چسب و رنگ

رنگ آمیزی کابینت با جلوه آنتیک

یکی از ترندهای جدید رنگ آمیزی کابینت، رنگ آمیزی به صورت آنتیک است که در این روش به صورت مصنوعی ظاهری قدیمی برای کابینت ایجاد می‌کنند. کابینت آنتیک برای سبک‌های مختلف دکوراسیون و بخش‌های مختلف خانه قابل استفاده است. با بکارگیری روش‌های زیر می‌توانید کابینت خود را به صورت آنتیک رنگ آمیزی کنید.

انواع یراق آلات

آماده سازی کابینت‌ها

آماده سازی کابینت‌ها

درهای کابینت، لولا ، دستگیره و … را جدا کنید. روش رنگ آمیزی کابینت به صورت آنتیک بسیار آسان است و جلوه‎‌ای ساده و همه پسند ایجاد می‌کند. دقت کنید که لولا، دستگیره و … را در جایی مناسب قرار دهید تا گم نشود.

با استفاده از سنباده سطح کابینت را صاف و نرم کنید.  سنباده زدن را تا جایی که روکش روغنی یا پرداخت آن کاملا از بین برود ادامه دهید.
نکته: اگر کابینت شما های گلاس است باید آن را بیشتر سنباده بزنید.

سطح کابینت را با دستمال مرطوب پاک کنید تا رنگ‌های اضافی به آن بچسبد و سطح آن کاملا تمیز شود.

انتخاب روش مناسب برای رنگ آمیزی

رنگ آنتیک

لعاب کاری، پتینه و ترک همگی از روش‌های رنگ آمیزی آنتیک است. در ادامه روش‌های رنگ آمیزی آنتیک را خواهیم گفت که ممکن است یکی یا ترکیبی از آن‌ها را انتخاب کنید.

لعاب کاری شامل لایه‌ای رنگ نازک است که روی سطح کابینت اعمال می‌شود.

پتینه تکنیک رنگ آمیزی است که جلوه‌ای قدیمی و سنتی به کابینت می‌بخشد.

رنگ ترک خورده روش دیگر است که از آن برای ایجاد جلوه‌ای آنتیک استفاده می‌کنند.

رنگ آمیزی آنتیک به روش لعاب کاری

رنگ آمیزی آنتیک به روش لعاب کاری

این روش به کابینت ظاهری قدیمی و نسبتا کدر و مات می‌دهد. در قدم اول باید رنگ مورد نظر را انتخاب کنید. انتخاب رنگ مناسب برای لعاب کاری به دکوراسیون و سلیقه شخصی شما بستگی دارد. بسته به نوع کار و انتخابتان می‌توانید از انواع رنگ‌های مختلف استفاده کنید. با استفاده از برش یا قلم مو لایه اول را روی کابینت زده سپس با استفاد از دستمال یا حوله میزان رنگ اضافی را پاک کنید.

رنگ آمیزی را تا جایی که به طرح و رنگ دلخواه برسید ادامه دهید. رنگ آمیزی به روش لعاب کاری یک فرآیند است و نیاز به صبر و حوصله دارد؛ زیرا ممکن است برای ایجاد طرح دلخواه مجبور شوید چندین لایه روی کار بزنید.

برای ایجاد جزییات بیشتر و دقیق‌تر می‌توانید با استفاده از برسی کوچک روی قسمت‌های ترک خورده، شکاف و … را رنگ آمیزی کنید.

خرید سنباده گرد لرزان

رنگ آمیزی آنتیک به روش پتینه

رنگ آمیزی آنتیک به روش پتینه

هدف از پتینه کاری ایجاد جلوه‌ای قدیمی و نسبتا فرسوده است. در این روش می‌توانید بسته به دلخواه خود میزان پتینه کاری را افزایش یا کاهش دهید.

با استفاده از کلید، خطوطی به صورت تصادفی روی سطح کابینت ایجاد کنید تا فرورفتگی‌هایی طبیعی روی کابینت پدیدار شود. برای نتیجه‌ای بهتر می‌توانید از کلیدهایی با سایز مختلف استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای ایجاد جلوه‌ای قدیمی‌تر با استفاده از چنگال یا یخ شکن روی سطح کابینت سوراخ‌هایی ایجاد کنید.

در مرحله بعد با استفاده از زنجیر روی سطح کابینت بکوبید تا خطوطی در جهت‌های مختلف به صورت تصادفی ایجاد شود. در آخر می‌توانید زوایا و لبه‌های کار را با  استفاده از سنباده، سنباده بزنید تا ظاهری قدیمی و مستعمل به کار بدهد.

رنگ آمیزی آنتیک به روش ترک

رنگ ترک خورده

ایجاد ظاهری ترک خورده برای کابینت بسیار آسان است. برای این کار کافی است به مغازه‌های رنگ و ابزار فروشی مراجعه کنید و رنگ مخصوص را تهیه کنید. با اعمال این رنگ روی چوب و خشک شدن آن، ظاهر ترک خورده مورد نظر ایجاد خواهد شد.

امیدواریم با بکارگیری روش‌های بالا بتوانید به آسانی جلوه‌ای آنتیک برای کابینت خود ایجاد کنید. در صورتی که هرگونه سوالی در مراحل اجرای این روش یا تجربه‌ای داشتید در بخش نظرات حتما آن را با ما درمیان بگذارید.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

یک نظر ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا