دکوراسیون و معماری

ایده های کشو مخفی کابینت و کمد دیواری

ساخت کشو و فضاهای ذخیره‌سازی مخفی از قرن‌ها پیش تاکنون مورد توجه بشر قرار گرفته است. بسیاری از افراد از کشوهای مخفی برای پنهان‌سازی وسایل گرانقیمت و ارزشمند خود استفاده می‌کنند. برخی از افراد نیز از کشوها و فضاهای ذخیره‌سازی مخفی برای نظم بخشیدن به فضای خانه خود استفاده می‌کنند. با این حال، مهم‌ترین و کاربردی‌ترین مزیت استفاده از کشو مخفی این است که باعث استفاده بهینه از فضای خانه شما خواهد شد. در این مقاله قصد داریم جدیدترین ایده‌های کشو مخفی کابین و کمد دیواری منزل را مورد بررسی قرار داده و به شما معرفی کنیم.

بنرعمومی

کشو مخفی کابینت

با نصب یک کشوی مخفی باریک در زیر کابینت فضای بیشتری بین کابینت و کف آشپزخانه‌ایجاد کنید. این فضای ذخیره‌سازی مخفی دسترسی خوبی داشته و می‌تواند کاملاً با قرنیزها یکدست شود. این کشوهای باریک می‌توانند از سیخ و سینی گرفته تا بسیاری دیگر از وسایل آشپزخانه که به شکل تخت هستند را در خود جای دهند.

ساخت کشوی مخفی در قسمت بالای کابینت آشپزخانه فضایی برای گذاشتن اسفنج، صابون ظرفشویی و … را در اختیار شما قرار می‌دهد.

استفاده از تخته گوشت کشویی برای هر آشپزخانه‌ای بسیار کاربردی است. این تخته‌ها فضای کابینت را اشغال نمی‌کنند. همچنین این تخته‌ها آماده‌سازی غذا را راحت‌تر کرده و به راحتی نیز تمیز می‌شوند. حتی می‌توان در قسمت پایین تخته گوشت یک سطل زباله کشویی نیز اضافه کرد. به این ترتیب تمیز کردن تخته گوشت نیز سریع‌تر انجام می‌شود.

با ساخت کشوهای مخفی و توکار داخل کابینت‌ها از ظروف پخت و پز بزرگ گرفته تا وسایل کوچک را سازمان‌دهی کرده و دور از دید قرار دهید. به جای روی هم قرار دادن قابلمه‌ها و تابه‌ها، از این نوع کشو استفاده کنید تا چینش ظروف بزرگ و حجیم شما نظم بهتری داشته باشد.

در کنار اجاق گاز خود می‌توانید یک کشوی مخفی نصب کنید و لوازم آشپزخانه مثل قاشق، هم زن یا هر وسیله مشابه دیگر را در آن قرار دهید. ساختن قفسه و آویز  داخل این کابینت‌های کشویی لوازم آشپزخانه را منظم نگه داشته و دسترسی به آنها را نیز آسان می‌کند.

داخل کشوهای آشپزخانه خود کشوی مخفی دو طبقه ریلی کار بگذارید تا فضای ذخیره‌سازی خود را دوبرابر کنید. این فضای مخفی برای گذاشتن کارد و چنگال، چاقو و وسایل مشابه مناسب است.

با تبدیل گوشه‌های به ظاهر غیرقابل استفاده کابینت‌های آشپزخانه خود به کمد یا کشوهای گوشه‌ای مخفی فضای آشپزخانه خود را بهینه کنید. در این فضاها می‌توانید قفسه‌های چندطبقه یا طبقه‌های چرخان (به شکل گرد یا نیم دایره) نصب کنید. از این کابینت‌ها می‌توانید برای نگهداری وسایلی که گذاشتن و برداشتن آنها سخت است مانند کاسه‌ها، سبدها و … استفاده کنید.

اگر دوست ندارید وسایل خود را در معرض دید قرار دهید می‌توانید پشت دیوار آشپزخانه کابینت مخفی بسازید. از این فضا می‌توانید برای نگه داشتن ادویه‌ها یا مخفی کردن ظروف خود استفاده کنید.

فضای خالی کنار یخچال یا اجاق گاز را می‌توانید با یک کشوی مخفی پر کنید. با قفسه‌بندی این کشو می‌توانید فضای آن را به نگهداری مواد خشک، غلات حبوبات و کنسروهای خود اختصاص دهید.

یکی از متفاوت ترین راه های استفاده از فضای گوشه کابینت آشپزخانه استفاده از کشوهای مخصوص گوشه آشپزخانه است. این کشوها از فضای گوشه آشپرخانه را می‌کنند. از آنها می‌توان برای نگهداری مواد غذایی خشک و ادویه جات استفاده کرد.

می‌توانید یکی از کابینت‌های خود را به نگهداری قابلمه و ماهی‌تابه‌های خود اختصاص دهید. می‌توانید یک ریل درون فضای این کابینت نصب کرده و ماهیتابه‌های خود را به آن آویزان کنید. به این ترتیب دسترسی شما به ماهیتابه‌ها آسان‌تر خواهد شد.

در گذشته نگهدارنده‌های حوله کاغذی معمولاً به صورت رومیزی بودند. می‌توانید به جای استفاده از مدل‌های قدیمی، نگهدارنده رول حوله را به صورت افقی در یک فرورفتگی در محل کشوی کابینت یا جزیره آشپزخانه نصب کنید. این ترفند باعث صرفه‌جویی در فضا شده و ظاهر بهتری به آشپزخانه شما می‌بخشد.

کشو مخفی کمد دیواری

استفاده از میز تلویزیون‌های حجیم دیگر رایج نیست. از سوی دیگر وزن تلویزیون‌ها نیز بسیار سبک تر از گذشته بوده و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تلویزیون خود را بر روی دیوار نصب کنند. با این حال ممکن است شما هم تمایل نداشته باشید تلویزیون شما در مواقع خاموشی فضایی از خانه اشغال کند. در این صورت شما می توانید مانند شکل، تلویزیون خود را درون کمد دیواری منزل خود مخفی کنید.

می‌توانید فضایی مخفی در دیوار منزل خود را به عنوان کمد دیواری استفاده کنید. این فضا، علاوه بر این که وسایل شما را از معرض دید پنهان می کند، ظاهر منظم و زیباتری را به خانه شما می‌بخشد.

فضای زیر راه‌پله ها یکی از بهترین مکان‌ها برای قرار دادن کشوی ام دی اف مخفی است. در این فضا می توانید وسایل کم استفاده خود را قرار دهید.

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید برای فضاسازی مخفی انجام دهید، ساخت فضایی پشت قفسه کتاب است. برای ورود به این فضا می‌توانید از مکانیزمی استفاده کنید که با بیرون کشیدن یک کتاب به خصوص، درب مخفی کتابخانه را باز می‌کند.

ترفند: معمولاً فضای پشت کشو با پشت کابینت اندکی فاصله دارد. این فضا برای نگهداری اشیاء مهم و قیمتی بسیار مناسب است. می توانید پول نقد یا هر کاغذ مهم دیگری که در خانه دارید را داخل پاکت گذاشته و آنها را به پشت یا زیر کشو بچسبانید.

سوالات متداول

چگونه کشو مخفی بسازیم؟

می‌توانید با استفاده از یراق‌آلات موجود در بازار و موادی مانند ام دی اف یا پلاستیک، فضای بلا استفاده کمد یا کشوی خود را به کشو مخفی پلاستیکی یا ام دی اف تبدیل کنید.

بهترین مدل کشو مخفی کابینت آشپرخانه چیست؟

یکی از بهترین و کاربردی‌ترین مدل‌های کشو مخفی برای کابینت آشپزخانه، کشو مخفی دو طبقه ریلی است.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا