آموزش

نحوه پاک کردن چسب کاغذ دیواری به صورت ساده

برای این کار احتیاج به هیچ لوازم تخصصی یا عجیبی ندارید. فقط با صرف کمی انرژی و زمان می‌توانید این کار را به آسانی انجام دهید. جدا کردن کاغذ دیواری کاری پر زحمت بوده و نیاز به صرف زمان و انرژی دارد و بعد در کمال شگفتی می‌بیند همان لحظه‌ای که حس کردید کار تمام شده است درواقع به اتمام نرسیده و هنوز مقداری چسب کاغذ دیواری روی آن دیده می‌شود.

البته نیازی نیست نگران باشید و با چند ترفند ساده می‌توانید به راحتی چسب کاغذ دیواری را پاک کنید. در ادامه لیستی از وسایلی که برای این کار نیاز دارید آورده‌ایم.

مواد و ابزار مورد نیاز:

 • مایع ظرف‌شویی
 • جوش‌شیرین
 • سرکه
 • سطل
 • اسفنج
 • کاردک
 • نوار چسب نقاشی
 • کیسه‌ زباله
 • سفره پلاستیک
 • دستکش یکبار مصرف
 • نردبان

چگونه چسب کاغذ دیواری را از دیوار جدا کنید

مرحله اول

پاک کردن چسب کاغذ دیواری

قبل از اینکه به صورت جدی  کار کندن کاغذ دیواری را آغاز کنید تمام مبلمان و تزئینات اتاق را خارج کنید و اگر نمی‌توانید همه چیز را خارج کنید، روی آن را با پلاستیکی ضخیم بپوشانید. از پلاستیکی دیگر برای پوشاندن زمین استفاده کنید.

برای احتیاط بیشتر بهتر است پریز‌های برق را با نوارچسب نقاشی بپوشانید. درواقع ایده‌ی بدی به نظر نمی‌رسد اگر بتوانید برق اتاق را قطع کنید.

مرحله دوم

پاک کردن چسب کاغذ دیواری

در یک سطل مقداری آب داغ را با مایع ظرف‌شویی و یک قاشق غذاخوری جوش‌شیرین مخلوط کنید. برای چسب‌های خیلی محکم، مقداری سرکه هم به محلول اضافه کنید. سپس‌ اسفنج را به مواد آغشته کرده و خوب فشار دهید تا مقدار اضافی آن خارج شود و روی قسمت کوچکی از چسب‌های روی دیوار بمالید. بعد از انجام دادن این مرحله با انگشتان خود چسب روی دیوار را تست کنید. باید چسب به طرز قابل توجهی نرم شده باشد.

خرید چسب

مرحله سوم

سعی کنید با دستمالی چسب‌های دیوار را پاک کنید. با این کار قسمت زیادی از آن جدا خواهد شد. می‌توانید برای کندن قمست‌های مقاوم چسب از یک کاردک استفاده کنید؛ زیرا حتی اگر یک خال از چسب کاغذ دیواری روی دیوار باقی بماند می‌تواند کار نقاشی را خراب کند.

مرحله چهارم

پاک کردن چسب کاغذ دیواری

 با یک دستمال کاملاً تمیز دیوار را با حرکات دایره‌ای شکل از مخلوط پاک کنید و بعد به سراغ قسمت بعدی بروید این فرایند را سه مرتبه انجام دهید. بعد از اتمام کامل دیوارها، اجازه دهید دیوار کاملاً خشک شود.

مرحله پنجم

پاک کردن چسب کاغذ دیواری

پس از خشک شدن دیوار می‌توانید مراحل رنگ آمیزی دیوار را شروع کنید در غیر این صورت نوارچسب‌های روی پریز برق و پلاستیک‌ها را جدا کرده و مبلمان را به اتاق برگردانید.

نکته: اگر چسب‌ها به طرز عجیبی هنوز از بین نرفته‌اند می‌توانید یک پاک کننده‌ی چسب کاغذ دیواری تهیه کنید؛ زیرا نصاب‌ها چسب‌های مختلفی را امتحان می‌کنند درنتیجه احتمال سرسختی بعضی از آن‌ها بالا است. برای خرید چسب با کیفیت به سایت سازو کار مراجعه کنید.

اگر شما هم تجربه‌ مشابه این کار را دارید در بخش نظرات تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید. فروشگاه اینترنتی سازوکار مجموعه‌ای از انواع چسب را گردآوری کرده است. لیست انواع چسب های موجود در وبسایت شامل: چسب‌های مصرفی در صنعت چسب گرانول ، چسب سیلیکون ، چسب حرارتی ، چسب چوب ، چسب وکیوم و چسب‌های مصرف خانگی چسب نواری ، چسب قطره ای ، چسب 123 ، چسب دوطرفه است. برای خرید اینترنتی این محصولات می‌توانید به وبسایت سازوکار مراجعه کنید.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا