آموزش

3 روش برای برطرف کردن خط و خش شیشه

اجازه ندهید خراش‌های‌ ناخوشایند به سطح شیشه‌ای مورد دلخواهتان آسیب بزند. در اینجا به 3 روش می پردازیم  که می‌توانید با آنها به ترمیم سطح میز، پنجره‌ و هر نوع شیشه‌ای بپردازید که خط افتاده است.

از شیشه برای کاربردهای مختلفی از در، پنجره، میز تا عینک و … استفاده می‌شود و همیشه به عنوان سطحی جذاب و بادوام به کار می‌رود. اگرچه شیشه در هنگام نصب بسیار شفاف و براق است اما در گذر زمان ممکن است خط و خش‌هایی روی آن بیوفتد. اگر خط و خش روی شیشه عمیق است و با دست قابل لمس است باید از شیشه‌بر کمک بگیرید اما اگر این خراشیدگی‌ها جزئی است می‌توانید از روش‌های زیر برای برطرف کردن آن‌ها استفاده کنید.

خرید سنباده گرد لرزان

1.استفاده از خمیردندان برای خط و خش شیشه

استفاده از خمیر دندون برای برطرف کردن خط و خش

خمیردندان فقط دندان‌های شما را سفید و براق نمی‌کند. اگر آن را با کمی زور بازو ترکیب کنید این ماده ی سفید آسان‌ترین و به‌صرفه‌ترین راه حل برای از بین بردن خراشیدگی‌های جزئی و سطحی بر روی شیشه خواهد بود. بعد از اینکه سطح مورد نظر را کاملاً تمیز و خشک کردید به‌اندازه‌ی یک نقطه خمیردندان غیر ژله‌ای (ترجیحاً مقداری هم جوش‌شیرین)  به دستمال مرطوب بدون پرز زده و با حرکت آرام دایره‌ای شکل، مخلوط را به مدت 30 ثانیه روی خراشیدگی بمالید. خمیردندان اضافی را با دستمال پاک کنید و این عمل را تا خراشیدگی به کمترین حالت خود برسد و آثار بهبودی نمایان شود تکرار کنید. در آخر یک‌بار دیگر روی شیشه‌‌ را دستمال کشیده تا باقی‌مانده خمیردندان را پاک کنید و شفافیت طبیعی آن را برگردانید.

2. برق ناخن برای برطرف کردن خراش روی شیشه

برق ناخن برای برطرف کردن خراش روی شیشه

برای خط و خش هایی که به ماده ی قوی تری نیاز دارند تنها کافی است به جعبه ی لاک‌هایتان نگاهی بیندازید. شیشه برق ناخن شفاف محصولی بسیار قوی برای از بین بردن شکاف‌ و همچنین زیباتر کردن شیشه بدون آسیب رساندن به آن است. از برس لاک برای پخش کردن یک لایه‌ی نازک روی کل خراشیدگی استفاده کنید. لاک شفاف تمامی شیارها و خرابی‌های قابل رویت را پر خواهد کرد. اجازه دهید لاک برای ساعتی بماند تا کاملا خشک شود و بتواند شیشه را بهبود دهد. بعد با استفاده از یک دستمال خشک آغشته به لاک پاک‌کن سطح را پاک کنید تا هیچ اثری از برق ناخن اضافه روی شیشه باقی نماند.

3. کاربرد جلادهنده برای خط و خش شیشه

جلادهنده برای خط و خش

راه دیگر برای ملایم کردن خش‌های سطوح شیشه‌ای سنباده زدن آن با محصولات جلا دهنده است. ابتدا شیشه را کاملاً تمیز و خشک کنید تا هیچ اثری از خاک و باقی‌مانده چیزی که بتواند به سطح آسیب بزند نباشد, بعد مقداری جلا دهنده به پنبه یا پارچه‌ای تمیز و مرطوب بمالید و به‌آرامی و دایره‌ای شکل روی خراشیدگی بزنید. این کار را با دستمال مرطوب ادامه دهید تا مواد به خوبی جذب شیشه شده و سطح آن کاملا صاف شود. دقت کنید بیش از اندازه از خمیر جلا استفاده نکنید زیرا به علت خاصیت ساییدگی به جای درست کردن کار آن را خراب خواهد کرد.

امیدواریم با استفاده از روش‌های بالا بتوانید به آسانی از پس هر نوع خط و خشی بربیایید. اگر سوال یا تجربه‌ای در این زمینه داشتید در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا