آموزش

راهنمای نصب و تعویض درب توالت فرنگی

شاید با وجود انواع مختلف درب توالت فرنگی، انتخاب درب جدید برای توالت کار ساده‌ای نباشد اما سخت‌تر از انتخاب درب جدید، نصب کردن آن است!

انتخاب درب توالت فرنگی

توالت فرنگی

اگر مدت‌ زیادی از آخرین باری که برای خرید درب توالت فرنگی اقدام کردید، می‌گذرد بهتر است بدانید تنها نداشتن لبه‌های تیز معیار مناسبی برای انتخاب و خرید درب جدید نیست.  با توجه به مدل‌های جدید موجود در بازار بهتر است زمانی را به خواندن مطلب زیر اختصاص دهید تا به کمک آن بتوانید مدل مناسب را انتخاب کنید. 

بنرعمومی

آرام‌بند: دیگر زمان استفاده از درب‌های توالتی که با صدای بلند بسته می‌شود، سر رسیده است. طراحی لولا درب‌های جدید به‌گونه‌ای است که به آرامی بسته می‌شوند. انتخاب درب هایی با آرام‌بند انتخاب ایده آلی است.

ضربه‌گیر: ضربه‌‌گیر با جلوگیری از وارد شدن ضربه ناگهانی مانع شکستن و در نتیجه دوام بیشتر درب می‌شود. 

رنگ: امروزه درب توالت فرنگی در رنگ‌های مختلف عرضه می‌شوند. بهتر است رنگ آن را با توجه به رنگ حمام یا دستشویی خود انتخاب کنید.

تمیز کردن: بهترین نوع درب توالت فرنگی نوعی است که به ‌راحتی می‌توان آن را برای تمیز کردن باز کرد. بهتر است نوعی را انتخاب کنید که به ‌راحتی و فقط با استفاده از یک پیچ‌گوشتی باز شود.

دوام: ازآنجاکه درب ها در مجاورت محیطی مرطوب قرار دارند بهتر است انواعی از آن را برای توالت فرنگی انتخاب کنید که لولاهایی از جنس فولاد ضد زنگ یا روکش روی دارند تا دچار زنگ زدگی نشوند.

تنوع: نمونه‌هایی از توالت فرنگی‌های تمرینی برای کودکان وجود دارد که روی درب اصلی توالت فرنگی قرار می‌گیرد. هم‌چنین در کنار برخی توالت‌های فرنگی یک دسته ضد لغزش قرار دارد که برای کودکان یا افراد سالخورده می‌تواند بسیار مناسب و کار آمد باشد.

همچنین بخوانید: انواع اچار

لوازم مورد نیاز

تعویض درب توالت فرنگی

درب‌های مختلف طریقه‌های نصب متفاوتی دارند. بهتر است راهنمای نصب را بخوانید و با توجه به آن مراحل نصب را انجام دهید.

جدا کردن درب توالت فرنگی قدیمی

توالت فرنگی

ممکن است برای نصب درب جدید با مشکل باز کردن درب قدیمی روبه‌رو شوید؛ نصب درب جدید بسیار آسان‌تر از باز کردن درب های قدیمی است. اگر درب قدیمی با پیچ و مهره فلزی به توالت فرنگی متصل شده باشد ممکن است رطوبت موجب زنگ زدن آن‌ها شده باشد. سعی کنید پیچ و مهره‌ها را باز کنید اما اگر موفق نشدید روی آن کمی روغن نافذ بریزید و پس از 10 دقیقه دوباره تلاش کنید.

نصب درب توالت فرنگی جدید

توالت فرنگی

پس از باز کردن درب قدیمی نوبت نصب درب جدید است. برای نصب درب جدید ابزار زیادی نیاز ندارید؛ چون روش بستن پیچ و مهره‌ها بسیار آسان است. کافی است پیچ را در جای خود در قسمت توالت فرنگی قرار دهید سپس به کمک آچار فرانسه مهره را ببندید. هرچه مهره بزرگ‌تر باشد کار شما آسان‌تر خواهد بود . انواعی از درب برای نصب نیاز به ابزار خاصی دارند که دسترسی به فضاهای تنگ را آسان‌تر می‌کند.

سوالات متداول

برای باز کردن پیچ و مهره زنگ زده درب توالت فرنگی چه باید کرد؟

روی آن کمی روغن نافذ بریزید و پس از 10 دقیقه دوباره امتحان کنید.

در انتخاب درب توالت فرنگی چه نکاتی را باید مد نظر قرار داد؟

آرام بند، ضربه گیر، رنگ، تنوع، دوام و نحوه تمیز کردن آن

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا