آموزشخودت بساز

چگونه برفک فریزر را از بین ببریم؟

یکی از کارهایی که بیشتر افراد با نزدیک شدن به سال جدید انجام می‌دهند، خانه تکانی است. شاید یکی از سخت‌ترین قسمت‌های خانه تکانی، تمیز کردن آشپزخانه است اما اگر نحوه صحیح تمیز کردن یا به اصطلاح قلق هر کاری را بلد باشید هر کاری برایتان آسان می‌شود. یکی از کارهایی که در تمیز کردن آشپزخانه انجام می‌شود، تمیز کردن یخچال و ازبین بردن برفک‌های فریزر است. تمیز کردن برفک‌های یخچال نه تنها باعث بهبود عملکرد فریزر می‌شود بلکه از انباشت بیش از حد برفک که فضای فریزر را اشغال می‌کند هم جلوگیری می‌کند. از بین بردن برفک فریزر اصلا کار سختی نیست؛ برای این کار فقط به مقداری حوله، کمی وقت و گرما احتیاج دارید.

چگونه برفک فریزر را از بین ببریم؟

یخ زدایی

اگر فریزر شما دچار برفک شده است اصلا نگران نباشید چون تشکیل برفک کاملا طبیعی بوده و از بین بردن آن‌ به دشواری که دیگران می‌گویند نیست. ممکن است کمی پر دردسر باشد ولی به محض تمیز شدن آن متوجه خواهید شد که چقدر در عملکرد یخچال و فریزر تاثیرگذار بوده و حتی ممکن است این تغییر را در مصرف برق هم احساس کنید و مبلغ کمتری بابت برق پرداخت کنید. از دیگر مزایای یخ زدایی و از بین بردن برفک فریزر این است که محفظه‌ فضای بیشتری برای جا دادن اقلام مختلف خواهند داشت پس بهتر است این کار را ماهی یک‌بار یا حداقل شش ماه یک‌بار برای جلوگیری از ایجاد برفک انجام دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا با روش اصولی از بین بردن برفک فریزر آشنا شوید.

بنرعمومی

شاید سخت‌ترین مرحله همان ابتدای کار است که باید وسایل داخل فریزر را تا قبل از آب شدن جا به جا کنید . اگر نمی‌توانید از فریزر دیگری استفاده کنید بهتر است مواد یخ زده داخل فریزر را به یخ‌دان یا محفظه‌های پلاستیکی مخصوص فریزر با مقدار مناسبی از یخ انتقال دهید. البته راه دیگر این است که با علم به این‌که می‌خواهید در هفته‌ی آینده برفک‌ها را جدا کنید مقدار قابل توجهی از مواد غذایی را استفاده کنید تا فریزر تقریباً خالی باشد.  فراموش نکنید قبل از خارج کردن هر کدام از قفسه‌ها و اجزای داخل فریزر حتماً آن را خاموش کنید چون بعضی قسمت‌ها به دلیل انباشت برفک قابل جابجایی نیست که در این صورت احتیاج به زمان بیشتری برای آب شدن دارید.

چگونه برفک‌ ها را آب کنیم؟

یخ زدایی

برای سرعت بخشیدن به آب شدن برفک، راه حل‌های مختلفی هست:

  • چند کاسه آب داغ داخل فریزر بگذارید و هر ۵ دقیقه یک‌بار آن‌ها را عوض کنید. بخار حاصل از آن باعث آب شدن برفک‌ها شده یا به ذوب شدن آنها سرعت می‌دهد.
  • از یک سشوار برای گرما دادن به برفک‌ها استفاده کنید. برای احتیاط آن را نزدیک فریزر نگه دارید تا از گرم شدن بقیه محدوده جلوگیری شود.
برفک

در صورتی که زمان کافی دارید تا برفک‌ها خود به خود آب شوند احتیاج به صرف وقت برای این کارها نیست.

چگونه فضای داخلی فریزر را تمیز کنیم؟

یخ زدایی

بعد از اینکه برفک‌ها کمی آب شد آن‌ها را خورد کرده و با یک کفگیر پلاستیکی از فریزر خارج کنید. این کار را زیاد با فشار انجام ندهید و همچنین یادتان باشد که با قاشق‌های فلزی این کار نکنید چون ممکن است به فضای داخلی فریزر آسیب برسد. بعد از خارج کردن تکه‌های یخ آن‌ها را در ظرف‌شویی یا کاسه‌ای بزرگ گذاشته و سعی کنید با حوله از چکه کردن آب حاصل از یخ زدایی درون فریزر جلوگیری کنید. با برطرف شدن برفک‌ها، فریزر خود را تمیز کرده و قبل از روشن کردن به خوبی آن را خشک کنید.

سوالات متداول

برفک یخچال نشان دهنده خرابی فریزر است؟

خیر، اگر فریزر شما دچار برفک شده اصلا نگران نباشید چون تشکیل برفک کاملا طبیعی است.

اگر زمان کافی برای آب شدن تدریجی برفک نداریم چه کار می‌توان انجام داد؟

قرار دادن چند کاسه آب داغ در فریزر یا استفاده از باد گرم سشوار.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا