه دارد و از زیر به سمت بالا فشار وارد کنید. شاید لازم باشد از یک چاقوی بتونه کاری برای باز کردن بتونه کاری‌های درزهای دور سینک استفاده کنید. بعد از این که سینک قدیمی را برداشتید اندازه سینک جدید را بررسی کنید که متناسب با محفظه خالی باشد. 

سینک

سینک جدید را با نصب شیر آب طبق دستورالعمل کارخانه آماده کنید. از جمله اشتباهاتی که خیلی‌ها هنگام نصب سینک مرتکب می‌شوند شامل: تمیز نکردن آن قبل از نصب و نصب نکردن شیر آب قبل از نصب کردن. سینک‌های ضد زنگ استیل نو بوی بدی می‌دهند پس آن را بیرون از خانه شستشو دهید. نصب شیر از راحت تر است زیرا در این مرحله دسترسی به پیچ و مهره‌ها آسان تر است. تمام لوازم جانبی از جمله آبپاش و پایه ظرف مایع ظرفشویی را نصب کنید. 

هنگام نصب پایه لوله‌ها و آبپاش و ظرف مایع ظرفشویی یک نوار باریکی از بتونه لوله کشی بزنید. 

زیر لبه‌ها را چسب درزگیر بزنید و آن را روی محفظه مورد نظر قراردهید. 

لوله دنباله و لوله فاضلاب را نصب کنید. در این مرحله هم می‌توانید از چسب درزگیر استفاده کنید و هم از واشر. هر روشی که توسط کارخانه توصیه شده است را انجام دهید. 

سینک

گیره‌های جدید را نصب کنید. شلنگ‌ها و لوله فاضلاب را نصب کنید. اگر از شلنگ انعطاف پذیر استفاده می‌کنید شلنگ قدیمی را دوباره استفاده نکنید. واشرها بعد از مدتی سفت می‌شوند و به درستی در قسمت انتهایی لوله‌ها قرار نمی‌گیرند بنابراین باید از واشر جدید استفاده کنید. 

در آخر شیر آب را باز کنید و چند دقیقه باز نگه دارید. بررسی کنید که آب از جایی نشتی نداشته باشد. مخصوصا در قسمت اتصال لوله‌ها. با انجام مراحل بالا می‌توانید به سادگی سینک را تعویض کنید. چنانچه در انجام هریک از مراحل بالا سوالی داشتید در بخش نظرات آن را با ما درمیان بگذارید.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا