دکوراسیون و معماری

دکوراسیون های از مد افتاده سال 2019 و 2020

دکوراسیون از مد افتاده سال 2019

وقتی صحبت از دکوراسیون داخلی می‌شود منظور نحوه چیدمان و انتخاب وسایل متناسب با یکدیگر است. از دید بسیاری چیدمان دکوراسیون داخلی کار بسیار ساده‌ای است اما این طور نبوده و نکات بسیار مهمی در این زمینه وجود دارد که باید بدانید و رعایت کنید. دانستن نکاتی درباره دکوراسیون کمک می‌کند تا از فضای منزل بهترین استفاده را ببرید و به خانه جلوه‌ای خاص می‌بخشد.

اروپایی‌ها بر این عقیده هستند که برای رسیدن به خط پایان ابتدا باید اول از همه بدانید که به کجا می روید. پس با در نظر گرفتن فضای کلی در ذهن خود از خانه‌ای که مطلوب شماست می توانید مراحل مختلف چیدمان دکوراسیون را انجام دهید.

انتخاب سبک مناسب برای خانه و محیط‌های مختلف

یکی از نکاتی که باید پیش از هر اقدامی انجام دهید این است که ابتدا سبک دکوراسیون خود را انتخاب کنید. ترجیح می‌دهید خانه‌ای سنتی داشته باشید یا خانه‌ای مدرن؟

با این تفاسیر می‌توان گفت که طراحی دکوراسیون داخلی یک دانش بوده و با استفاده از آن در مکان‌های مختلف می توان اهداف بسیار مهمی را دنبال کرد برای نمونه طراحی دکوراسیون داخلی مغازه و فروشگاه می‌تواند مشتری بیشتری جلب کند. طراحی دکوراسیون داخلی محیط‌های اداری باعث ایجاد فضایی امن برای کارمندان شده و با احساسی که در آنها ایجاد می‌کند راندمان کار را بالا می‌برد . طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان باعث کاربردی تر شدن فضا، ایجاد محیطی آرام برای کادر درمانی و بیماران می‌شود و در خانه های مسکونی یک فضای راحت، گرم و پر از آرامش و صمیمیت را فراهم می‌کند. همچنین در قسمت‌های عمومی مثل مترو و اتوبوس و غیره می‌توان باعث رفع نیاز افراد استفاده‌کننده شد.

اگر بخواهید از مد عقب نمانید، علاوه بر چیزهایی که مد می‌شوند با چیزهایی که از مد می‌افتند هم باید آشنا باشید. بنابراین می‌خواهیم شما را با ترندهای دکوراسیونی آشنا کنیم که برجسته‌ترین اینفلوئنسرهای جهان در سال جدید با آن‌ها خداحافظی کرده‌اند. با ما همراه باشید.

سبک امیلی هندرسون (em_henderson) – موزاییک تِراتزو

تراتزو

موزاییک تِراتزو در سال 2018 محبوبیت بالایی پیدا کرد اما در سال جدید محبوبیت خود را از دست داده و از رده خارج شده به حساب می‌آید. اما اگر در فضای مناسب به‌کاربرده شود هنوز هم جذابیت خودش را خواهد داشت.

سبک بابی برک (bobby berk) – لامپ فیلامنتی

لامپ فیلامنتی

هر چند لامپ فیلامنتی در سال گذشته جزو ترندها به حساب نمی‌آمد اما هنوز هم همه جا به چشم می‌خورد. بابی برک یکی از طراحان داخلی معروف آمریکایی می‌گوید ترجیح می‌دهم به جای لامپ‌ها و سیم‌کشی‌های در معرض دید، از نورپردازی‌های با کیفیت و مدرن ایتالیایی و فرانسوی استفاده کنم. این تجهیزات ظریف، هارمونیک و مدرن هستند و اشکال و فرم‌های تراشیده‌ای دارند. به عنوان مثال لامپ‌ها و چراغ‌های دیواری Stillnovo، Bauhaus یا Sarfatti.

سبک سارا و ریچ کومبس (thejoshuatreehouse) – فضای سفید

طراحی داخلی سفید

در سال 2019 رنگ‌های متنوع‌تری پیش‌بینی‌شده است و باید در طراحی دکوراسیون داخلی، کاملاً از رنگ سفید فاصله گرفت. دکوراسیون داخلی سال جدید ترکیبی از سنت و مدرنتیه خواهد بود.

سبک گریس اتوود (graceatwood) – مبلمان آینه ای

مبلمان آیینه ای

گریس اتوود ترجیح می‌دهد که مبلمان سبک آینه ای را در دکوراسیون سال جدید نبیند او اعتراف کرده است که خودش کابینت‌ها و میز پاتختی آیینه‌ای را از دکور جدید منزلش حذف کرده است.

سبک بریتنی جِپسن (houselarsbuilt) – دیوار سفید

دیوارهای سفید

با دیوارهای سفید خداحافظی کنید. دیوار سفید زمانی برای تغییر حال و هوای خانه جذاب بود اما با این سبک تمام خانه‌ها یک شکل به نظر می‌رسند. پس بد نیست کمی تنوع به دیزاین خانه‌های خود بدهیم.

سبک چلسی فوی (lovelyindeed) – مینیمالیسم

مینیمالیسم

ترندهای طراحی داخلی به سمت ظاهری گرم‌ و صمیمی در حال حرکت است و از سبک مینیمال که در چند سال گذشته محبوب بوده است دور می‌شود. سبک مینیمالیست زیباست اما نه برای هر فضا و هر کسی. نگهداری از این سبک دکور کمی سخت است مخصوصا اگر کودک، حیوان خانگی یا وسایل اضافی زیادی داشته باشید.

سبک ارین هیمسترا (apartment_34) – هیوگا (Hygge)

hygge

با وجود علاقه زیادی که به طراحی الهام گرفته ازاین سبک اسکاندیناویایی دارم اما فکر می‌کنم دوره‌ی هیوگا (سبکی دانمارکی که بر ایجاد محیطی آرام و به دور از شلوغی تاکید دارد) تمام شده و وقت آن رسیده است که مسیر را برای سبک‌های بهترو قوی‌تری باز کرد.

سبک بردی تولبرت (brady tolbert) – بوهو

boho

سبک بوهو اگر درست به‌کاربرده شود بسیار زیباست اما سبک بوهو بیش از حد تجاری شده‌ و همه در چند سال اخیر آن را دنبال کرده‌اند. بهتر است در سال جدید خداحافظی با آن کنیم.

سبک لیا گریفیت (lia griffith) – مدرنیسم میانه قرن

مدرنیسم

دوره سبک مدرنیسم میانه قرن هم به پایان رسیده است. با وجود علاقه زیادی که به خطوط ظریف و منظم این سبک مرتبط با سبک اسکاندیناوی دارم ترجیح می‌دهم دکور اتاقم بیشتر با المان های سال 2019 سازگار باشد تا قرن گذشته.

سبک راشل اسمیت (thecraftedlife) – سبک صنعتی

دکور صنعتی

سبک طراحی شامل رگه‌های صنعتی دمده شده است. فکر می‌کنم در سال جدید باید کمتر شاهد چنین طراحی داخلی باشیم.

سبک تالی راث (tali rothdesigns) – برنج

Brass

به نظر من فلز برنج خیلی خسته‌کننده است. برنج مات همیشه زیبایی خودش را دارد اما برنج زرد براق دیگر دوره‌اش به پایان رسیده است.

سبک ریوکا دیویدوویتس (organize_it) – خاکستری

دکور خاکستری

طیف‌ خاکستری فاقد جذابیت و گرماست. زمانی که وارد اتاقی با طیف رنگ‌های خاکستری می‌شویم فوراً انرژی ما تحت تأثیر قرار می‌گیرد. چندوقتی است که رنگ خاکستری در دکوراسیون به محبوبیت فراوانی رسیده اما به‌مرور زمان رو به فراموشی است.

سبک الیزابت ریشل (withinthegrove) – خاکستری و سفید

دکور سفید خاکستری

در سال جدید در دکوراسیون داخلی، رنگ‌های خنثی مثل خاکستری و سفید کمتر به چشم می‌خورد. مردم بیشتر رنگ‌های قوی یا ترکیب ملایمی از رنگ‌ها و طرح‌ها را در دیزاین خانه‌های خود به کار می‌برند. البته این به معنای کنار گذاشتن کامل رنگ‌های خنثی نیست بلکه ترکیبی از رنگ‌های متالیک، انواع سبک‌های دیزاین، رنگ و کاربرد طیف‌های گرم را در فضاها خواهید دید.

سبک کیسی فریمن و ساوانا مک نیل (heywanderer) – گالری دیواری

گالری دیواری

کیسی و ساوانا اخیراً گالری دیواری اتاق نشیمن‌شان را حذف کرده‌اند زیرا احساس می‌کردند که این دیوار گالری دیگر باب سلیقه‌شان نیست. با حذف گالری دیواری کمتر احساس بی‌نظمی در فضا خواهید کرد.

دکوراسیون از مد افتاده سال 2020

تا به اینجا با انواع دکوراسیون از مد افتاده سال 2019 آشنا شدید در ادامه با ما همراه باشید تا با چند سبک دکوراسیون از مد افتاده سال 2020 آشنا شوید.

استفاده از فرش

استفاده از فرش و به اصطلاح خانه مفروش شده ترند لوکس و مجلل خانه‌های بسیار قدیمی است و امروزه دیگر کاربردی ندارد. در عوض به جای استفاده از فرش در تمام قسمت‌های خانه بهتر است قسمت‌هایی را خالی باقی بگذارید تا کف پوش چوبی، سنگی یا … نمایان شود.

لامپ های کلاسیک

طراحان دکوراسیون بر این عقیده هستند که دیگر زمان استفاده از لامپ‌های کلاسیک قدیمی به پایان رسیده است. شاید شما هم به وسایل قدیمی که رنگ و بوی کلاسیک دارد علاقه داشته باشید اما استفاده از این لامپ ها مخصوصا در فضاهایی مانند کافی شاپ بیش از حد صورت گرفته و دیگر زمانش رسیده که متفاوت شوید.

کانتر گرانیتی

با جایگزین‌های جدید، کم هزینه تر و در عین حال با دوام کانترهای گرانیتی کم کم جای خود را به موادی دیگر مانند کوارتز داده است. گرانیت بسیار با دوام‌تر است این را نمی توان انکار کرد اما زیبایی کوارتز را ندارد.

کابینت‌هایی به رنگ عسلی

استفاده از کابینت به رنگ عسلی یا طلایی ترند قدیمی دهه 80 و 90 بوده و امروزه دیگر کاربردی ندارد. امروزه بیشتر از کابینت سفید یا خاکستری استفاده می‌شود. کابینت سفید و خاکستری در مقایسه با رنگ طلایی محیط را دلبازتر می‌کند.

دیوارهایی به رنگ بژ

بژ رنگی گرم و ظریف است اما در کنار رنگ‌های صورتی و زرد ممکن است فضا را کمی قدیمی و کهنه کند. به همین جهت استفاده از رنگ‌های خنثی مانند طوسی امروزه طرفدار پیدا کرده است.

اگر رنگ طوسی به نظر شما خیلی سرد است می‌توانید از ترکیب طوسی و بژ یا طوسی و قهوه‌ای استفاده کنید.

استفاده از یراق آلات طلایی

استفاده از لوستر، آباژور، شیرآلات و یراق آلات طلایی دکوراسیون اوایل دهه 1990 میلادی است. اگرچه این سبک شاید کمی از مد افتاده به نظر برسد اما بسیاری هنوز به ترکیب رنگ طلایی با قهوه‌ای علاقه دارند.

استفاده از رنگ رز گلد

چند سال متوالی رنگ رز گلد از مدهای دکوراسیون بود اما پس از سال‌ها استفاده از این رنگ بلاخره جای خود را به رنگ‌های خنثی و مات داد.

استفاده از چوب به عنوان روکش

استفاده از روکش چوبی تیره از المان‌های دهه 60 و 70 بود اما امروزه بسیاری این رنگ را نمی‌پسندند و آن را دلگیر و تاریک می‌دانند.

کف پوش بامبو

استفاده از کف پوش بامبو از دکوراسیون‌های از مد افتاده است که امروزه دیگر طرفدار ندارد. دوام بامبو بسیار پایین بوده و از طرفی دیگر استفاده از آن و برداشت غیر اصولی باعث شده تا به محیط زیست آسیب وارد شود.

تلوزیون کمدی

استفاده از تلوزیون کمدی به زمانی برمی‌گردد که تلویزیون ها بزرگ بودند اما امروزه تلویزیون‌ها تخت بوده و به دیوار نصب می‌شوند.

اگر شما هم تجربه‌ای در رابطه با دکوراسیون داخلی دارید در بخش نظرات، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا