آموزش

راهنمای تصویری نصب طبقه متحرک یا کشو در 3 مرحله

بیشتر کابینت‌های زمینی با طبقات ثابت طبقه بندی می‌شوند اما استفاده از کشو یا طبقات کشویی می‌تواند دسترسی بهتری برای شما ایجاد کند. برای مثال استفاده از طبقات متحرک برای کابینت زیر سینک می‌تواند فضایی بسیار مناسب برای نگهداری و ذخیره کردن مواد شوینده ایجاد کند و هم چنین دسترسی آسانی برای آن ایجاد کند. اگر شما هم تصمیم گرفته‌اید که برخی طبقات کابینت خود را متحرک کنید یا کشویی جایگزین آن کنید، راهنمای نصب زیر می‌تواند کمک بزرگی به شما کند.

خرید لولا

آماده سازی و سفارش طبقه

اندازه گیری

اولین اقدام اندازه گیری عرض و عمق کابینتی است که میخواهید در آن قفسه متحرک جایگزین کنید.

کشو کابینت

در قدم بعدی باید کشو را به یکی از مغازه‌های کابینت سازی یا نجاری سفارش دهید. شاید این ایده به ذهنتان برسد که بجای یک کشو از چند کشو استفاده کنید اما بهتر است ابتدا یکی از کشوهای سفارش داده شده را در محل خود نصب کنید سپس با در نظر گرفتن فضای باقی مانده نسبت به سفارش و نصب بقیه کشوها اقدام کنید.

کابینت

تمام وسایل اضافی درون کابینت را خارج کنید و پس از آماده شدن کشو، ابعاد آن را بررسی کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.

کابینت

برای نصب کشو باید از براکت و پیچ مخصوص نصب آن کمک بگیرید. برای این کار ابتدا بررسی کنید که اندازه مته دریل با پیچ نصب تناسب داشته باشد.

پیچ نصب کشو

نصب ریل و براکت

ریل و براکت

در مرحله بعد باید ریل را روی دیواره کابینت و براکت را روی کشو نصب کنید. نحوه نصب ریل و براکت با توجه به نوع آن ممکن است متفاوت باشد. بهترین اقدام این است که ریل و براکت را طبق راهنمای نصب وصل کنید.

ریل و براکت

کشو را به گونه‌ای نگه دارید که قسمت جلوی آن رو به زمین باشد و براکت و ریل را در کناره‌ها قرار داده و بررسی کنید که جهت آن صحیح باشد.

نصب کشو کابینت

سپس کل مجموعه را داخل کابینت قرار دهید و بررسی کنید که ریل، براکت و کشو برای کابینت شما مناسب است یا خیر. در مرحله آخر کشو را چندبار بیرون کشیده و ببندد و درب کابینت را ببندید تا از صحیح بودن عملکرد و ابعاد آن مطمئن شوید.

نصب کشو

نصب کشو کابینت

کشو را بیرون بکشید و براکت ها را در قسمت پشت آن قرار دهید. دقت کنید که براکت‌ها به درستی درون ریل قرار گرفته باشند. سپس با استفاده از پیچ نصب و مته ریل را در جای خود محکم کنید.

نصب کشو کابینت

برای بستن پیچ ریل جلویی کشو را کاملا بیرون بیاورید تا دسترسی به آن راحت باشد. پس از اتمام نصب ریل کشو را در جای خود قرار داده و آن را تست کنید. اگر همه چیز درست بود پیچ براکت را ببندید در غیر این صورت پیچ ها ر باز کنید و مراحل بالا را به دقت تکرار کنید.

نصب کشو کابینت

پس از اتمام کار کشو را در جای خود قرار داده و چند بار آن را تست کنید  و در آخر اقلام خود را درون آن قرار دهید و حرکت کشو را بررسی کنید.

نصب کشو کابینت

دقت داشته باشید که هنگام خرید ریل و براکت باید به میزان وزنی که باید تحمل کند توجه کنید در غیر این صورت ریل شما به درستی کار نخواهد کرد.

نصب کشو کابینت

اگر در انجام هر یک از مراحل بالا سوالی داشتید می‌توانید در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید یا با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا