دکوراسیون و معماری

20 ترکیب رنگ‌ مناسب برای دکوراسیون پاییزی

یکی از اصولی که جذابیت بیشتری به دکوراسیون می‌دهد، تطبیق رنگ‌های دکور متناسب با فصل‌هاست. در ادامه مطلب نکاتی در رابطه با رنگ‌های مناسب فصل پاییز که باید در دکوراسیون به کار ببرید آورده‌ایم:

ابزار بادی

شاه توتی

دکوراسیون پاییزی

با رنگ شاه‌توتی طیف‌های گرم و دکوراسیون پاییزی را به فضای خانه خود بیاورید. همانطور که در تصویر می‌بینید، می‌توانید این طیف بنفش را هم روی دیوار و هم در کف‌پوش خانه به کار ببرید.

آبی کلاسیک

دکوراسیون پاییزی

آبی کلاسیک که رنگ سال 2020 توسط شرکت پنتون معرفی شده است، زیبایی دکوراسیون خانه را دوچندان می‌کند. رنگ آبی تیره از جمله رنگ‌های آرام‌بخشی است که دکوراسیون پاییزی فراهم می‌کند.

نارنجی

دکوراسیون پاییزی

هنگام خرید فرش اتاق خواب یا روتختی می‌توانید رنگ نارنجی را انتخاب کنید. این رنگ در کنار رنگ سفید با ایجاد کنتراستی چشمگیر به فضا گرمای آرام‌بخشی می‌دهد.

سبزآبی

دکوراسیون پاییزی

رنگ سبز آبی دیوار به این فضای غذاخوری روح و شادابی بخشیده است. میزوصندلی چوبی ساده نیز ترکیب بسیار زیبایی با این رنگ ایجاد کرده است.

مرجانی

دکوراسیون پاییزی

این رنگ که حدوسط بین رنگ‌های قرمز و مرجانی است یادآور یک دکوراسیون پاییزی است. می‌توانید از رنگ مرجانی به عنوان رنگ حاشیه مثل صندلی استفاده کنید. مرجانی در دکوراسیون ترکیب بسیار زیبایی با رنگ‌های سبز و طلایی ایجاد می‌کند.

رنگ‌های خنثی تیره

دکوراسیون پاییزی

رنگ‌های تیره مثل خاکستری-قهوه‌ای، خاکی، زغالی و مشکی آرامشی چون یک فنجان قهوه ایجاد می‌کنند. این رنگ‌ها زمانی که در دکوراسیون با هم ترکیب شوند دیگر رنگ‌های کسل کننده‌ای نیستند.

سبز

دکوراسیون پاییزی

در فصل برگ‌ریزان حس طبیعت را با رنگ سبز در فضای خانه ایجاد کنید. کاغذ دیواری سبزرنگ با طرح برگ می‌تواند انتخابی هوشمندانه باشد.

همچنین بخوانید: روش کندن کاغذ دیواری

بادامی

دکوراسیون پاییزی

این رنگ ملایم با طیف سفید و خاکستری دیگر یک رنگ زمستانی به حساب نمی‌آید و امروزه در فصل‌های دیگر سال نیز به کار برده می‌شود. رنگ بادامی را می‌توانید به عنوان رنگ حاشیه در لوازمی چون صندلی به کار ببرید. رنگ بادامی همراه با رنگ سفید ترکیبی زیبا و چشمگیر می‌سازد.

آبی و قرمز

دکوراسیون پاییزی

با استفاده از این رنگ‌های عمیق، فضایی دراماتیک در خانه خود ایجاد کنید. کاناپه آبی رنگ با صندلی قرمز همراه با کوسن‌های قرمز ترکیب زیبا و جذابی در فضای اتاق ایجاد کرده است. این ترکیب رنگی را می‌توانید روی دیوار نیز با کاغذ دیواری به کار ببرید.

قهوه‌ای

رنگ قهوه‌ای یکی دیگر از رنگ‌های دکوراسیون پاییزی است که می‌توانید در دکوراسیون منزل خود به کار ببرید. این رنگ را بهتر است به عنوان رنگ حاشیه به کار ببرید. مبلمان قهوه‌ای در کنار دیوار سفید ترکیب رنگی جذاب ایجاد می‌کند.

نارنجی

دکوراسیون پاییزی

 اتاق خوابی که در رنگ دیوار آن از ترکیب نارنجی مسی استفاده شده حس گرمای آرام‌بخشی را ایجاد می‌کند. می‌توانید در دکوراسیونی که از رنگ نارنجی استفاده شده رنگ‌های قرمز، زرد و قهوه‌ای-خاکستری نیز به کار ببرید.

آبی و ارغوانی روشن

دکوراسیون پاییزی

در دکوراسیون پاییزی می‌توانید ترکیب رنگ‌های آبی و ارغوانی روشن را به عنوان رنگ‌های حاشیه به کار ببرید. به عنوان مثال رنگ مبلمان و کف‌پوش اتاق را به رنگ‌های آبی و ارغوانی انتخاب کنید.

مشکی

دکوراسیون پاییزی

هوای سرد فرصتی است برای طراحی یک دکوراسیون دنج و گرم و هیچ چیزی بهتر از مبلمان و دیوار رنگ مشکی نمی‌تواند این احساس را در فضا ایجاد کند.

هلویی

دکوراسیون پاییزی

هلویی بهترین رنگی است که می‌توانید در دکوراسیون پاییزی به کار ببرید. این رنگ گرم را با رنگ‌های کلاسیک پاییزی چون شرابی و طلایی ترکیب کنید.

خردلی و سرخسی

دکوراسیون پاییزی

خردلی و طیف سبز سرخسی از جمله رنگ‌هایی هستند که به دکوراسیون پاییزی روح می‎دهد.

خاکستری

دکوراسیون پاییزی

خاکستری یکی از دوست داشتنی‌ترین رنگ‌ها در دکوراسیون پاییزی است که می‌توانید علاوه بر رنگ دیوار و کف‌پوش، اکسسوری‌های خانه را نیز به این رنگ انتخاب کنید.

کرمی و خاکستری

دکوراسیون پاییزی

ترکیب رنگ‌های کرمی و خاکستری فضایی پاییزی در اتاق خواب ایجاد می‌کند.

بنفش و خاکستری مایل به قهوه‌ای

دکوراسیون

دیوارهای بنفش و مبلمان چوبی قهوه‌ای فضایی به آرامش پاییز در اتاق خواب فراهم کرده است.

زمردی و قهوه‌ای سوخته

ترکیب این دو رنگ جذابیت فصلی را در این اتاق نشیمن کوچک ایجاد کرده است.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا