آموزش

چگونه برچسب شیشه دودی ماشین را بکنیم؟

وقتی مشغول نصب برچسب شیشه دودی ماشینتان هستید، معمولا به این موضوع توجه نمی‌کنید که چطور می‌توانید آنها را در صورت لزوم بکنید. البته واقعا دلیلی هم ندارد که در این مورد زیاد فکر کنید. کندن برچسب شیشه دودی کار آسانی است. با ما همراه باشید تا برایتان توضیح دهیم.

روش کندن صحیح برچسب شیشه دودی

از روش‌های مختلفی می‌توانید برای کندن برچسب شیشه‌ها استفاده کنید. در این بخش به چند مورد از آنها می‌پردازیم:

کندن برچسب شیشه دودی با سشوار

از سیم‌کشی اضافه استفاده کنید تا بتوانید سشوارتان را به ماشین برسانید. کار را از گوشه پنجره شروع کنید. گرمای سشوار باعث پیچ‌خوردن ورقه دودی از گوشه‌ها می‌شود. ورقه را کم‌کم از گوشه‌ها با دقت بکنید.

روش های کندن شیشه دودی ماشین

از شرکت‌های نصاب برچسب شیشه دودی کمک بگیرید

از این شرکت‌ها بخواهید برچسب شیشه را جدا کنند. این ساده‌ترین راه است. معمولا تکنسین‌های این کار دستمزدشان را به‌صورت ساعتی دریافت می‌کنند.

از بخارشور استفاده کنید

بخاردهی شیشه‌ها هم روش آسانی برای جداکردن فیلم دودی پنجره ماشین است. کمتر پیش می‌آید که ناچار شوید از چاقو یا تیغه برای این کار استفاده کنید. به هر حال بهتر است یک بخارشور بخرید. می‌توانید از آن برای تمیزکردن صندلی‌های ماشین هم استفاده کنید.

می‌توانید به‌جای بخارشور از تفنگ حرارتی هم استفاده کنید اما تجربه نشان داده که کار با بخارشور راحت‌تر است.

نحوه انجام کار به این شکل است که بخارشور را روشن کرده و لایه‌های پنجره‌ای را که می‌خواهید بکنید، گرم کنید. تمام پنجره را گرم کنید. بخارشور باید 5 تا 15 سانتی‌متر از پنجره فاصله داشته باشد. کار را از یک گوشه شروع کنید. کم‌کم چسب شروع به ذوب‌شدن می‌کند و دیگر لایه برچسب را نگه نمی‌دارد. بخار را زیر فیلم بدمید و فیلم را از گوشه جدا کنید. این کار را تا زمانی‌که فیلم کاملا کنده شود ادامه دهید.

توجه کنید که نباید برچسب را مستقیما از پنجره بکنید، چون ممکن است پنجره در اثر گرما و فشار بشکند. فیلم دودی را خیلی آرام به صورت اریب از یک گوشه به سمت دیگر بکشید. اگر آن را سریع بکشید، لایه بالایی را جدا می‌کنید ولی لایه چسب زیر آن روی پنجره باقی می‌ماند.

کندن شیشه دودی ماشین

از تیغ خودتراش استفاده کنید

موقع کندن شیشه دودی عقب مواظب باشید. مدارهای گرمایش شیشه عقب ماشین خیلی ظریف و نامحسوس هستند و احتمال شکستن آنها موقع کار با تیغه زیاد است؛ به همین دلیل باید با روش کندن شیشه دودی عقب به خوبی آشنا باشید.

از تیغه‌های ضد زنگ خودتراش استفاده کنید و دستمال مرطوب و مایع شوینده را هم فراموش نکنید.

با کمک تیغه تلاش کنید فیلم روی شیشه را به چند قسمت تقسیم کنید و سپس کندن برچسب را از یک بخش شروع کنید. به‌این‌ترتیب کارتان آسان‌تر می‌شود. سپس به‌آرامی بخشی را که از شیشه جدا شده است، بکشید. اگر مشغول کندن بالای برچسب هستید، بخش پایین کار را هم کمی بکشید. توجه کنید که کار را به‌آرامی و به‌صورت بخش به بخش انجام دهید تا تنش کمتری را به شیشه پنجره وارد کنید.

اگر لازم است برای تمیزترشدن کار از چند تیغه خودتراش ضد زنگ استفاده کنید. چون تیغه‌ها در حین کار کند می‌شوند و دیگر قابل استفاده نیستند. در پایان هم با یک دستمال مرطوب سطح کار را تمیز کنید.

چطور شیشه دودی ماشین را پاک کنیم؟

پاک کردن شیشه دودی ماشین

از هر روشی که برای کندن برچسب‌ها استفاده کنید، معمولا آثار کوچکی از چسب روی شیشه باقی می‌ماند. برای پاک‌کردن شیشه از دستمال مرطوب آغشته به مواد شوینده استفاده کنید. می‌توانید در یک بطری مخلوط آب و مایع شوینده را درست کنید و سپس آن را روی سطح شیشه اسپری کنید. می‌توانید برای کندن باقی‌مانده چسب‌ها از بخارشور یا سشوار هم استفاده کنید. اگر باز هم شیشه پاک نشد، از تیغه برای جداکردن بخش‌های باقی‌مانده چسب استفاده کنید. در نهایت روی شیشه کمی شیشه‌شور بزنید و آن را با دستمال کاغذی یا دستمال تمیز دیگری پاک کنید.

اگر بعد از مدتی به هر دلیلی ناچار شدید برچسب شیشه دودی ماشین خود را بکنید، اصلا جای نگرانی نیست. با استفاه از روش‌هایی که توضیح دادیم می‌توانید این کار را به‌راحتی انجام دهید. می‌توانید از سشوار صنعتی استفاده کنید یا یک بخارشور بخرید و برای کارهای دیگر هم از آن استفاده کنید. روش بعدی هم این است که چسب را با تیغه بتراشید. به محض کندشدن تیغه آن را تعویض کنید تا ناچار نباشید فشار زیادی روی شیشه وارد کنید و آن را بخراشید و بشکنید.

موقع کندن برچسب شیشه عقب هم مراقب باشید تا اگر از تیغه استفاده می‌کنید، نوارهای گرمایش و بخش‌های اطراف آن ترک برندارند و شیشه نشکند. اگر می‌توانید در این بخش اصلا از تیغه استفاده نکنید و کار را فقط با دستمال مرطوب و مایع شوینده انجام دهید.

نکته آخر این است که حواستان باشد هرچه آرام‌تر کار کنید و برچسب را بکنید، بهتر است. در این صورت کارتان دقیق‌تر انجام می‌شود، چسب کمتری روی شیشه باقی می‌ماند و احتمال ترک‌خوردن شیشه هم کمتر می‌شود.

سوالات متداول

روش‌های کندن برچسب شیشه دودی چیست؟

حرارت دادن با سشوار، استفاده از بخار شور، تیغ خودتراش و کمک گرفتن از نصاب

نحوه کندن برچسب شیشه دودی از شیشه عقب چگونه است؟

موقع کندن شیشه دودی عقب مواظب باشید. مدارهای گرمایش شیشه عقب ماشین خیلی ظریف و نامحسوس هستند و احتمال شکستن آنها موقع کار با تیغه زیاد است؛ به همین دلیل باید با روش کندن شیشه دودی عقب به خوبی آشنا باشید.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا