دکوراسیون و معماری

10 مدل مختلف کابینت ایرانی ببینید و ایده بگیرید

انواع مدل مختلف کابینت ایرانی

کابینت از جمله لغاتی است که از زبان های دیگر وارد کشور شده است. این واژه ریشه‌ای فرانسوی با نام (cabinet) دارد و نوعی قفسه چوبی یا فلزی است که برای نگهداری اشیاء و لوازم استفاده می‌شود. کابینت‌ از گذشته تا به امروز دچار تغییرات زیادی شده‌اند که علت آن توسعه روز افزون صنعت چوب و فلز بوده است. برای نمونه می‌توان به ورود ام دی اف به بازار اشاره کرد که چگونه این فرآورده‌ی چوبی با روکش‌های متنوع و رنگارنگ روند صنعت کابینت‌سازی را به کلی تغییر داد و طراحی دکوراسیون آشپزخانه را رنگی تازه بخشید. به این ترتیب صنعت کابینت‌سازی و طراحی آن به یکی از شغل‌های پردرآمد تبدیل شد.

با واردات چوب وفراورده‌های آن از کشورهای پیشرفته به تمام نقاط دنیا، کابینت سازی شکلی واحد به خود گرفت اما ذائقه و سلیقه در کنار اقلیم شهر و کشورهای مختلف که باعث رویش نوعی خاص از چوب در آن منطقه می‌شد، کابینت سازی را در قسمت تولیدی بومی سازی کرد. این صنعت در ایران هم مستثنی نبوده و به مرور در قسمت تولیدی حال و هوای سلیقه‌ی طراحان ایرانی را به خود گرفت.

امروزه در ایران طراحان با الهام از طرح‌های روز دنیا و استفاده از چوب‌های داخلی یا وارداتی مدل‌های متنوعی روانه‌ی بازار کرده‌اند که هم‌تراز بهترین‌های دنیاست. در ادامه مدل‌های متنوعی از انواع کابینت ایرانی را خواهید دید که اقسام مختلفی از آن مانند ام دی اف با روکش ملامینه، هایگلاس یا فوق براق و … را شامل می‌شود.

کابینت ایرانی
کابینت ایرانی
کابینت ایرانی
همچنین بخوانید: آموزش نصب چراغ کابینت
کابینت ایرانی
کابینت ایرانی
کابینت ایرانی
کابینت ایرانی
کابینت ایرانی
کابینت ایرانی
کابینت ایرانی
به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا