راهنمای خرید ابزار و یراق آلات

همه انواع صفحه فرز را در یک مقاله بشناسید

از پرکاربردترین ابزارآلات سنگ فرز است که با کارایی بسیار بالا به وسیله‌ای پر مصرف در صنایع مختلف از جمله نجاری، خودروسازی و صنعت ساختمان سازی تبدیل شده است. این ابزار انواع مختلفی دارد که برای کاربردهای مختلف طراحی شده است. یکی از اصلی ترین متعلقات فرز صفحه برش است که هر گونه برش و ساییدگی روی سطوح مختلف را به راحتی انجام می‌دهد. صفحه برش هم مانند مته انواع مختلفی دارد که برای استفاده صحیح از آن حتما باید انواع آن را به خوبی بشناسید.

هر صفحه برش از دانه‌های بسیار ریز سایشی تهیه و ساخته شده که این ذرات در برخورد با سطوح مورد اصطکاک قرار گرفته و به مرور زمان از بین می‌روند؛ به همین جهت باید با ذرات یا دانه‌های بزرگتر دیگری جایگزین شود. انواع صفحه برش قابلیت نصب روی فرز را دارند و با خرید صفحات متنوع می‌توانید از این دستگاه در کارهای مختلف استفاده کنید.

راهنمای خرید انواع صفحه فرز

روی بیشتر فرزها می‌توان انواع صفحه‌ها را نصب کرد. صفحه‌های خاصی مانند صفحه ساب و پولیش باید با سرعت بسیار کم استفاده شوند. از هر صفحه باید برای کاربرد مخصوص خود استفاده کرد. برای مثال نمی‌توان از صفحه برش برای عملیات سایشی استفاده کرد؛ زیرا ممکن است با این کار صفحه فرز بشکند، به اطراف پرتاب شده و آسیب‌های جبران ناپذیری ایجاد کند.

صفحه فرز سیلیکون کارباید

صفحه سیلیکون کارباید

به طور کلی از این صفحه برای شکل دادن به فلزات استفاده می‌شود. از این صفحه برای سنگ زنی فلزات و پاک کردن جای جوش یا زنگ آهن و ایجادی ظاهری تمیز برای فلزات استفاده می‌شود. هم‌چنین برای لبه صفحات فلزی و تیز کردن ابزار هم کاربرد دارد.

صفحه برش

صفحه برش

این صفحات برای برش اجسام سخت مانند میله، مهره، میل گرد ولوله‌های فلزی مناسب است.

صفحه سنباده

صفحه سنباده
  • تراشیدن رنگ کهنه از روی سطوح
  • صافکاری چوب قبل از استعمال روغن جلا و دیگر پوشش‌های شفاف و رنگی
  • صاف کردن سطوح و حذف برآمدگی‌ها و ناصافی‌ها

صفحه سنگ

صفحه سنگ

این صفحه برای فرم دادن سریع لبه‌ها و تیز کردن ابزار مختلف کاربرد دارد.

مینی سنگ

سری سیمی

سری سیمی

از این سری برای پاک کردن رنگ، زنگ آهن و از بین بردن برجستگی‌ها از روی صفحات سخت فلزی استفاده می‌شود.

صفحه الماسه

صفحه الماسه

این صفحه برای برش بتون، کاشی، گرانیت و سنگ استفاده می‌شود. صفحه الماسه در دو نوع خشک و تر وجود دارد که باید با توجه به نوع کاربردتان صفحه مناسب را انتخاب کنید.

صفحه فرز آلومینیوم اکسید

صفحه آلومینیوم اکسید

این صفحات چندکاره بوده و می‌تواند در نجاری و برش موادی مانند نئوپان استفاده شود.

صفحه فلپ دیسک

فلپ دیسک

این صفحه شباهت زیادی به سری سیمی دارد اما به‌جای سیم، روی آن صفحه‌هایی روی‌هم قرار می‌گیرند. فلپ دیسک برای هم‌سطح کردن درزهای جوش‌کاری شده بسیار ایده‌آل است. فلپ دیسک برای صاف کاری برش‌های ناصاف و جلا دادن به فلزات کارآمد است. از این صفحه می‌توانید مانند سنباده زبر استفاده کرده و قسمت‌های چوبی اضافه را از بین ببرید.

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

۷ نظر ثبت شده

    1. سلام، ممنون از نظرتون.
      حتما لحاظ می کنیم و در اسرع وقت آپدیت جدیدتری از مطالب قرار می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا