آموزش

4 نکته مهم اما ساده برای علاقه مندان به نجاری

دوست داشتن شغلی که به آن مشغول هستید یکی از نکاتی است که همیشه باید مدنظر قرار دهید زیرا کار کردن بخشی از زندگی شماست. افراد موفق در هر حرفه‌ای به شغل خود به چشم کار، نگاه نمی‌کنند و علاوه بر این‌که کار خود را دوست دارند، از آن لذت می‌برند. نجاری حرفه‌ای بسیار شگفت‌انگیز است و انجام آن حس بسیار خوبی برای  فرد ایجاد می‌کند. اگر شما هم از علاقه‌مندان به نجاری هستید با ما همراه باشید تا در ادامه با مجموعه‌ای از ترفندها و نکات مهم برای نجاری آشنا شوید. این راهنمایی‌ها می‌تواند توانایی‌های شما در نجاری را افزایش داده و نجاران و افراد چیره‌دست را به یک هنرمند فوق‌العاده تبدیل کند. هم‌چنین این اطلاعات می‌تواند برای افراد تازه‌کار تا حرفه‌ای سودمند باشد. بعضی از ترفندها بسیار پایه‌ای و اساسی هستند که با آن آشنا هستید، پس بیشتر به بررسی روش‌ها و ترفندهایی که توسط بزرگ‌ترین نجاران جهان بیان شده است، می‌پردازیم. 

دو بار اندازه بگیرید و یک بار ببرید!

این نکته برای همه کاربرد دارد. نتیجه استفاده از این ترفند برای نجاران زبردست ایجاد برش‌های بسیار دقیق و در نهایت پروژه‌ای بی‌عیب و نقص است. رعایت این نکته توسط افراد تازه‌کار به آن‌ها کمک می‌کند تا حد زیادی در زمان و هزینه صرفه‌جویی کنند.

با مچ دست ضربه بزنید

بهتر است نیروی لازم برای ضربه زدن با چکش را با چرخش مچ خود ایجاد کنید نه ساعد. ضربه زدن با کمک نیروی ساعد در بلند مدت موجب سوزش و آسیب دیدن بازو و ساعد می‌شود. چرخاندن مچ دست برای نجارانی که مدام از چکش استفاده می‌کنند می‌تواند بسیار مفید باشد.

نوک مدادهایتان را همیشه تیز کنید

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که تکه چوبی را ببرید اما برش را اشتباه زده باشید؛ قطعاً باید زمان زیادی را صرف اصلاح اشتباه کرد اما بهترین راه حل این است که همیشه مدادهایتان را تیز نگه‌دارید. هرچه نقاطی که برای راهنمایی علامت می‌زنید واضح و بهتر باشد، برشی که می‌زنید دقیق‌تر خواهد بود. بارها پیش آمده که به خاطر کند بودن نوک مداد، نقطه‌ای که روی چوب علامت زده شده خیلی بزرگ بوده و همین باعث برش اشتباه شده است. پس بهتر است نوک مداد را همیشه تیز کنید تا در زمان و هزینه صرفه‌جویی کرده و برش‌هایی دقیق بزنید.

متر دقیق

یکی از نکاتی که برای نجاران تازه‌کارها و حتی ماهر اهمیت دارد، خواندن متر است. پیشنهاد ما این است که متری تهیه کنید که تمام واحدهای اندازه گیری را روی نوار خود دارد. با این کار اندازه گیری و خواندن متر برای همه آسان خواهد بود.

گونیای نجاری

یکی از مهم‌ترین ابزارهای نجاری گونیا است. این وسیله در نجاری بسیار پرکاربرد است. از این ابزار بیشتر برای برش چوب در قالب  مشخص استفاده می‌شود. گونیا برای اندازه گیری زاویه 45 درجه بسیار مناسب است. این‌ها تنها نمونه‌هایی از کاربرد گونیا است درحالی‌که این وسیله در نجاری بسیار پرکاربرد است. 

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا