آموزش

آموزش ویدیویی باز کردن قفل بدون کلید

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد شرایطی که کلید را در خانه جا گذاشته باشید یا کسی در خانه نباشد تا در را برای شما باز کند. اولین فکری که در این شرایط به ذهن ما خطور می‌کند شاید تعویض قفل توسط کلیدساز باشد اما جالب است بدانید که طریقه باز کردن قفل بدون کلید چندان کار سختی نیست و با داشتن ابزار مناسب خود شما هم می‌توانید این کار در چند ثانیه انجام دهید.

متاسفانه ساده بودن فرایند باز کردن قفل بدون کلید، امنیت خانه و وسایل ما را نیز تهدید می‌کند به‌خصوص در مورد قفل‌هایی با مکانیزم ساده. با دانستن طریقه باز کردن انواع قفل متوجه خواهید شد که استفاده از قفل با امنیت بالا چه اهمیتی دارد و باید از قفل مناسب و خوب استفاده کنیم.

باز کردن قفل در بدون کلید 

باز کردن قفل در

راه‌های زیادی برای باز کردن در بدون کلید وجود دارد که هر یک از آنها روی نوع خاصی از قفل کاربرد دارد. همچنین برخی از روش ها نیازمند مهارت و آشنایی شما در زمینه باز کردن قفل هستند. یکی از روش‌های مرسوم، استفاده از گیره کاغذ یا سنجاق سر است؛ البته این روش به مهارت بسیار زیادی نیاز دارد و به راحتی قابل انجام نیست. در این روش باید گیره یا سنجاق را به شکل L درآورده و سپس آن را داخل سوراخ قفل بچرخانید.در بین تمامی روش‌های باز کردن قفل در، استفاده از چاقو یا کارت بانکی راحت‌ترین گزینه است. البته باید توجه داشته باشید که این روش، دری که قفل شده را باز نمی کند و تنها بر روی درهایی که بسته شده‌اند کاربرد دارد. در بخش بعد، در مورد این روش بیشتر توضیح می‌دهیم.

آموزش باز کردن قفل در بدون کلید

در ویدیو زیر نیز می‌توانید با نحوه باز کرد قلفل و نکات ایمنی در مورد انتخاب قفل مناسب را مشاهده کنید.

باز کردن قفل درب خانه با چاقو

باید توجه داشته باشید که این روش برای باز کردن قفل درب کاربرد ندارد. استفاده از چاقو تنها زمانی توصیه می‌شود که در بسته شده و قفل نشده است. روش باز کردن قفل درب با استفاده از چاقو، مشابه باز کردن قفل با کارت بانکی است. چاقو کره خوری برای این کار مناسب است، اما از انواع دیگر چاقو نیز می‌توانید استفاده کنید. فقط باید دقت کنید که چاقوی شما ضخامت زیادی نداشته باشد تا در شیار جا شود. باید چاقو را در شیار بین در و چارچوب آن فرو کرده و بر روی زبانه قفل قرار دهید. سپس چاقو را به سمت پایین بکشید به گونه‌ای که زبانه قفل را به داخل فشار دهد. هم‌زمان با این کار، در را به سمت داخل فشار دهید. اگر به درستی این دو مرحله را هم‌زمان با یکدیگر انجام داده باشید، درب باز خواهد شد.

باز کردن قفل با چاقو

معیارهای مهم در انتخاب قفل

در انتخاب قفل باید فاکتورهای مهمی را مد نظر قرار دهید تا امنیت خانه خود را افزایش دهید. در ادامه به معرفی برخی از این موارد می‌پردازیم:

انتخاب قفل با مکانیزم پیچیده

از مهم‌ترین مواردی که در انتخاب قفل باید در نظر بگیرید نحوه طراحی و پیچیدگی آرایش داخلی آن است. در انتخاب قفل باید ساختمان داخلی قفل را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید و از ایمنی بالای آن اطمینان حاصل کنید.

انواع یراق آلات

استفاده از قفل‌هایی با کیفیت و فلز قوی

فلز مورد استفاده در ساخت قفل بر کیفیت آن اثرگذار است. قفل‌هایی که از فلز سنگین و قوی ساخته شده مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد و به راحتی نمی‌شکند. بهترین راه برای اطمینان از مقاومت قفل، پرسیدن نوع متریال قفل و وزن آن است.

انتخاب قفل با ویژگی ضد مته

ویژگی ضد مته بودن از دیگر موارد مهم است. دارا بودن صفحات فولادی سخت برای افزایش امنیت قفل مهم است که با داشتن چندین صفحه ضد مته از شکستن قفل جلوگیری می‌کند.

چنانچه برای انتخاب و خرید قفل یا یراق آلات نیاز به راهنمایی یا مشاوره داشتید در بخش نظرات آن را با ما درمیان بگذارید تا کارشناشان ما شما را راهنمایی کنند.

همچنین بخوانید: راهنمای انتخاب قفل مناسب

سوالات متداول

چگونه قفل را بدون کلید باز کنیم؟

جالب است بدانید که باز کردن قفل بدون کلید چندان کار سختی نیست و با داشتن ابزار مناسب خود شما هم می‌توانید این کار در چند ثانیه انجام دهید. با دانستن طریقه باز کردن انواع قفل متوجه خواهید شد که استفاده از قفل با امنیت بالا چه اهمیتی دارد و باید از قفل مناسب و خوب استفاده کنیم.

معیارهای مهم در انتخاب قفل کدامند؟

انتخاب قفل با مکانیزم پیچیده, استفاده از قفل‌هایی با کیفیت و فلز قوی و انتخاب قفل با ویژگی ضد مته

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا