چسب و رنگ

نحوه پاک کردن چسب ناخن مصنوعی (معرفی تمامی روش ها)

چگونه چسب ناخن را پاک کنیم؟ این سؤالی است که ذهن خیلی از افراد را به خود مشغول کرده است. در قدم اول برای پاک کردن انواع چسب‌های مختلف باید فرمول و ترکیب آن را بشناسید. ترکیب چسب ناخن مصنوعی مثل چسب قطره‌ای است. سیانواکریلات و چسب آکریلیک ترکیب اصلی چسب ناخن مصنوعی است. در قدم دوم باید بدانید که برای پاک کردن چسب ناخن مصنوعی باید با حوصله اقدام کنید؛ زیرا پاک کردن چسب خیس تا زمانی که کاملا خشک نشده تنها باعث پخش شدن آن و نفوذ به داخل الیاف می‌شود؛ پس اجازه دهید تا چسب کاملاً خشک شود.

خرید چسب

پاک کردن چسب ناخن مصنوعی از روی ناخن

هنگام استفاده از چسب ناخن مصنوعی مراقب ریختن آن روی پوست یا لباس‌تان باشید. مواد شیمیایی که باعث قوی شدن چسب ناخن می‌شود به همان اندازه از بین بردن آن را دشوار می‌کند. استون یکی از بهترین روش‌های خانگی از بین بردن آن است. برای این کار به لوازم زیر نیاز دارید:

  • لاک پاک‌کن حاوی استون
  • مسواک یا سوهان
  • کاسه
  • روغن
  • آب گرم
  • صابون
  • پنبه‌ یا اسفنج

 ابتدا باید آب را بجوشانید و درکاسه بزرگی بریزید. استون‌ را در ظرف دیگر بریزید. دستتان را برای مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه داخل استون قرار دهید. سپس به آرامی چسب شل شده را با مسواک یا سوهان جدا کنید. دست های خود را در ظرف آب گرم قرار داده و خشک کنید. روغن را روی ناخن زده و بمالید تا هرگونه چسب باقی مانده از بین برود.

چسب ناخن مصنوعی

نحوه جدا کردن ناخن مصنوعی

برای جدا کردن ناخن مصنوعی به ناخن گیر، دو عدد ظرف، وازلین، حوله و استون نیاز دارید. ناخن‌ مصنوعی را کوتاه کنید. داخل یکی از ظرف‌ها به اندازه ی کافی استون بریزید و ظرف دیگر را با آب پر کنید. برای این که استون پوست دستتان را خراب نکند، دور ناخن و نوک انگشتانتان را وازلین بمالید. مواظب باشید که روی ناخن‌هایتان وازلین نزنید؛ چون مانع رسیدن استون به چسب ناخن مصنوعی می‌شود.

انگشتان خود را به مدت 20 دقیقه در ظرف استون بگذارید تا استون چسب ناخن مصنوعی را حل کند سپس انگشتانتان را از کاسه بیرون آورده و به آرامی ناخن‌های مصنوعی را بکشید. اگر جدا نشد باید کمی بیشتر ناخن‌ها را در استون قرار دهید تا استحکام ناخن از بین برود.

پس از آن که تمام ناخن‌ها جدا شد انگشتانتان را در کاسه‌ی آب گرم بگذارید تا استون پاک شود. دست‌تان را خشک کنید. اگر هنوز مقداری چسب روی ناخن‌تان باقی مانده باید آن را با سوهان پاک کنید. دقت داشته باشید که باید سوهان را خیلی آرام روی ناخن‌‌هایتان بکشید تا زخمی نشوند.

ممکن است استون ناخن‌ها را خشک و درخشندگی آن‌ها را از بین ببرد. برای بازیابی رطوبت دوباره ناخن از روغن استفاده کنید.

نحوه جدا کردن ناخن مصنوعی

روش پاک کردن چسب ناخن مصنوعی از روی پارچه و لباس

برای پاک کردن چسب ناخن مصنوعی از روی لباس و پارچه 3 راه وجود دارد:

  1. استفاده از بخار: برای این کار می‌توان از اتو بخار استفاده کرد؛ به این ترتیب باید پارچه‌‎ای روی محل چسب قرار داده و به آن بخار دهید تا چسب با حرارت شل شده، به پارچه مقابل چسبیده و از بین برود.
  2. استفاده از سرکه: پارچه‌ای آغشته به سرکه را روی چسب بزنید تا چسب ناخن مصنوعی نرم شده و از پارچه جدا شود.
  3. استفاده از حلال: پارچه‌ای آغشته به استون یا تینر را روی چسب بزنید تا چسب ناخن مصنوعی نرم شده و از پارچه جدا شود.
پاک کردن چسب ناخن مصنوعی از روی پارچه

پاک کردن چسب ناخن مصنوعی از روی پارچه با استفاده از حلال

اگر در ترکیب پارچه یا لباسی استات، تری استات و الیاف مد آکریلیک به کار رفته باشد در ماده حلال ناخن مصنوعی، استون و تینر رنگ حل می‌شود؛ به همین دلیل استون و … باعث از بین رفتن الیاف می‌شود. اگر چسب ناخن مصنوعی روی فرش یا لباسی که ترکیبات بالا را داشت، ریخت حتماً با خشک شوی حرفه‌ای مشورت کنید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کند. با فرض این‌که پارچه این ترکیبات را ندارد و امکان استفاده از این روش وجود دارد، مراحل زیر را برای پاک کردن چسب ناخن مصنوعی امتحان کنید.

پارچه‌ای نخی را به استون آغشته کنید سپس آن را روی قسمتی از پارچه که دیده نمی‌شود امتحان کنید تا مطمئن شوید استون به پارچه آسیب نمی‌رساند و رنگ آن را تغییر نمی‌دهد. برای پاک کردن قطره چسب آن را از بیرون به سمت داخل تمیز کنید. به این صورت که از قسمت بیرونی چسب با اسفنج روی قطره به‌صورت ضربه‌ای بزنید و در آخر اجازه دهید تا اسفنج به مدت یک یا دو دقیقه روی قطره بماند. با استفاده از جسمی کند یا قسمت پشت چاقو سعی کنید تکه‌های شل شده و سست چسب را بکنید. ممکن است این مرحله نیاز به تکرار داشته باشد. پس از کنده شدن چسب با توجه به راهنمای شستشوی پارچه، آن را بشویید. قبل از قرار دادن پارچه در خشک‌کن دوباره پارچه را بررسی کنید تا مطمئن شوید چسبی روی لباس باقی نمانده است. اگر مقداری چسب روی لباس باقی مانده باشد، باید پاک شود؛ زیرا دمای خشک‌کن باعث سفت شدن و چسبیدن چسب شده و کندن آن را تقریباً غیرممکن می‌کند.

پاک کردن چسب ناخن مصنوعی از روی دست

چگونه چسب ناخن مصنوعی را از روی دست پاک کنیم؟

برای پاک کردن چسب ناخن مصنوعی از روی پوست دست ابتدا آن را با آب گرم شسته و بمالید، سپس مقداری سرکه روی محل چسب ریخته و دوباره مالش دهید و در نهایت پوست دستان را با آب و صابون به خوبی بشویید.

حلال چسب ناخن

بهترین حلال برای چسب ناخن، استون است که با استفاده از آن می‌توان انواع مختلف لکه‌های چسب را پاک کرد. ممکن است سوال پیش بیاید که آیا کندن چسب ناخن مصنوعی با سرکه ممکن است؟ در جواب باید گفت که سرکه هم از حلال‌های قوی برای پاک کردن لکه‌های چسب است. با استفاده از پارچه‌ای آغشته به سرکه به راحتی می توان چسب‌های خشک شده را نرم و جدا کرد.

فروشگاه اینترنتی سازوکار مجموعه‌ای از انواع چسب را گردآوری کرده است. لیست انواع چسب های موجود در وبسایت شامل: چسب‌های مصرفی در صنعت چسب گرانول ، چسب سیلیکون ، چسب حرارتی ، چسب چوب ، چسب وکیوم و چسب‌های مصرف خانگی چسب نواری ، چسب قطره ای ، چسب 123 ، چسب دوطرفه است. برای خرید اینترنتی این محصولات می‌توانید به وبسایت سازوکار مراجعه کنید.

پاک کردن چسب ناخن از روی میز

پاک کردن چسب ناخن از روی میز کاملا به جنس میز بستگی دارد. اگر چسب ناخن روی میز شیشه‌ای بریزد، برای پاک کردن چسب می‌توانید از مواد موجود در خانه مانند لاک پاک کن یا سرکه سیب استفاده کنید. همچنین اگر چسب خشک شده می‌توانید ابتدا آن را با استفاده از سشوار به حالت مایع درآورده، سپس برای پاکسازی آن اقدام کنید.

پاک کردن چسب ناخن از روی میز چوبی کاملا به میزان نفوذ چسب به چوب بستگی دارد. اگر چسب تنها بر روی سطح چوب قرار دارد ممکن است با استفاده از مواد موجود در خانه آن را جدا کنید. اگر چسب به بافت چوب نفوذ کرده، یکی از راه‌های پاک کردن آن، سنباده زدن سطح چوب است.

در مورد میزهای چوبی، ممکن است مواد شیمیایی باعث آسیب دیدن سطح میز شوند. بنابراین، توصیه می‌شود از مواد طبیعی مانند سرکه برای جداسازی چسب استفاده کنید.

پاک کردن چسب ناخن مصنوعی از روی فرش

بهترین راه برای پاک کردن چسب ناخن مصنوعی از روی فرش این است اجازه دهید چسب بر روی چسب خشک شود. اگر چسب هنوز خشک نشده باشد و اقدام به پاکسازی آن بکنید، ممکن است چسب به عمق بافت فرش نفوذ کند. پس از خشک شدن چسب، یک قاشق غذاخوری سرکه و یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را با آب گرم ترکیب کنید. یک دستمال یا اسفنج را به این محلول آغشته کرده و آن را بر روی چسب بمالید. در نهایت با استفاده از دستمال مرطوب آن را پاک کنید.

سوالات متداول

آیا کندن ناخن مصنوعی با نوشایه ممکن است ؟

بله، در برخی موارد با قرار دادن دست در نوشابه مشکی ناخن مصنوعی جدا می‌شود.

بعد از جدا کردن ناخن مصنوعی چه مدت باید به ناخن خود استراحت داد؟

بهتر است یک فاصله زمانی به مدت 8 هفته را در نظر گرفت.

برای پاک کردن مواد کاشت ناخن چه باید کرد؟

تکه‌ای پنبه آغشته به استون 100 درصد را روی ناخن قرار دهید، یک تکه فویل روی آن بپیچید و بعد از چند دقیقه که مواد حالت ژله‌ای پیدا کرد با استفاده از سوهان برقی آن را از روی ناخن کاملا پاک کنید.

بعد از برداشتن ناخن مصنوعی از چه روغن‌هایی استفاده کنیم؟

روغن بادام یا زیتون

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

یک نظر ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا