دکوراسیون و معماری

جدیدترین مدل های دکوراسیون مینیمال خانه‌های کوچک

جدیدترین مدل های طراحی دکوراسیون خانه های کوچک

با تغییر سبک زندگی و کوچک شدن فضای خانه‎‌ها، دکوراسیون و نحوه چیدمان لوازم اهمیت خاصی پیدا کرده است. اگر اتاق نشیمن شما خیلی کوچک است نباید از طراحی آن صرف نظر کنید، تنها کافی است به نمونه‌ها و نکاتی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم توجه کنید تا با نحوه صحیح چیدمان فضاهای کوچک به زیباترین و کارآمدترین شکل و از همه مهم‌تر بدون شلوغ کردن آن آشنا شوید.

استفاده از یک رنگ روشن

استفاده از رنگ روشن

با استفاده از یک رنگ که در طیف رنگ‌های روشن قرار می‌گیرد می‌تواند زیباترین شکل ممکن را به فضای اتاق شما بدهد. البته در این مورد باید از گیاهان و لوازم حصیری و چوبی استفاده کنید تا فضای اتاق از سردی و خشکی بیرون بیاید. رنگ زیبای گیاهان سبز به فضا طراوت بخشیده و استفاده از چوب طبیعی و لوازم حصیری باعث ایجاد سبک روستیک شده و باعث می‌شود اتاق دنج به نظر برسد.

ایجاد جلوه‌ای متفاوت با محصولات بافتنی

محصولات بافتنی

برای فضاهای کوچک بهتر است بجای استفاده از سرویس مبلمان، از مبل دونفره استفاده کنید تا حس دنج بودن را به فضا القا کنید. در کنار آن می‌توانید از میز عسلی در دو طرف مبل استفاده کنید. استفاده از محصولات بافتنی مانند میز جلو مبلی حصیری و آباژور سرامیکی برجسته به فضا جلوه‌ای متفاوت می‌بخشد.

استفاده از لوازم لوکس

لوازم لوکس

استفاده از لوازم لوکس مانند میز جلو مبلی مرمری، پاف چرم و مبل تک‌نفره‌ به فضای نشیمن جلوه‌ای خیره‌کننده‌ می‌بخشد. استفاده از فرش با پرز بلند حس خوبی ایجاد می‌کند. آینه‌ دکوراتیو خورشیدی به فضا درخشش و جلوه‌ای متفاوت می‌بخشد. استفاده از گیاه و گل طبیعی برای ایجاد حس سرزندگی بسیار توصیه می‌شود.

استفاده از مبل‌های چند تکه و L شکل

مبل L شکل

استفاده از مبل‌های چند تکه و L شکل بهترین گزینه برای افزایش فضای نشیمن در محیط‌های کوچک است. همان‌طور که در تصویر بالا دیده می‌شود در این اتاق از میز جلو ‌مبلی کوچک و میزهای عسلی که زیر میز اصلی قرار دارند استفاده شده تا بیشترین استفاده را از فضا ببرند. صندلی بافته‌ شده چرمی علاوه بر ظرافت و زیبایی خاص خود، فضا را از نظر بصری متفاوت می‌کند. گلدان‌های طبیعی نیز باعث ایجاد زیبایی، توازن و هویت شده‌اند.

استفاده از وسایل تیره در اتاق‌های روشن

استفاده از وسایل تیره

استفاده از مبلمان تیره‌ در اتاق نشیمن کوچک با دیوار سفید عمق بیشتری به فضا می‌دهد. منبع نور طبیعی در این فضا از ایجاد سنگینی توسط مبل خاکستری و آجری رنگ جلوگیری می‌کند. اگر دیوار‌های نشیمن بلند است می‌توانید از گیاه فیکوس لیراتا برای ایجاد تضاد با دیوارهای سفید استفاده کنید. فرش استفاده‌ شده در این فضا که در آن رنگ نارنجی به کار رفته علاوه‌بر منحصربه‌فرد کردن فضا به اتاق گرمای خاصی می‌بخشد.

ایجاد فضایی دنج

فضای دنج

اگر متراژ اتاق شما خیلی کوچک است بهتر است از مبلمان کوچک مخملی و میزهای عسلی چند رنگ که قابلیت قرارگیری روی‌هم را دارند، به‌عنوان میز جلو مبلی استفاده کنید. هم‌چنین می‌توانید از چهارپایه‌های چوبی برای ایجاد فضای بیشتر برای اتاق نشیمن استفاده کنید.

تلفیق سبک راحت کالیفرنیایی با طراحی شیک اسکاندیناویایی

 سبک مینیمال

تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید ترکیبی از سبک راحت کالیفرنیایی با طراحی اسکاندیناویایی است. ترکیب رنگ روشن و بی‌رنگ این فضا باعث ایجاد حس سکون و آرامش می‌شود. اگر دقت کرده باشید، در این طراحی کتاب‌ها به‌صورت برعکس چیده شده‌اند تا رنگ صفحات کتاب‌ها با فضای پیرامون ارتباط ایجاد کنند.

افزایش جذابیت بصری با بازی با ابعاد، رنگ و بافت

جذابیت بصری

این طراحی نمونه‌ی دیگری است که اهمیت بازی با ابعاد را در فضای کوچک اتاق نشیمن نشان می‌دهد. در این طراحی، قرارگیری مبل چسترفیلد کوچک با چراغ مطالعه‌ی خیلی بزرگ و فرش‌هایی که به‌صورت چندلایه روی‌هم قرارگرفته‌اند ازنظر بصری بافتی خاص ایجاد می‌کنند. هم‌چنین ایده استفاده از میزعسلی شفاف بدون ایجاد سنگینی بصری، بسیار کارآمد هستند.

اشیا کوچک بی‌ارزش را با گیاه و گل طبیعی جایگزین کنید

دکوراسیون

استفاده از گیاهان آپارتمانی به‌جای اقلامی که استفاده نمی‌شوند، بسیار ایده‌آل است. با این کار در تمام فصل‌های سال، فضای بهاری را تجربه خواهید کرد.

استفاده از فضاهای بلااستفاده به نشیمنی زیبا و کاربردی

نشیمن

ایجاد فضای نشیمن در گوشه‌ای کوچک بسیار دل‌نشین است. می‌توانید از نکاتی که برای این طراحی استفاده‌ شده استفاده کنید. فرش استفاده‌ شده باعث بهتر به نظر رسیدن فضا می‌شود. پنجره‌ای که در نقطه‌ی مرکزی واقع‌شده و مبل زیر پنجره فضا را پایدار می‌کند. هم چنین نصب قاب عکس‌های متعدد و میز جلو مبلی مرمری و صندلی قرون‌ وسطایی به فضا هویت می‌دهند.

عمق دهی به فضا با استفاده از دیوارهایی با رنگ تیره

رنگ تیره

تلفیق دیوارهایی با رنگ تیره با نور زیاد اتاق و قفسه‌های سفید بلند در قسمت چپ اتاق باعث می‌شود که اتاق تنگ و خفه به نظر نرسد. استفاده از فرش راه‌راه باعث ثبات شده و مبل مخملی فضا را دل‌نشین جلوه می‌دهد. مبل راحتی تک‌نفره رنگی به اتاق رنگ و لعاب می‌بخشد و فضا را از یکنواختی درمی‌آورد.

استفاده از اقلام رنگی برای جلوه دادن به اتاق

اتاق رنگی

در این آپارتمان کوچک از رنگ زرد روشن برای ایجاد جلوه‌ای خاص استفاده شده است. هم‌چنین استفاده از مبل‌های روشن برای فضا حس راحتی ایجاد می‌کنند. میز جلو مبلی کوچک فضای کمی را اشغال کرده اما کاربرد بسیار زیادی دارد.

اتاق نشیمن تلفیقی

اتاق نشیمن

به کاربردن گیاهان و کاغذ دیواری‌ با طرح گل و گیاه در کنار مبلمان و لوازم با رنگ ملایم باعث می‌شوند رنگ سبز بهتر به چشم بیاید و به فضا جلوه‌ای متفاوت می‌دهد.

جدا کردن فضا

جدا کردن فضا

اگر فضایی کوچک با نقشه یا پلانی باز دارید، بهترین روش برای بزرگ‌تر کردن فضای قابل‌استفاده جداسازی است. در این طراحی از مبل به‌عنوان جداکننده استفاده‌ شده که فضا را به دو قسمت تقسیم می‌کند. فرش آبی‌رنگ در کنار میز جلو مبلی پارچه‌ای که کاربرد دوگانه دارد فضایی متفاوت ایجاد می‌کند.

ترکیب دیوارهای سفید با مبلمان رنگی

مبل رنگی

برای ایجاد نشیمن ساده، می‌توانید در انتخاب رنگ‌هایی که استفاده می‌کنید کمی خلاقیت به خرج دهید. برای این کار سقف‌ و دیوار را کاملاٌ سفید کرده و با استفاده از مبلمان رنگارنگ و ایجاد تضاد با استفاده از رنگ‌های تیره و پاستلی طراحی ویژه‌ای برای این اتاق ایجاد کنید.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا