خودت بساز

آموزش ویدیویی طراحی روی چوب (صفر تا صد)

ویدئوی آموزش چاپ روی چوب

اگرچه چاپ روی چوب پدیده‌ی جدیدی نیست اما جلوه‌ی خلاقانه و جذابی به کار شما می‌بخشد. با این روش می‌توانید طرح مورد نظر یا حتی عکس‌های خاطرانگیزتان را روی چوب چاپ کرده و با این کار خاطرات را ماندگار کنید. با چاپ روی چوب می‌توانید اثری هنری با امضای خودتان خلق کنید. علاوه‌بر این با این کار می‌توانید هر آنچه در ذهن دارید روی چوب پیاده و ثبت کنید.

خرید چسب

راه‌های مختلفی برای چاپ طرح یا عکس مورد نظرتان روی چوب وجود دارد اما اگر دوست دارید این کار را خودتان انجام دهید، ویدئو زیر را از دست ندهید.

طراحی روی چوب

چندین روش مختلف برای چاپ طرح روی چوب وجود دارد که به آنها اشاره می‌کنیم:

۱- اولین روش این است که طرح خود را با استفاده از پرینتر جوهرافشان روی کاغذ پرینت بگیرید. سپس طرح را روی سطح چوب قرار داده و پشت کاغذ را به استون آغشته کنید تا طرح به سطح چوب منتقل شود.

۲- راه دیگر این است که پس از پرینت گرفتن طرح آن را بر روی سطح چوب قرار دهید. سپس پشت کاغذ را اطو کنید تا طرح بر روی چوب چاپ شود. این روش،کم‌ترین میزان کیفیت را دارد.

۳- راه دیگر استفاده از مدیوم ژل براق برای رنگ اکریلیک است. این محصول، ژلی بی‌رنگ است که برای براق کردن رنگ‌های پایه آب به کار می‌رود. ابتدا باید سطح چوب را به ژل آغشته کنید، سپس طرف چاپ شده کاغذ را کاملا به سطح چوب بچسبانید. بگذارید ژل خشک شود. در نهایت کاغذ را خیس کرده و آن را بتراشید تا طرح روی چوب  مشخص شود.

طرح روی چوب ساده

اگر طرح شما پیچیدگی‌های جزییات زیادی نداشته باشد، روش‌های ساده‌ای مانند استفاده از استون و انتقال طرح چاپی کاغذ روی چوب می‌توانند بسیار کاربردی باشند. این روش خصوصا برای چاپ متن روی چوب بسیار مناسب است.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا