اخبار

نمایشگاه لیگنا 2019 (LIGNA) و تکنولوژی های جدید نجاری

گزارش تصویری لیگنا 2019

بزرگ‌ترین رویداد جهان در صنعت چوب، لیگنا به همراهی هزاران شرکت کننده در نمایشگاه، درحال توسعه و گسترش فعالیت خود بوده که این کار را از طریق ارائه تحقیقات، فناوری، مطالب آموزشی و محصولات جدید در زمینه چوب طبیعی و فرآیند پنل سازی انجام می‌دهد.

لیگنا 2019

لیگنا در تاریخ 27 تا 31 ماه می 2019 در محوطه نمایشگاهی هانوفر آلمان برگزار شد و طبق گفته برگزار کنندگان با استقبال زیادی مواجه شد. لیگنا 2019 بیش از 90000 بازدید کننده داشته که از 100 کشور دیگر برای بازدید آمده بودند.

لیگنا 2019

همان طور که از نمایشگاه پیشرو جهان در زمینه صنایع و کارخانه‌های چوبی، ماشین آلات و ابزار انتظار می‌رود، لیگنا طیف وسیعی از فناوری‌های هوشمند را به نمایش گذاشته که برای رسیدن به نتایج بهتر و بازدهی بالاتر، ادغام می‌شود. موضوع اصلی لیگنا 2019 ارائه راه‌حل‌هایی یکپارچه برای رفع نیاز تمامی فعالان صنعت چوب بوده که در گرو انقلاب صنعتی 4 و فرآیند دیجیتالی‌سازی و اتوماسیون کارخانه‌ها است. این نمایشگاه با به نمایش گذاشتن فناوری‌های جدید و اتوماسیون تعریف جدیدی از این صنعت را به همگان ارائه کرد.

همچنین بخوانید: نمایشگاه صنعت چوب

در شرایط رقابتی امروزه، ارائه راه‌حل‌هایی یکپارچه برای رفع نیاز تمامی فعالان صنعت چوب کلید موفقیت است. کریستین پی فیفر، تهیه کننده Deutsche Messe’s Global  لیگنا و صنایع چوبی بر این عقیده است که لیگنا سال آینده به متخصصان صنعت چوب، توضیحی درست و جامع درباره تمام امکانات موجود در زمینه ساخت و پردازش یکپارچه و کامل می‌دهد.

لیگنا 2019

نمایشگاه لیگنا 2019 نشان برتری این انجمن است. برنامه سالن 11 به توضیح جامع و دقیق موضوعات برجسته و کلیدی لیگنا مانند پردازش پلاستیک و کامپوزیت، مراقبت از سطوح هوشمند و ساخت و پردازش یکپارچه با روش‌های معمول می‌پردازد. انجمن لیگنا محل برگزاری مراسم اهدای جایزه ساخت الوار آلمانی بوده که وزیر امور خارجه آلمان مدافع رسمی آن است.

هم چنین سالن 11 محل استقرار نتایج یافته‌های علمی، تحقیقاتی و آموزشی که توسط دانشگاه‌ها، دانشکده‌های فنی و کالج لیگنا بوده که شامل پروژه و یافته‌های پژوهشی آزمایشگاه proto-lab است. proto-lab آزمایشگاه دانشگاه علوم کاربردی است که سیستم پردازش ماشین‌های انسانی جدید برای انواعی از محصولات پیچیده، با استفاده از روبات‌های همکار، وسایل نقلیه هدایت خودکار و فناوری‌های پشتیبانی هوشمند کارگر را نشان می‌دهد.

لیگنا 2019

دکتر آندره هاینزمن از دانشکده چوب و فناوری ساخت‌وساز دانشگاه روزنهایم بیان می‌کند: « انقلاب صنعتی 4 تنها نوک کوه یخ است. فشار رو به افزایش و روزافزون بازار برای دیجیتالی کردن به آن معنا است که تولید باید بسیار انعطاف پذیر باشد که این امر نیاز به تفکر مجدد و بازنگری برنامه ریزی تولید و فرآیندهای مدیریتی دارد. در  proto-lab انسان، ماشین آلات، پردازش و تمام محصولات با یکدیگر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در ارتباط هستند. این امر به عدم تمرکز ساختارهای مدیریتی سنتی و گزارشگری مستقیم مربوط می‌شود، درحالی‌که زنجیره ارزش با ایده تولید اولیه آغاز شده و با توسعه، تولید، مصرف و نگهداری درست تا مرحله بازیافت ادامه پیدا می‌کند.»

برترین‌های لیگنا 2019

مجتمع صنعتی چوب

لیگنا 2019

سومین بخش این مجمع که با نام دسترسی به منابع و فناوری شناخته شده، توسط شرکت Deutsche Messe به همراه شورای جنگلداری آلمان برگزار گشته و سیاست Charter for Wood 2.0 در دولت آلمان را بررسی می‌کند. این بخش از نمایشگاه توسط لیگنا و به همراهی انجمن چوب و صنایع چوب آلمان ، آژانس منابع قابل بازیافت، وزارت محیط زیست، کشاورزی، حفاظت و حمایت مصرف کنندگان دولت و شورای جنگلداری آلمان سازمان دهی و اداره می‌شود.

هدف از ایجاد این مجمع جدید، حفظ رقابت بین‌المللی در زمینه جنگلداری و صنایع چوب و تسهیل در برقراری ارتباطات و رابطه بین شرکت‌های استارتاپ صنعتی و شرکت‌ها بوده و درنهایت هدف حمایت از شناسایی زودهنگام فرصت‌های جدید است. ویترین جدید این کار را با تسهیل گفتگو عملاً متمرکز در میان تصمیم گیرندگان کلیدی و تحویل دادن پیشنهادهای فنی فکری در طیف وسیعی از موضوعات انجام می‌شود.

در سال 2019، اجلاس صنایع چوب مجدداً از نمایندگانی از برزیل، بلغارستان، شیلی، آلمان، فنلاند، کانادا، کلمبیا، رومانی، روسیه، اوکراین و ایالات متحده آمریکا تشکیل شد.

 کلاس‌های آموزشی لیگنا

لیگنا 2019

کارگاه آموزشی برای پیمانکاران، سازندگان کابینت، نجاران و سازندگان تلفن همراه در سالن 11 برگزار شد تا کاربران به‌طور عملی و تجربی با محصولات کار کنند. شعار این رویداد «نمایش، انجام و تسلط» بوده و بازرگانان ماهر در آن سخنرانی کردند. شرکت کنندگان لیگنا علاوه بر کارگاه‌های آموزشی، فرصتی برای آزمایش فناوری‌های جدید داشتند.

نجاری آلمان

انجمن صنایع چوب و نجاری آلمان در لیگنا 2019 در سالن 12 برگزار شد. اعضای این انجمن در این بخش مشاوره‌های تخصصی که شامل کارگاه‌های عملی است، دریافت کردند. سازه‌های این کارگاه‌های عملی در مسابقه مهارت‌های جهانی 2019 که در کازان روسیه برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند. هم چنین نمایشگاهی از بهترین آثار مسافرین لیگنا 2019 در قسمت سازه و عملکرد برگزار شده و در آن بهترین آثار بازدیدکنندگان انتخاب شد.

راهنمای تور لیگنا

مباحث تور شامل «فناوری‌های صنعت چوب برای ارائه راه‌حل‌های مناسب» بوده که در آن شرکت کنندگان با نحوه کار و ارتباط ماشین‌ها با یکدیگر آشنا شده و آخرین سیستم پردازش یعنی فناوری هوشمند را یاد گرقتند که بخش عظیمی از فرآیند و فناوری تیمار کردن انواع سطوح مانند چاپ دیجیتال، سه‌بعدی و هم چنین سیستم اسکن و کنترل کیفیت را شامل می‌شود.

بازدیدکنندگان در قسمت فناوری ماشین آلات اره کشی با محصولات جدید فرآیند طراحی برای بهینه سازی سرعت، میزان صدا و افزایش بهره وری ماشین آلات اره کشی آشنا شدند.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا