خودت بسازویدئو

ویدئو کامل آموزش ساخت قاب عکس چوبی

چگونه قاب عکس چوبی بسازیم

راه‌های متفاوتی برای ساخت قاب عکس وجود دارد که با توجه به مواد و ابزاری که دارید می‌توانید روشی که برای شما راحت‌تر است انتخاب کرده و قاب عکس موردعلاقه‌تان را بسازید. در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه ساخت قاب عکس آشنا شوید.

یکی از آسان‌ترین سازه‌های نجاری ساخت قاب عکس است. قاب عکس پروژه نجاری بسیار آسان و کم هزینه است که برای شروع و یادگاری نجاری بسیار مناسب است. اولین قدم برای ساخت قاب عکس اندازه‌گیری و ساختن الگو است. در این مرحله باید اندازه قاب عکستان را با توجه به سایز  عکس انتخاب کنید.

قدم بعدی انتخاب نوع چوب مناسب و بریدن آن به اندازه‌هایی است که در مرحله قبل مشخص کردید. اگر چوبی که انتخاب کرده‌اید سطح ناصافی دارد آن را با رنده صاف کنید.

در مرحله بعدی باید در قسمت پشت عکس زبانه ایجاد کنید تا با استفاده از آن شیشه‌ای روی قاب نصب کنید. این کار را می‌توانید با استفاده از شیار زن یا فرز مشتی انجام دهید. سپس با استفاده از اره فارسی تکه چوب‌ها را به‌صورت اریب ببرید. پس از برش الوارها تکه چوب‌ها را در کنار هم قرار دهید تا از درستی برش‌ها اطمینان حاصل کنید.

برای اتصال تکه چوب‌ها روش‌های مختلفی وجود دارد. ساده‌ترین راه استفاده از میخ‌کوب یا منگنه کوب است. برای این کار ابتدا لبه‌های چوب را با چسب به هم بچسبانید پس از خشک شدن چسب با استفاده از منگنه و میخ‌کوب اتصال لبه‌ها را محکم کنید.

در آخر نوبت به پرداخت و سنباده کاری قاب می‌رسد. پیش از پرداخت قاب ابتدا سطح آن را سنباده زده و خوب تمیز کنید سپس با استفاده از رنگ یا روغن جلای موردنظر آن را پرداخت یا رنگ‌آمیزی کنید.

خرید چسب از سازوکار

در ادامه قصد داریم تا شما را با نحوه‌ی ساخت 3 نوع قاب عکس آشنا کنیم.

این سه قاب نیاز به سطح مهارت و ابزارهای متفاوتی دارند و هر کسی که در نجاری فعال است می‌تواند با استفاده از ابزارهای محدودی حداقل یکی از این 3 قاب را برای خودش بسازد.

خلاصه
ویدئو کامل آموزش ساخت قاب عکس
عنوان
ویدئو کامل آموزش ساخت قاب عکس
توضیحات

این ویدئو را ببینید و با مراحل ساخت سه نوع قاب عکس زیبا و متفاوت آشنا شوید و با توجه به سطح مهارت خود هرکدام را که میخواهید، بسازید.

به اشتراک بگذارید
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا