دکوراسیون و معماری

جدیدترین مدل های میز غذاخوری 2022

میز غذاخوری جایی است که در آن اعضای خانواده فرصتی برای گذراندن وقت با یکدیگر و به اشتراک گذاشتن اتفاقات رخ داده در طول روز پیدا می‌کنند. میز غذاخوری همچنین مکان مناسبی برای برگزاری گردهمایی‌ها و مناسبت‌های خاص است. امروزه تنوع زیادی در جنس و مدل میزهای غذاخوری وجود دارد. پیش از خرید میز غذاخوری باید به ویژگی‌های مختلف آن از جمله شکل ظاهری، جنس و کارایی توجه کنید. در گام اول باید تعداد افرادی که از میز استفاده می کنند را تعیین کنید تا اندازه آن مشخص شود. سپس با توجه به دکوراسیون و فضایی که در اختیار دارید، شکل و مدل میز غذاخوری را معین کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا ۹ مدل میز غذاخوری و ویژگی‌های آنها را به شما معرفی کنیم.

بنرعمومی

مدل میز غذاخوری گرد

میز غذاخوری گرد

این شکل از میز برای هر سبکی مناسب است، از میزهای چوبی با پایه‌های طرح‌دار در کلبه‌های روستایی گرفته تا میزهای با روکش‌ گردو در آپارتمان های مجلل. یکی از مزایای میز غذاخوری گرد این است که می‌تواند تعداد زیادی از افراد را در اطراف خود جای دهد. نبود گوشه در میز غذاخوری گرد باعث می‌شود محدودیتی در محل قرارگیری صندلی‌ها وجود نداشته باشد.

مدل میز غذا خوری 4 نفره

میز غذا خوری 4 نفره

معمولا میز غذاخوری چهار نفره در مقایسه با مدل‌های دیگر کمترین میزان فضا را اشغال می‌کند؛ زیرا می‌توانید آن را در کنار دیوار قرار دهید و حتی در صورت لزوم آن را به راحتی  از سر راه بردارید. همچنین می‌توانید از صندلی‌های زاویه‌دار و بدون دسته استفاده کنید تا در صورت لزوم آنها را در زیر میز غذاخوری جای دهید. این کار در فضاهای کوچک خیلی کاربردی خواهد بود.

مدل میز غذاخوری اپن آشپزخانه

میز غذاخوری اپن آشپزخانه

اخیرا غذا خوردن در محیط آشپزخانه مجددا بین خانواده ها رواج پیدا کرده است. به همین دلیل، جدیدا در سبک‌های دکوراسیون آشپزخانه، کانتر یا اپن آشپزخانه با میز غذاخوری تلفیق شده و هر دو کارایی را به طور هم زمان دارد. این میز می‌تواند به صورت جزیره در وسط آشپزخانه  باشد یا در گوشه ای از آن قرار گیرد.

مدل میز غذا خوری سلطنتی

میز غذا خوری سلطنتی

سلطنتی بودن میز و مبلمان صرفا یه شکل ظاهری آن مربوط نیست. میز غذاخوری سلطنتی با  ترکیبی از طراحی و رنگ های منحصر به فرد، مواد با کیفیت و توجه زیاد به جزییات ساخته شده است. مرمر اغلب در در آشپزخانه‌ها بر روی کانتر یا اپن دیده می‌شود، اما می‌توان آن را در برخی از مدل های میز ناهارخوری مجلل و لوکس نیر یافت.

میز غذا خوری مدرن

میز غذا خوری مدرن

امروزه انواع میز غذاخوری به سبک های کانتمپروری و مدرن در بازار موجود است. این مدل میز با نام مدل میز غذا خوری اسپرت نیز شناخته می‌شود. این نوع میز ناهارخوری را می‌توان با انواع مواد و در اشکال مختف ساخت. در سبک مدرن نیازی به تطبیق میز و صندلی با رنگ سایر بخش‌های اتاق ندارید. در سبک مدرن، میتوانید بافت‌ها، رنگ‌های متفاوت و حتی متضاد را با هم ترکیب کنید. اخیرا در سبک کانتمپروری در اطراف میز نهارخوری از نیمکت نیز استفاده می‌شود.

میز غذا خوری کلاسیک

میز غذا خوری کلاسیک

در مبلمان کلاسیک از ترکیب موادی مانند چوب‌های تیره رنگ و سخت و انواع فلزات استفاده می‌شود. میزهای غذاخوری کلاسیک معمولا دارای منبت کاری‌ های تزئینی نیز هستند. میز کلاسیک از نظر طراحی انتخابی مطمئن است؛ زیرا هرگز از مد نمی‌افتد و همواره جذابیت‌های ظاهری خود را حفظ می‌کند.

مدل میز غذا خوری 8 نفره

میز غذا خوری 8 نفره

میز غذا خوری 8 نفره مستطیلی یا مربعی شکل جزو محبوب‌ترین انتخاب ها برای خانواده ها و دورهمی‌های آنها است. میز غذاخوری مستطیلی 8 نفره یکی از پرکاربردترین مدل‌های میز در جهان است؛ زیرا با اندکی تغییر نوع قرارگیری صندلی‌ها می‌توان افراد بیشتری را دور میز جای داد.

میز غذا خوری مدل چستر

میز غذا خوری مدل چستر

مبلمان و صندلی چستر یا چسترفیلد قدمت زیادی داشته و ریشه طراحی آن به بریتانیا برمی‌گردد. لمسه کوبی‌های پشت مبل‌ها و صندلی‌های چستر ظرافت و زیبایی خاصی به انها می‌بخشد. در خانه‌ها یا دفاتر کار  با فضای رسمی برای ایجاد فضای مجلل از مبلمان و صندلی های چستر استفاده می شود. صندلی‌های چسترفیلد اغلب به صورت ست و همراه با سایر وسایل مبلمان فروخته می‌شود. با این حال میز غذاخوری چستر از لحاظ ظاهری تقاوت چندانی با میزهای دیگر نداشته و ویژگی های ظاهری صندلی‌های چستر را ندارد. لازم به ذکر است که سبک رسمی طراحی صندلی چستر با دکورهای مدرن ترکیب نمی‌شود.

مدل میز غذاخوری 2 نفره

میز غذاخوری 2 نفره

زوج های جوان یا افرادی که در آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنند امکان خرید میزهای بزرگ را ندارند. یک میز ناهار خوری کوچک و شیک هم برای این افراد کفایت می‌کند. اگر قصد خرید میز غذاخوری ۲ نفره را دارید با توجه به چیدمان وسایل خود می‌توانید  از مدل‌های مختلف مانند گرد یا مربعی استفاده کنید.

سوالات متداول

ارتفاع میز غذاخوری باید چقدر باشد؟

ارتفاع ایده‌آل میز غذاخوری بین ۷۰ تا ۷۶ سانتی متر است.

چند مدل میز غذاخوری وجود دارد؟

تنوع مدل‌های میز غذاخوری بسیار زیاد است. میز غذاخوری از لحاظ ابعاد معمولا در انواع ۲ تا ۱۲ نفره و از لحاظ جنس و سبک طراحی در مدل‌هایی مانند کلاسیک، مدرن، گرد، مستطیلی، اسپرت، تاشو و… ساخته می‌شود.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا